Autor Wątek: Thorgal od Hachette (edycja 2024)  (Przeczytany 76830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wonap

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #495 dnia: Śr, 29 Maj 2024, 23:02:10 »
a przepraszam to było odnośnie dłuższego oczekiwania na przesyłki etc;)

Offline Crono

« Odpowiedź #496 dnia: Pt, 31 Maj 2024, 12:17:32 »
Dzisiaj odebrałem tomy 10 i 11. Okładki faktycznie przyciemnione, ale mi to nie przeszkadza. Przeszkadza mi za to coś innego. Otóż od jakiegoś czasu grafiki dodawane do komiksów mają napis Rosinski/Van Hamme/ coś tam (Dargaud?) 2024 w lewym dolnym rogu. Pierwsze grafiki były bez tego i lepiej prezentowały się w ramce (lepiej imitowały oryginał🙂).

Offline Pinto

« Odpowiedź #497 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2024, 22:41:02 »
Okładki faktycznie przyciemnione, ale mi to nie przeszkadza.
I to jest właśnie najbardziej wku.wiające: mi nie przeszkadza, mi się nie chce reklamować. A potem człowiek się dziwi skąd tyle gówna na rynku.

Offline Deg

« Odpowiedź #498 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2024, 22:45:53 »
Wydaje mi się, że wydawnictwa typu Hachette nie przejmują się reklamacjami. Maja plan, co wydać i tyle.

Edit: Reklamacje oczywiście uwzględnią, ale nie będzie to miało wpływu na kolejne pozycje.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Czerwiec 2024, 23:02:10 wysłana przez Deg »
This is my truth, tell me yours.

Offline starcek

« Odpowiedź #499 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2024, 22:51:40 »
A przesunięte pola z numerami tomów i pierwsze zaburzenia panoramy są OK? Dla koleżanki pytam - u niej w szafie widziałem, że już jest lipa lekka.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Crono

« Odpowiedź #500 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2024, 23:20:47 »
I to jest właśnie najbardziej wku.wiające: mi nie przeszkadza, mi się nie chce reklamować. A potem człowiek się dziwi skąd tyle gówna na rynku.
Ale zdajesz sobie sprawę, że taki jest pewnie cały nakład? Więc na co mają wymienić?
Inna sprawa, że zamieszczone tutaj zdjęcie z wydania Orbity też nie przedstawia tej okładki w sposób prawidłowy - tą okładka jest zwyczajnie za jasna.
Edit: I jeszcze co to przesunięć na panoramie... Naprawdę ktoś liczył na to że żadnych przesunięć nie będzie? To jest niemożliwe. I nie chodzi tu o Hachette. Nie ma możliwości, aby na panoramie nie było mniejszych lub większych przesunięć.
« Ostatnia zmiana: Pn, 03 Czerwiec 2024, 23:37:25 wysłana przez Crono »

Offline Castiglione

« Odpowiedź #501 dnia: Pn, 03 Czerwiec 2024, 23:47:00 »
Edit: I jeszcze co to przesunięć na panoramie... Naprawdę ktoś liczył na to że żadnych przesunięć nie będzie? To jest niemożliwe. I nie chodzi tu o Hachette. Nie ma możliwości, aby na panoramie nie było mniejszych lub większych przesunięć.
Niby nie, ale jednak jednym wydawcom wychodzi to zdecydowanie lepiej niż drugim, czyli jakiś wpływ się jednak na to ma - choć i ci najlepsi mają na grzbietach przesunięcia. Nie wypowiem się w kontekście kolekcji Thorgala, bo nie zbieram, ani nie jest to jakaś uwaga tycząca się samego Hachette, tylko ogólne stwierdzenie.

Offline volker

« Odpowiedź #502 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2024, 08:07:49 »
Mam tylko nadzieję, że wydawca jest świadomy niedoskonałości tych ostatnich okładek i następne części wyjdą już w prawidłowych barwach.

Offline eridraven

« Odpowiedź #503 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2024, 09:22:17 »
W najnowszym filmie pada parę słów na temat dziesiątego tomu kolekcji o tytule "Kraina Qa" i jedenastego o tytule "Oczy Tanatloca". Ponadto przeglądam newsy ze świata przybysza z gwiazd oraz prezentuję "Thorgal Saga: Wendigo".

