Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481083 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mruk

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1755 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 00:19:15 »
Jedyna naprawdę duża wystawa prac Rosińskiego w Polsce to chyba Stalowa Wola-Kraków w 2012 r.

Dla mnie wystawa, która zrobiła OGROMNE wrażenie to wystawa w Łodzi w 2007. Byłem potem w także w Krakowie, też fajna.

Pod względem liczby eksponowanych prac wydaje mi się, że 2007 i 2012 były podobne, nie zauważyłem, żeby któraś z nich jakoś znacząco przebiła tą drugą.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1756 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 07:37:00 »
na mnie duże wrażenie zrobiła wystawa plansz ze szninkla na wcc. ilośc plansz była przytlaczająca a do tego miejsca i światła było w bród:) hale expo nie mają takiego klimatu jak zameczek we wrocławiu ale nie ma co narzekać.

Online JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1757 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 15:01:28 »
Thorgal ad 2021...

https://allegro.pl/oferta/thorgal-grzegorz-rosinski-dedykacja-relax-nr-32-10139121353?fbclid=IwAR3SRrlEtqJfx0dkVD3xCwOMO-q5lj9phsyE5NEOEoCpHEiL4qrgb_gB8sI

Abstrahując od całej akcji i ceny, to jakoś mało thorgalowy ten Thorgal, albo dali Rosińskiemu 2 minuty.

Offline Gieferg

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1758 dnia: So, 23 Styczeń 2021, 15:25:54 »
Wygląda trochę jak moje bazgroły :D
« Ostatnia zmiana: So, 23 Styczeń 2021, 15:27:48 wysłana przez Gieferg »

Bender

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1759 dnia: Nd, 24 Styczeń 2021, 15:37:21 »
Dawno nie czytałem Thorgala więc trochę na świeżo obejrzałem sobie Thorgala 5 bw od Niffle. (Arachnea w góre do pierwszego malowanego). Z całym szacunkiem dla wczesnego dorobku, rysuek jest tragiczny. Nierówny, niechlujny, nieciekawy no i zwłaszcza w czerni i bieli wychodzi jeszcze bardziej problem z rysowaniem twarzy. Nie tylko pod kątem zachowania podobieństwa ale i podstawow anatomicznych. Moim skromnym zdaniem ten tom nie powinien być w ogóle wydany przez Niffle, zamiast pokazywać kunszt rysownika jedynie obnaża jego niedomagania.

Nesumi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1760 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 20:35:15 »
 Co tu chodzi, wiecie? To tylko z powodu WOŚP taka wywindowana ta cena?

https://allegro.pl/oferta/pierwsze-polskie-albumowe-wydanie-thorgala-1988-10144860626

Offline Mruk

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1761 dnia: So, 30 Styczeń 2021, 23:24:46 »
Co tu chodzi, wiecie? To tylko z powodu WOŚP taka wywindowana ta cena?

Kto bogatemu zabroni?

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1762 dnia: Nd, 31 Styczeń 2021, 09:57:36 »
No przecież wiadomo, że chodzi o WOŚP. :)

sum41

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1763 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 10:57:32 »
Postanowilem wejsc w swiat Thorgala, stopniowo chce zakupic wszystko. Tom 1 to Zdradzona Czarodziejka i moje pytanie czy jest to jeszcze dostepne w miekkiej okladce, bo wszedzie jest w twardej, choc pozostale tomy juz w miekkiej a chcialbym miec wszystko na miekko ?

Offline michał81

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1764 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 11:00:34 »
Postanowilem wejsc w swiat Thorgala, stopniowo chce zakupic wszystko. Tom 1 to Zdradzona Czarodziejka i moje pytanie czy jest to jeszcze dostepne w miekkiej okladce, bo wszedzie jest w twardej, choc pozostale tomy juz w miekkiej a chcialbym miec wszystko na miekko ?
Obecne wydania Egmontu są dostępne tylko na twardo. Możesz poszukać wydań Orbity, sporo się ich wala na rynku wtórnym, ale będziesz mieć dziurę po Wilczycy, bo kolejne już drukował Egmont i na miękko są białymi krukami.

sum41

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1765 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 11:02:23 »
Czyli radzisz zeby miec wszystko w jednym formacie to lepiej na twardo, bo lepsza dostepnosc?

Offline michał81

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1766 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 11:14:11 »
Jeśli nie przeszkadza ci przemieszanie wydań to kupuj ja ci wygodnie.

Mogę za to napisać jak ja zrobiłem. Miałem wydania Orbity na miękko, trochę Egmontu też na miękko, ale jak wróciłem do kupowania Thorgali to były już tylko na twardo. Finalnie wymieniłem całość na HC, sprzedając miękkie wydania (niektóre średniej już jakości, bo miały swoje lata)......., a po przeczytaniu Aniel, tak się wkurzyłem, że sprzedałem całość. Główną serię, poboczne i album specjalny oraz artbook. I nawet jak wyjdzie zbiorcze wydanie Thorgala to na pewno do niego też nie wrócę.

Ostatnie tomy malowane przez Rosińskiego już mnie męczyły fabularnie. Styl malarski też mi uwierał, ale dlatego, że byłem przyzwyczajony do "innego". Dodatkowe serię to jak mam polecać to tylko Kriss de Valnor trzyma poziom, przynajmniej na początku. Nie pamiętam nawet co było w reszcie tych spinoffów. Miało to się finalnie spiąć z serią główną, ale to było jak dla mnie wykonane całkowicie po łebkach, żeby tylko zakończyć.

sum41

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1767 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 11:19:25 »
Dzieki wiec wchodze w twarde, zobaczymy jak mi podejdzie :)

Online kubisz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1768 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 11:23:12 »
@sum41 - po drodze w głównej serii masz kilka fabularnych przystanków, na których można zakończyć przygodę z tym światem. Niektórzy sugerują tom 16. ("Wilczyca"), inni tom 23. ("Klatka"). Ja skończyłem na 24. ("Arachnea" - zamknięta jednotomowa historia), bo mi się akurat tyle zmieściło na półce ;) I nie zamierzam kontynuować, bo biorąc średnią z wielu przeczytanych opinii, to pikuje wszystko mocno w dół, zarówno scenariuszowo, jak i rysunkowo. Jest wiele innych ciekawszych rzeczy do przeczytania lub obejrzenia, nie warto męczyć się tylko po to, aby zaliczyć całe uniwersum.

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1769 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 11:29:26 »
Ja porzuciłem wszystkie spin-off'y poza Młodzieńczymi latami, bo przynajmniej on na początku przypominał nieco duchem główną serię (z lat świetności), ale niestety im dalej w las, tym było gorzej.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.