Autor Wątek: Thorgal od Hachette (edycja 2024)  (Przeczytany 81868 razy)

Offline Crono

Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Odpowiedź #510 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2024, 22:50:14 »
A na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Na podstawie zdobienia głowy smoka(?) obok napisu Thorgal. Zobacz sobie na odcień koloru żółtego w albumie Kraina Qa z Orbity i na ten kolor w innych albumach z Orbity. Widać to też na twoich zdjęciach. Kolor żółty w Krainie Qa w wydaniu Orbity jest wyblakły.
Natomiast co do albumu Oczy Tanatloca, to wersja z Hachette pomimo że ciemniejsza, to posiada więcej widocznych szczegółów niż wersja z Orbity, która znów wygląda jak wyblakła.
« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Czerwiec 2024, 22:53:03 wysłana przez Crono »

Offline Leszek

« Odpowiedź #511 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2024, 23:02:03 »
Szczegółów? Jakich szczegółów? Jest tak poczerniałe że nic tam nie widać. A w Kraina QA Kriss wygląda jak murzynka, samo to wyraźnie mówi że okładka jest za ciemna.
Przypuszczam że gdyby dziś  nakręcono film na pdst. Thorgala to tak właśnie wyglądałaby obsada. Kriis murzynką, Tanatloc czarnoskórą babcią Thorgala, etc..

Offline Crono

« Odpowiedź #512 dnia: Wt, 04 Czerwiec 2024, 23:11:48 »
Przeczytaj raz jeszcze to co napisałem i spójrz na swoje egzemplarze. Edycja Oczy Tanatloca od Hachette jest za ciemna, zgadzam się, ale mimo tego jest na niej widocznych więcej szczegółów niż na pokazanej przez Ciebie okładce tego albumu z Orbity. Nie bronię wydania Hachette, ale nie lubię jak ktoś zakłamuje rzeczywistość.

Offline Deepdelver

« Odpowiedź #513 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2024, 17:59:48 »
Ja nie o przyciemnieniu okładek a o niebie.
Dzisiaj dostałem wersję Hachette i faktycznie kiepsko to wygląda - w wersji Egmontu brak stopniowania koloru też był, ale zgubił się pod zdobieniami (może ze świadomością tego olano temat przy obrabianiu grafiki, a Hachette nic z tym później nie zrobiło).

Offline Geekoholic

« Odpowiedź #514 dnia: Śr, 05 Czerwiec 2024, 21:03:03 »
Dzisiaj dostałem wersję Hachette i faktycznie kiepsko to wygląda - w wersji Egmontu brak stopniowania koloru też był, ale zgubił się pod zdobieniami (może ze świadomością tego olano temat przy obrabianiu grafiki, a Hachette nic z tym później nie zrobiło).

Na wydaniu Hachette nie ma lakieru na grafice okładki dlatego jest ciemniejsza. Lakier wyciąga kolory.

Podstawa każdej z tych okładek jest taka sama ale inne zastosowanie uszlachetniania robi różnicę. W nowym wydaniu Hachette niestety położenie lakieru na grafiki nie wyglądałoby estetycznie.
Instagram: @Geek.a_t.work

Offline roble

« Odpowiedź #515 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2024, 20:27:25 »
Dzisiaj dostałem wersję Hachette..

chciałbym przekazać kolegom forumowiczom że wczoraj rozpoczęło się pakowanie t12 i t13, wysyłka od piatku..  :)

Offline Midar

« Odpowiedź #516 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2024, 21:32:37 »
Bardzo dobrze, będzie drugi tom z nowymi kolorami.

Offline roble

« Odpowiedź #517 dnia: Pn, 10 Czerwiec 2024, 13:16:17 »
Bardzo dobrze, będzie drugi tom z nowymi kolorami.

ja dopiero przy następnej przesyłce dostanę..  :-\
a tymczasem..  ;)

dołączone grafiki pierwsza klasa, ta b&w wygląda jakby miała oryginalny autograf machniety ołówkiem..  :)

Offline Leszek

« Odpowiedź #518 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2024, 15:27:32 »
Tak się zastanawiam. Czy jest szansa że ta nowa "Thorgal Saga", o której ostatnio głośno, zostanie dodana na koniec tej kolekcji od Hachette?

Offline Midar

« Odpowiedź #519 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2024, 16:12:01 »
Jest.

Offline eridraven

« Odpowiedź #520 dnia: Wt, 18 Czerwiec 2024, 10:41:26 »
W najnowszym filmie pada parę słów na temat dwunastego tomu kolekcji o tytule "Miasto zaginionego Boga" i trzynastego o tytule "Między ziemią a światłem". Ponadto przeglądam newsy ze świata przybysza z gwiazd oraz rozmawiam z Szymonem Holcmanem (Kultura Gniewu).

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Midar

« Odpowiedź #521 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2024, 16:29:43 »
Odebrałem dzisiaj kolejną przesyłkę, którą leżała na Poczcie od 19.06. Drugi tom Thorgala w nowych kolorach prezentuje się, moim zdaniem, jeszcze lepiej, niż pierwszy.
Razem z dodatkowymi tomami to już 15 komiksów, robi się już z tego zgrabna kolekcja na półce.
« Ostatnia zmiana: Wt, 25 Czerwiec 2024, 16:31:41 wysłana przez Midar »

Offline Michał1994

« Odpowiedź #522 dnia: So, 29 Czerwiec 2024, 20:32:43 »
A ja chyba jednak rezygnuję, jeszcze tak słabej usługi nie doświadczyłem, co przesyłka to jakieś reklamacje bo coś jest poobijane, dziś na domiar złego otworzyłem wreszcie kilka reklamowanych wcześniej tomów które czekały na przygotowanie półki i okazało się że pod folią były niewidoczne przez nią uszkodzenia, ewidentnie powstałe jeszcze w drukarni. Totalna kpina za taką cenę za zeszyt, a po takim okresie czasu od przesyłki nawet nie mam jak tego zareklamować...

Online saruman

« Odpowiedź #523 dnia: So, 29 Czerwiec 2024, 20:39:26 »
a po takim okresie czasu od przesyłki nawet nie mam jak tego zareklamować...

Kupujący ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu 2 lat od daty wysłania produktu Kupującemu.

Online misiokles

« Odpowiedź #524 dnia: So, 29 Czerwiec 2024, 22:16:46 »
Prawo ma, ale podmiot może mu zaoferować zwrot pieniędzy w przypadku niedostępności towaru.