Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481121 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #15 dnia: So, 16 Luty 2019, 17:59:37 »
Midar - pochwał sie

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 00:19:27 »
Opyliłem pierwsze wydania Thorgala, zaraz potem zakupiłem komplet z H-te i uzupełniłem resztę z Egmontu. Mam ogromny sentyment do tej serii. O ile dobrze pamiętam, to pierwszym tytułem z Orbity było "Gwiezdne dziecko", a na ostatniej stronie okładki pełna lista tytułów jakie wchodzą w skład serii. Marzyłem wtedy żeby to wszystko mieć. Marzenia się spełniają. Z pobocznych serii to Kriss podchodzi najmniej, chociaż początek miała niezły. Zazdroszczę wszystkim, którzy mają na swoich komiksowych półkach artbooka.
Fajnie by było gdyby Egmont wystartował z integralami, ale tylko wtedy kiedy zawierałyby ciekawe dodatki. Tak jak w przypadku H-te.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 13:16:35 »
Midar - pochwał sie
Za jakiś czas. Strasznie nie mogę się doczekać, aż będę miał zrobione na wymiar regały na komiksy i przyniosę te wszystkie sterty ze schowka. Wtedy dofotografuję wszystkie wrysy i będę miał tu również swój temat 😀.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 20:39:36 »
Na 05.04.2019 zapowiedziano 4 tom zbiorczego wydania bez kolorków. W skład tomu wchodzą albumy od "Słonecznego miecza" do "Klatki".
Ktoś z was ma wcześniejsze albumy z tej reedycji?
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline robin

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 22:09:40 »
O ile dobrze pamiętam, to pierwszym tytułem z Orbity było "Gwiezdne dziecko", a na ostatniej stronie okładki pełna lista tytułów jakie wchodzą w skład serii.
Ja widziałem jako pierwszych z Orbity "Łuczników". Mogło się jednak tak zdarzyć, że 4 tomy (7-10) były wydane w podobnym czasie i w różne rejony polski dotarły w różnym czasie. W 1989 roku nie takie rzeczy się zdarzały.
Oczywiście przed Orbitą 3 pierwsze albumy wydał KAW.

Offline Martin Eden

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 22:25:49 »
Ja widziałem jako pierwszych z Orbity "Łuczników". Mogło się jednak tak zdarzyć, że 4 tomy (7-10) były wydane w podobnym czasie i w różne rejony polski dotarły w różnym czasie. W 1989 roku nie takie rzeczy się zdarzały.
Oczywiście przed Orbitą 3 pierwsze albumy wydał KAW.

Komiksy Orbity miały na okładce oznaczenia "oddano do druku" i "druk ukończono". To może być pomocne przy ustalaniu kolejności. Nie sprawdzę teraz, ale wydaje mi się, że Gwiezdne Dziecko nie było pierwsze, bo trafiło do mnie jak byłem na wakacjach, a Kraina QA już była mi znana, bo zrozumiałem po Gwiezdnych, czyj był pomnik z ostatniej planszy w Krainie.

Offline Spiff

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 20:29:02 »
sprawdziłem


album                                  oddano do składu       druk zakończono        kiedy kupiony            cena


7   GWIEZDNE DZIECKO          marzec  89                maj  89                     04 sierpień 89              550,-
8   ALINOE                             marzec  89                maj  89                     15 wrzesień  89             550,-
9   ŁUCZNICY                         kwiecień 89               sierpień 89                 11 październik 89          700,-
10 KRAINA QA                        marzec  89                kwiecień 89                18 lipiec  89                  550,-


"Kraina QA"  - najszybciej wydrukowany i najwcześniej go kupiłem , "Łucznicy " - oddany do składu i wydrukowany najpóźniej , najdroższy ( inflacja) .
Obstawiam taką kolejność: : "Kraina QA" , "Gwiezdne dziecko" , "Alinoe" , " Łucznicy".
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Luty 2019, 20:56:31 wysłana przez admin »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Martin Eden

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 20:35:46 »
@Spiff
Lubię jak cholera.
Imponująca robota, szczególnie to "kiedy kupiony" :o . Tak właśnie to pamiętałem, choć myślałem, że najpóźniej mi wpadło Alinoe.

