Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 182015 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #855 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 17:41:08 »
Plansza planszy nie równa.  Czasami plansze z tego samego albumu mogą różnić się kilkukrotną różnicą w cenie, a czasami jest to mocno przeszacowane.
Niektóre rzeczy są rzadsze i powstało ich mniej, innych powstało więcej (dłuższa seria lub np słabsze albumy) i przez to ich dostępność i cena jest bardziej przystępna.
Ja kupuję na stronkach zagranicznych, czasami na ebay.
Tam rynek plansz jest świetnie rozwinięty.
Ale wiadomo, to nie bułki, więc nie kupuje się ich codziennie.

Wydawało mi się oczywiste, że plansza planszy nierówna.
BTW na ebayu kupujesz plansze polskich komiksów? :O

Offline Hans

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #856 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 19:57:44 »
Wydawało mi się oczywiste, że plansza planszy nierówna.
Skoro to wiesz, to bezsensowne porównanie dałeś w swoim poprzednim poście dotyczącym zunifikowania cen.
Porównałeś planszę z uszkodzeniem z Kajka i Kokosza do niewiadomo jakiej planszy z Desy.
A te porównałeś jeszcze do pełnokolorowej planszy z gry Kajko i Kokosz.
Mają one jedną cechę wspólną - autora, ale poza tym są to zupełnie inne rzeczy.
Po czym rzucasz hasło, że:
Cytuj
Wydawało mi się oczywiste, że plansza planszy nierówna.

W kolejnym zdaniu napisałeś:

BTW na ebayu kupujesz plansze polskich komiksów? :O
Po co ten sarkazm?! Doskonale wiesz, że na ebayu nie znajdziesz zbyt wielu (o ile w ogóle) plansz naszych rysowników, zwłaszcza w innych wersjach językowych ebaya, które najbardziej mnie interesują.
Te kupuję na naszym lokalnym portalu sprzedażowym i poprzez inne źródła. Zdarzało się kupować plansze z artkomiksu i z polishcomicart. Najwięcej czasu poświęca się na  wyszukiwanie i oczekiwanie na okazję.

Offline turucorp

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #857 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 20:24:22 »
Skoro to wiesz, to bezsensowne porównanie dałeś w swoim poprzednim poście dotyczącym zunifikowania cen.
Porównałeś planszę z uszkodzeniem z Kajka i Kokosza do niewiadomo jakiej planszy z Desy.
A te porównałeś jeszcze do pełnokolorowej planszy z gry Kajko i Kokosz.
Mają one jedną cechę wspólną - autora, ale poza tym są to zupełnie inne rzeczy.
Po czym rzucasz hasło, że:
W kolejnym zdaniu napisałeś:
Po co ten sarkazm?! Doskonale wiesz, że na ebayu nie znajdziesz zbyt wielu (o ile w ogóle) plansz naszych rysowników, zwłaszcza w innych wersjach językowych ebaya, które najbardziej mnie interesują.
Te kupuję na naszym lokalnym portalu sprzedażowym i poprzez inne źródła. Zdarzało się kupować plansze z artkomiksu i z polishcomicart. Najwięcej czasu poświęca się na  wyszukiwanie i oczekiwanie na okazję.

Odniosłem się jedynie do Twojego stwierdzenia, że na Allegro kupiłeś podobną planszę taniej.
Skoro plansza planszy nie równa, to jakim cudem Tobie one się zrównały?
W dalszej części mojej wypowiedzi odniosłem się do Twoich sugestii, że u nas (w domyśle) panuje wolna amerykanka, a na zachodzie mają wszystko poukładane.
Skoro Allegro jest odpowiednikiem ebaya, to po prostu kupujesz tam gdzie taniej, co jest logiczne, gdybyś kupował na zachodnich odpowiednikach Artkomiksu to zapewne byłoby drożej, tym samym nie rozumiem, gdzie tu dowód na lepsze rozwinięcie rynku?
Mają to bardziej ogarnięte, bo bawią się w to dłużej, mają większe rynki i więcej nabywców.
Ale polskich komiksów tam po prostu nie kupisz.
Żeby rynek się sprofesjonalizował i lepiej rozwinął, muszą na nim porządnie zaistnieć rodzime galerie i domy aukcyjne, bo w oparciu o prywatnych sprzedawców z Allegro nic się nie rozwinie.
Nie oburzaj się, tylko podejdź bardziej racjonalnie do tematu  ::)