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline bibliotekarz

« Odpowiedź #504 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2024, 12:44:06 »
Nikt chyba tego nie odnotował, a szkoda. Podcastów o komiksach europejskich praktycznie nie ma a gdy w pracy nuda (czy gdziekolwiek indziej) miło zawsze posłuchać ciekawej audycji.

Otóż w ramach promocji nowej kolekcji Thorgala Hachette sponsoruje podcast na Spotify Porozmawiajmy o Thorgalu. Prowadzą go Maria Lengren (redaktorka Planeta Komiksów, autorka artykułów o komiksach, tłumaczka) i Kamil Śmiałkowski (scenarzysta komiksowy, publicysta, badacz popkultury).

Dotąd ukazało się 9 odcinków. Gościem odcinka drugiego był Piotr Rosiński, w piątym występuje Wojciech Birek (tłumacz wszystkich albumów Thorgala), w siódmym - Jacek Rozenek (udzielający swojego głosu Thorgalowi i... Wiedźminowi). Całkiem przyjemne dyskusje, sporo ciekawostek. Polecam!

https://open.spotify.com/show/2FGOWDWo1zhGjKYLXD3nqt
Batman returns
his books to the library

Offline Deepdelver

« Odpowiedź #506 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2024, 21:20:07 »
Nikt chyba tego nie odnotował, a szkoda.
Było kilkakrotnie wspomniane jeszcze w lutym, ale nie zaszkodzi przypomnieć. :)
Jak dla mnie jednak podcast sporo przegadany, ja zniechęciłem się jak usłyszałem, że Thorgal osadzony jest w VIII wieku (38 minuta pierwszego odcinka). Trochę takie pogaduchy ludzi, którzy wprawdzie Thorgala czytali, ale dawno i pamiętają z tego piąte przez dziesiąte. Przez kwadrans byłoby ok, rozciągnięte do godziny było dla mnie trochę męczące. Ale prowadzący fajni, o radiowych głosach i potrafią się zgrabnie wypowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Czerwiec 2024, 21:45:11 wysłana przez Deepdelver »

Offline Leszek

« Odpowiedź #507 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2024, 21:42:22 »
Inna sprawa, że zamieszczone tutaj zdjęcie z wydania Orbity też nie przedstawia tej okładki w sposób prawidłowy - tą okładka jest zwyczajnie za jasna.
A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo właśnie przyjrzałem się wcześniejszym okładkom i te nie różną się tak bardzo. Dopiero ostatnie dwie Hachette paskudnie spartaczyło...

Ciekaw jestem jak będą wyglądać okładki w następnej paczce. Bo tak powinny:

Nie wiem jednak jak wyglądało wydanie Egmontu? Może to ichni błąd, który Hachette powieliło?

« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Czerwiec 2024, 22:16:00 wysłana przez Leszek »

Offline Deepdelver

« Odpowiedź #508 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2024, 22:00:57 »
Nie wiem jednak jak wyglądało wydanie Egmontu? Może to ichni błąd, który Hachette powieliło?
Mam wydanie Egmontu (Kraina Qa wydanie II, Oczy Tanatloca wydanie III) i też okładki są bardzo ciemne (co szczególnie widać na Krainie Qa, gdzie Kriss wygląda jakby pochodziła z Haiti), nie widzę różnicy z wydaniem z Hachette.

Sądzę, że Miasto zaginionego boga raczej będzie wyglądać inaczej niż na Twoim zdjęciu, bo w egmontowym wydaniu tło jest znacznie ciemniejsze i szafirowe, a nie błękitne.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Czerwiec 2024, 22:11:15 wysłana przez Deepdelver »

Offline Spiff

« Odpowiedź #509 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2024, 22:20:10 »
Ja nie o przyciemnieniu okładek a o niebie.
Sprawdzałem sobie stopień przyciemnienia powiększonego Thorgala i zauważyłem, że na okładce małego Hachetta niebo wygląda fajniej niż na powiększonym.  8)

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?