Offline robin

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 21:43:59 »
Ja byłem pewien, że kupiłem w tej kolejności:
" Łucznicy", "Kraina QA" , "Gwiezdne dziecko" , "Alinoe".

Jednak po zakupie je ponumerowałem i cyferki raczej nie kłamią :)

155    THORGAL 10: KRAINA QA    10    THORGAL    89
158    THORGAL 8: ALINOE    8    THORGAL    89
159    THORGAL 7: GWIEZDNE DZIECKO    7    THORGAL    89
164    THORGAL 9: ŁUCZNICY    9    THORGAL    89

Wygląda, że pierwszy kupiłem 10, czyli QA.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 21:58:20 »
Dzięki Spiff za kalendarium. Wracam pamięcią do tamtych czasów. Ludzie sprzedający książki na ulicach, z turystycznych stolików. Punkty księgarskie w tzw. szczękach, domach towarowych.
Te pierwsze Thorgale z Orbity kupiłem, że tak powiem, z chodnika.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 17:14:08 »
Cytuj
Z przyjemnością ogłaszamy, że Planeta Komiksów została oficjalnym dystrybutorem absolutnie wyjątkowej na naszym rynku pozycji – ekskluzywnego, ściśle limitowanego wydania pierwszych tomów kultowego „Thorgala”, przygotowanego przez agencję LIBERTAGO we współpracy z Galerią Polishcomicart.pl

W skład wchodzą pierwsze cztery tomy serii (208 stron) w rozmiarze oversized, o wymiarach 290x360mm. Jest to niepowtarzalna okazja, żeby nacieszyć się rysunkami „Thorgalem” Grzegorza Rosińskiego w powiększonym formacie, odnaleźć w nich niewidoczne dotąd szczegóły, przyjrzeć się kunsztowi artysty w pełnej krasie. Luksusowy album ukaże się w ilości jedynie 350 egzemplarzy. Każdy z nich zostanie opatrzony numerem seryjnym. Na dołączonej do albumu, unikatowej litografii znajdzie się odręczny podpis Grzegorza Rosińskiego. Środki wydrukowane w kolorze, na papierze arctic silk magno. Twardą okładkę (zaprojektowaną przez Piotra Rosińskiego) zdobią złocenia, tłoczenia i lakierowane elementy. Grzbiet zostanie obciągnięty płótnem.

Raz jeszcze rusz z Thorgalem do walki z Gandalfem Szalonym, rusz za Aaricią na wyspę lodowych mórz, sięgnij po naszyjnik Thajzi, zmierz się z Shardarem Potężnym i zwiedzaj fantastyczne krainy! To rzadka okazja, by przypomnieć sobie początki najpopularniejszej serii komiksowej w Polsce, wciąż świętującej triumfy za granicą. Grzegorz Rosiński i Jean Van Hamme stworzyli kultową serię komiksów fantasy, cieszącą się niegasnącą popularnością od 1976 roku. Jej bohaterowie zachwycają kolejne pokolenia w całej Europie. Tym razem wychowany przez wikingów przybysz z gwiazd, Thorgal, powraca w nowej, niespotykanej dotąd odsłonie!

Przedsprzedaż uruchamiamy już teraz, natomiast wysyłka nastąpi po premierze przewidzianej na 10 kwietnia 2019 roku. Każdy egzemplarz zostanie zapakowany z najwyższą starannością i obłożony solidną warstwą ochronną, mającą zabezpieczeczyć uszkodzenia w transporcie.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego! Przy tak niewielkiej ilości egzemplarzy lepiej nie zwlekać:

Coś pięknego! W końcu doczekałem się uber wypaśnego wydania na naszym rynku! Super!
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 17:17:48 »
Chyba porwali TK że pozwolił  :) Najdroższy komiks?

Niby jest jedynka to będą kolejne?

350 egzemplarzy? To o to serio ludzie się będą zabijać. K###a to Thorgal  ;D
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2019, 17:21:33 wysłana przez JanT »

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 17:20:43 »
Gdzie widzisz jedynkę?
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość

Offline Benson

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 17:22:07 »
W opisie z linka:
"Thorgal – Ekskluzywne wydanie zbiorcze #1 ( zawiera tomy 1-4) – Przedsprzedaż
499,00 zł"

Okładka paskudna  ;)