Autor Wątek: Thorgal od Hachette (edycja 2024)  (Przeczytany 39897 razy)

Offline Gieferg

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #270 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 13:21:23 »
A nie czepiałeś się też częściowych powtórek po innych wydawcach, które nie były wydane tak samo, a nawet powtórek po semicu?
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Luty 2024, 13:34:19 wysłana przez Gieferg »

Offline Bazyliszek

« Odpowiedź #271 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 13:32:29 »
Ktoś się buńczucznie reklamuje jako największe wydawnictwo komiksowe w Polsce. Moim zdaniem powinno być stać ich na własną strategię wydawniczą, a nie naśladowanie nowej (w 2012-15) konkurencji, lub potem żerowanie na nostalgii zbudowanej przez jeszcze wcześniejszą konkurencję. Widać to wyraźnie w tym panelu "Jak zbudowałem rynek komiksu...", gdzie TM-Semic jest umniejszany i pomijany, a jednocześnie obecnie z połowa segmentu superhero opiera się na nowych wydaniach tamtych treści. I to się nie kończy, bo zamiast większej ilości premier, lub dziur fabularnych, zapowiadany jest nam Weapon X lub Śmierć Supermana. Dlatego na to kręcę nosem.

Offline Gieferg

« Odpowiedź #272 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 13:34:02 »
Ale po raz kolejny Thorgal, którego wydał już tak Egmont jak i Hachette jest ok.

Nie przekonałeś mnie. Dalej postrzegam twoją postawę jako wysoce niekonsekwentną.
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Luty 2024, 13:35:47 wysłana przez Gieferg »

Offline Cringer

« Odpowiedź #273 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 14:31:41 »
Troll wrócił i znowu się zaczyna >:(

Offline Zwirek

« Odpowiedź #274 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 14:34:51 »
zapowiadany jest nam Weapon X
W powiększonym formacie i z poprawionymi kolorami (bliższymi oryginałowi), czyli chyba dobrze?

Online xanar

« Odpowiedź #275 dnia: Pn, 12 Luty 2024, 14:48:32 »
Pewnie źle, bo za duże, za drogie i Egmont wydaje  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline roble

« Odpowiedź #276 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 10:59:17 »

No nie wierzę w to, co żem właśnie uczynił..  :)
Byłem wczoraj w empiku po trzeci tom avengersow i tak patrzę, a tam trzeci tom Thorgala patrzy na mnie z półki, biorę go w ręce, obracam a tam gratisowa teczka, tak se myślę kurde że muszę ją mieć.. A tak głupio mieć tom 3 i 1 który kupiłem wcześniej to biorę też tom2.. Ide do kasy i za te trzy komiksy, po rabacie i tak stówka wyszła..  :-\

Potem patrzę w domu na komplet od egmontu i zauważyłem że grzbiety żółte się robią, no nie wierzę..
Plan był taki żeby kupić pierwszy tom i rzucić go gdzieś w kąt, a skończyło się na tym że zamówiłem właśnie prenumeratę..
Te dodatkowe grafiki przesądziły i ta figurka (będzie pierwszą w kolekcji)..  :)

Dodam tylko że kupuję też oba wydania od Libertago, posiadam też komplet z dzieciństwa od KAWu i Orbity.. Znam te komiksy na pamięć, a i tak od nowa kupuje..

Przepraszam za trolling ale musiałem się podzielić moją miłością do Thorgala..  :'(

Offline Gustavus_tG

« Odpowiedź #277 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 12:25:33 »
Przepraszam za trolling ale musiałem się podzielić moją miłością do Thorgala..  :'(

Tego nigdy za dużo, zwłaszcza w taki dzień jak dziś  ;)

Offline Bazyliszek

« Odpowiedź #278 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 14:55:41 »
To nie jest trolling roble, tylko całkowicie normalne zachowanie komiksiarza. Widzisz nowe, najlepsze do tej pory, polskie wydanie Thorgala, to kupujesz. Ja też kupiłem. Plus zniżka na Empik Premium i da się żyć. A jak jeszcze w tej kolekcji kolejny raz wyjdzie Szninkiel, to w ogóle będę wniebowzięty.

Offline Castiglione

« Odpowiedź #279 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 16:19:56 »
To nie jest trolling roble, tylko całkowicie normalne zachowanie komiksiarza. Widzisz nowe, najlepsze do tej pory, polskie wydanie Thorgala, to kupujesz. Ja też kupiłem.
Hahahaha, całkowicie normalne zachowania komiksiarza:

- widzisz nowe, najlepsze do tej pory, polskie wydanie Thorgala, to kupujesz
- widzisz nowe, najlepsze do tej pory, polskie wydanie komiksu Marvela lub DC, to płaczesz

Online xanar

« Odpowiedź #280 dnia: Śr, 14 Luty 2024, 17:21:51 »
To już nawet popiątny dubel nie przeszkadza jak Hachette wydaje  ;D ;D ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

« Odpowiedź #281 dnia: Cz, 15 Luty 2024, 10:52:34 »
Wy się tak nawzajem pocieszacie a tu ewidentnie macie problem.  8)
To się nazywa zbieractwo. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline perek82

« Odpowiedź #282 dnia: Cz, 15 Luty 2024, 12:40:43 »
Zbieractwo jest problemem, gdy przedmioty utrudniają dojście do łazienki / kuchni / łóżka. Albo powodują zagnieżdżanie się szkodników typu szczury czy inne robale. Ewentualnie, gdy ilość zbiorów skutecznie odstrasza potencjalnych partnerów/ partnerki od wchodzenia do środka albo w jakieś poważniejsze relacje. Problemem może być też brak środków na podstawowe potrzeby bo wszystko poszło na 50 wydanie Thorgala.
Ale w innych przypadkach ten problem to najwyżej ekscentryczne podejście do aranżacji wnętrz.
Thorgal 8 ****
Sabrina ****
Ogień **
Thorgal (7) ***
Thorgal (6) ***

Offline Teli

« Odpowiedź #283 dnia: Cz, 15 Luty 2024, 13:41:08 »
Wy się tak nawzajem pocieszacie a tu ewidentnie macie problem.  8)
To się nazywa zbieractwo. ;)

Oj, od razu problem. Trzeba rozróżnić kolekcjonerstwo od zbieractwa. Ja wyszedłem ze zdrowego podejścia, skoro kupuję nowe wydanie trzeba się pozbyć starego i puścić je w drugi obieg. O dziwo sprzedało się ze sporym zyskiem i po podliczeniu wyszło na to, że koszt wymiany będzie o wiele niższy niż się spodziewałem.

Z wielką chęcią puściłbym jeszcze w obieg wydania Libertago, na zasadzie jeden Thorgal w domu wystarczy. Jednak ze względu na wrysy muszę z nim żyć :)

Offline wojtpil

« Odpowiedź #284 dnia: Cz, 15 Luty 2024, 15:17:45 »
Nie mogę znaleźć informacji - kiedy są/były premiery tomów.
1 tom - 16 stycznia (wtorek)
2 tom - 30 stycznia
3 tom - 12 lutego
4 tom - 27 lutego
itd.
Czy dobrze myślę. Czy jest inaczej?