Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481005 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #120 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 00:47:37 »
Ja również odpuszczam i polecam integral czarno-biały od Niffle. Dziś właśnie zakupiłem trzeci tom za 140 zł. Każdy tom również zawiera grafikę, a rysunki czarno-białe w pełni ukazują kunszt rysowniczy Rosińskiego. Nieznajomość francuskiego mi nie przeszkadza, bo i tak znam komiksy na pamięć. Niestety, to nowe wydanie nie ma mi nic fajnego do zaoferowania, poza ogromnym rozmiarem, który i tak ciężko będzie zmieścić na półce. Jakby przy okazji była jakaś naprawdę fajna okładka i dużo dodatków to może bym się zastanowił. W Niffle np. zeskanowali na nowo plansze z albumu Alinoe, które przez lata były powielane w fatalnej jakości, również w polskim wydaniu. Więc tutaj czuję, że mam jakąś wartość dodaną.

No ale jestem w szoku, jak szybko te 100 albumów zeszło. Zobaczymy, czy cały nakład tak szybko się wyprzeda i ile potem pójdzie na allegro.

Offline Murazor

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #121 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 06:15:47 »
Można można. Jak sie okaże że te 350 sztuk za 500 zł zejdzie na pniu to pokaże innym wydawcom np. Studio Lain że warto zainwestować w takie Nemezis, wydając komiks w podobnym nakładzie i podobną ceną.
Nemesis to nie omnibus. 300 stron to nie omnibus. I nowy, malo znany Nemesis to nie to samo co kultoey Thorgal, zakorzeniony gleboko w polskich komiksiarzach i nie tylko w nich. Wiec albo test dla innych wydawcow na wydawanie turbo limitek albo test na omnibusy. Zdecyduj sie :)

Offline bowie

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #122 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 06:28:57 »
Wziąłem, ale okładka jest beznadziejna. Ten miecz przechodzący centralnie przez usta czarodziejki... Pionowy układ napisów, biała obwoluta.  masakra
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Marzec 2019, 06:40:34 wysłana przez bowie »

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #123 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 07:18:02 »
Nie mówię, że nie chciałbym mieć takiego dylematu :-).
Omnibus chyba zbiera do kupy całą serię, ewentualnie run.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #124 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 07:40:14 »
[...]
Wydanie od Niffle kosztuje ok. 200zł za tomy 1-6 B&W. Tu dochodzi 2x2cm, kolor, limitowanie nakładu, numeracja i autograf. Żeby dostać sam autograf trzeba sporo zainwestować - kolega Itachi pewnie potwierdzi, że to kosztuje sporo czasu, chęci i pieniędzy.
Dochodzi też koszt tłumaczenia i korekty (oby!). Przecież to nie będzie po francusku.  ;)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

JanT

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #125 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 08:56:33 »
Tłumaczenie pewnie będzie Egmontowe. Te koszta też wcale jakieś duże nie są.

Offline Przemek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #126 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 09:13:12 »
Ciekawy jestem czy osoby które zamówimy jako pierwsze (W sensie w rzucie pierwszych 100szt) dostaną egzemplarze z niskimi, dwucyfrowymi numerami...

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #127 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 09:34:28 »
Ja bym się jeszcze zastanawiał, gdyby to było w jakimś boxie, mielibyśmy jakąś super okładkę (wystarczyłaby jakaś fajna reprodukcja na całą stronę bez żadnych napisów) lub gdyby Rosiński zrealizował obietnicę i namalował nowe obrazy do każdego tomu, i mielibyśmy takie piękne reprodukcje na dwie strony jak w Westernie.

Mam nadzieję, że nie blokują Szninkla tylko dlatego, że chcą wcześniej wypuścić kolekcjonerskie wydanie dla tych kilkuset osób.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #128 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 09:43:13 »
Ktoś ma jakieś przecieki kiedy się ukaże na Gildii ? ;)

Offline Pawelek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #129 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 09:45:15 »
I z jakim rabatem.  ;)

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #130 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 09:49:07 »
Ciekawe kiedy pierwsze albumy pojawią się na allegro? Może jeszcze przed wejściem na rynek  :) 

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #131 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 10:01:55 »
I z jakim rabatem.  ;)

Jeśli będzie jakiś rabat w ogóle to myślę że nie więcej niż 8-10 %, ale jeśli zobaczą że na Planecie Komiksów wyprzedało się 100 szt. w kilka godzin bez rabatu to chyba pokuszą się na większy zarobek  ???

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #132 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 10:06:51 »
Ciekawe kiedy pierwsze albumy pojawią się na allegro? Może jeszcze przed wejściem na rynek  :) 
I ciekawe czy będą to niskie numery prosto od wydawcy, he, he, he.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Pawelek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #133 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 10:44:06 »
Dziwi mnie tylko dobór tomów. Mogli już, jak tak chcieli mocno szatkować, wydać 1-3, 4-6. Niffle jakoś to z sensem zrobiło "miniseriami".

Offline kenji

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #134 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 10:52:31 »
Podczas spotkania z Kołodziejczakiem , zadałem mu czy Egmont planuje wydać Thorgala w wersji czarno-białej w zbiorczych albumach tak jak NIffle. Odpowiedział , że jest to piękne wydania i bardzo kosztowne. Więc cena była by spora - i nie wie czy taki album by się sprzedał...

Teraz chyba ma odpowiedz:)

Tak czy inaczej - bardziej cieszyłbym się z wersji czarnobiałej. Może się jeszcze doczekam...