Offline Hans

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #858 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 00:10:57 »
Plansze równoważne oceniam po kilku aspektach.
Jeśli dwie plansze pochodzą z tego samego albumu, obydwie przedstawiają np tą samą grupę bohaterów stanowiąc bardzo podobny fragment opowiadanego komiksu (ta sama akcja lub jej brak, przyroda/miasto itd w tle) I mają inne spójne elementy, wtedy takie dwie plansze uznaję jako równoważne.
Napisałem jak wół:
Cytuj
Ja kupuję na stronkach zagranicznych, czasami na ebay.
Tam rynek plansz jest świetnie rozwinięty.
Te strony to w zdecydowanej większości  przedstawiciele artystów jak polishcomicart czy artkomiks, posiadający w swojej ofercie grupę swoich rysowników i masę prac innych twórców.
I tutaj Cię zaskoczę, często kupuję  planszę tego samego rysownika u marszanda taniej niż na ebay  ( plansze uważane przeze mnie za równoważne).
Napisałem o zakupie bardzo zbliżonej w mojej ocenie planszy, dużo taniej niż u dystrybutora z którym współpracujesz i mam prawo wyrazić swoją opinię. Doskonale wiem również, że tylko odpowiednie podmioty mogą sprofesjonalizować nasz rynek. Bardzo racjonalnie podchodzę do tematu, bo odróżniam profesjonalne podejście do klienta od zwykłego narzucenia czasami bajońskich  cen, co zauważyłem nie tylko ja, ale także inni forumowicze.
Kolejną rzeczą jest wmawianie przez Ciebie innym swojego punktu widzenia jako jedynej i właściwej racji.
Zauważyłem to nie tylko w rozmowach ze mną.
W dalszej części mojej wypowiedzi odniosłem się do Twoich sugestii, że u nas (w domyśle) panuje wolna amerykanka, a na zachodzie mają wszystko poukładane.
Skoro Allegro jest odpowiednikiem ebaya, to po prostu kupujesz tam gdzie taniej, co jest logiczne, gdybyś kupował na zachodnich odpowiednikach Artkomiksu to zapewne byłoby drożej, tym samym nie rozumiem, gdzie tu dowód na lepsze rozwinięcie rynku?

I znów nie czytasz co pisze Twój przedmówca, tylko usilnie starasz się narzucić swój punkt widzenia.
Zatem powtórzę:

Ja kupuję na stronkach zagranicznych, czasami na ebay.

Większość owych stronek to profesjonalni sprzedawcy, właściciele komiksowych galerii, profesjonaliści w każdym calu. Zakupy na ebay - tak jak wspomniałem - są sporadyczne. Jest różnica między tym co Ci się wydaje a tym co jest.
Mam bardzo realne podejście do tematu i jestem tym tematem zainteresowany, a to że nie chcę za coś przepłacać nie czyni ze mnie aroganta dla naszego rynku.


Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #859 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 11:39:38 »
Widzę że od siedzenia w domu niektórzy zrobili się jeszcze bardziej drażliwi, niż zazwyczaj  ::)

Offline turucorp

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #860 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 11:42:48 »
Widzę że od siedzenia w domu niektórzy zrobili się jeszcze bardziej drażliwi, niż zazwyczaj  ::)
Kto siedzi w domu ten siedzi, niektórzy zapieprzają na dwa etaty :/

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #861 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 11:46:07 »
Kto siedzi w domu ten siedzi, niektórzy zapieprzają na dwa etaty :/

Akurat nie miałem na myśli ciebie ;)

Offline turucorp

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #862 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 11:52:36 »
Akurat nie miałem na myśli ciebie ;)
Domyślam się, ale wolałem wyklarować sytuację, żeby kolejny raz nie było niedomówień ;)

Offline Hans

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #863 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 12:10:29 »
Widzę że od siedzenia w domu niektórzy zrobili się jeszcze bardziej drażliwi, niż zazwyczaj  ::)
Widzę że niektórzy nie mają nic do roboty, poza pisaniem słabo prowokujących komentarzy  :)

Offline freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #864 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 14:28:30 »
fajna dyskusja - odnośnie plansz oczywiście. proponuję wydzielić do oddzielnego topiku.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #865 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 19:54:22 »
Widzę że niektórzy nie mają nic do roboty, poza pisaniem słabo prowokujących komentarzy  :)

ale baita łyknąłeś jak pelikan rybę  ;D

Offline JanJ

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #866 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 10:22:05 »
Czekając na nowe wydanie od Egmontu poniżej wydanie włoskie - 3 tomowe w naprawdę fajnym boxie. Poniżej zdjęcie boxu, a w środku trzy pojedyncze tomy w twardej okładce. Zdjęcie z ebaya.

Offline misiokles

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #867 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 12:13:44 »
Obwoluta tragiczna.

Offline Cyber

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #868 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 20:45:01 »
 Eeeee, przecież są cycki  ;D ;)

Offline bosssu

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #869 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 14:42:40 »
Czy jest gdzieś informacja czy nowe wydanie będzie cz-b czy w kolorze?