Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 183638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #825 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 13:20:59 »
Posługujesz się nieaktualnymi informacjami, TK wypowiedział się w tym roku, że zbiorczy Thorgal będzie, bo tego chcą ludzie, ale jakoś za dwa lata, by odstęp od wydań Libertago zachować.
Zgadza się, ale TK chyba zapomina, że Libertago może sobie w każdej chwili, a tym bardziej za 2 lata, wznowić Thorgala/Szninkla kolejną ekskluzywną edycją - kwestia dogadania się z Piotrem Rosińskim zapewne. Nie znamy kwestii licencyjnych ale obstawiam, że aktualnie Egmont ma tylko prawa/licencję (z wyd. Lombard?) do pojedynczych tomów (tak jak ukazują się wszędzie).

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #826 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 13:23:58 »
IMO szans na wznowienie takiego wydania, zapotrzebowanie rynku na tak ekskluzywną zostało imo zaspokojne na wiele lat.

"Szninkiel" w wydaniu ekskluzywnym poszedł w 500 sztukach. Na ile jest jeszcze zapotrzebowanie? Nawet gdyby wydać kolejne 500, to skąd tylu nabywców? Znowu będzie się mówić o nowych czytelnikach? Do tej pory ich nie ma i nie będzie, Egmont przespał ten tytuł, aby zbić na nim kokosy. Wymykają się im inne tytuły, chyba, że Egmont, aby zarobić będzie drukował budżetowe egzemplarze 250 - 500 sztuk.
Nakład Szninkla to było 750+50, a nie 500. ;)

Minie rok czy półtora i nabywcy na jakieś tajne tańsze wydanie od E się spokojnie znajdą.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline asx76

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #827 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 13:26:14 »
"Szninkiel" w wydaniu ekskluzywnym poszedł w 500 sztukach. Na ile jest jeszcze zapotrzebowanie? Nawet gdyby wydać kolejne 500, to skąd tylu nabywców?

Zapewniam, że są i się znajdą bez problemu. Większości bowiem nie stać na wywalenie takiej kasy jaką sobie zażyczyło Libertago. Tańsza wersja Egmontu wyjdzie naprzeciw ich oczekiwaniom.

Offline Gazza

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #828 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 13:33:11 »
O ile np. Libertago nie wyda wcześniej ekonomicznej wersji i Egmont znów obejdzie się smakiem....

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #829 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 14:33:41 »
Posługujesz się nieaktualnymi informacjami, TK wypowiedział się w tym roku, że zbiorczy Thorgal będzie, bo tego chcą ludzie, ale jakoś za dwa lata, by odstęp od wydań Libertago zachować.

Być może - bazuję na tym, co TK mówił w Łodzi. O zbiorczym Thorgalu za dwa lata nic nie słyszałem, masz jakiegoś linka czy coś?

"Szninkiel" w wydaniu ekskluzywnym poszedł w 500 sztukach. Na ile jest jeszcze zapotrzebowanie? Nawet gdyby wydać kolejne 500, to skąd tylu nabywców? Znowu będzie się mówić o nowych czytelnikach? Do tej pory ich nie ma i nie będzie, Egmont przespał ten tytuł, aby zbić na nim kokosy. Wymykają się im inne tytuły, chyba, że Egmont, aby zarobić będzie drukował budżetowe egzemplarze 250 - 500 sztuk.

Jak to przespał ten tytuł? Wersja z tą szarą, brzydką okładką miała II wydania, bardzo długo była powszechnie dostępna. Wydaje mi się, że wydawnictwo dobrze na tym zarobiło. To że teraz pojedyncze egzemplarze chodzą na Allegro po wysokich cenach wcale nie oznacza, że jest zapotrzebowanie na kolejne wydanie. Rozsądniej z punktu widzenia wydawnictwa jest poczekać jeszcze rok, dwa, żeby wydać jakiś rozsądny nakład i mieć szansę znów na tym zarobić. Kokosów natomiast nie zbiją ta tych kilku spóźnialskich, którzy mieliby ochotę kupić Szninkla teraz. No i pytanie, czy ktoś w ogóle te Szninkle kupuje w cenach, za które komiksy są wystawiane na Allegro.

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #830 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 14:57:27 »
Bez żartów, nakład Thorgala to ponad 10 tysięcy sztuk i niby wydanie 750 egzemplarzy za 600 złotych i wydanie które od kilku lat jest niedostępne nasycają rynek?

Offline isteklistek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #831 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 15:32:58 »
Mam tę drugie wydanie z brzydką okładką. To wydanie jest b-w i kupiłem je jakoś 3, może 4 lata temu, możliwe, że na rynku było dostępne wcześniej. Chciałem mieć wydanie w kolorze, które chodziło w miękkiej w 3 zeszytach w dużej cenie, kolorowe wydanie pojawiło się w kolekcji, ale nie byłem zainteresowany tym z kolekcji, bo chciałem mieć porządne wydanie. W tym roku wyszło wypasione wydanie, które zeszło, bo wiele osób czekało na kolor. Okazja na zarobek i wypuszczenie wersji b-w, kolorze, albo zbiorczego w jednym była przez długi czas, a w pytaniach przecież pojawiały się prośby o wydanie tego tytułu.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #832 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 15:51:13 »
Bez żartów, nakład Thorgala to ponad 10 tysięcy sztuk i niby wydanie 750 egzemplarzy za 600 złotych i wydanie które od kilku lat jest niedostępne nasycają rynek?

Wydanie ekskluzywne Thorgala to 350 sztuk za 500 PLN. TK w Łodzi powiedział, że nie widzi powodu do wydania Thorgala w integralu z dwóch powodów, które należy rozpatrywać łącznie:
1) Thorgal w twardej jest cały czas dostępny bez problemu;
2) dla miłośników integrali wyszło wydanie ekskluzywne, co częściowo rynek nasyciło*

Następnie, o ile mnie pamięć nie myli powiedział, że może rozważyć za jakiś czas, za 2-3 lata wydanie w integralu. Rozważenie możliwości nie jest równoznaczne z deklaracją wydania.

* - sądzę, że spośród osób, które domagają się integrala, część kupiła wydanie ekskluzywne. Pozostała część najprawdopodobniej nie uzasadnia biznesowo wydania integrala w tym momencie.

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #833 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 16:01:19 »
Pisząc o Thorgalu, piłem do Szninkla. Podejrzewam, że 8 na 10 czytelników jednego jest również czytelnikiem drugiego. Szninkla z wyjątkiem tego od Libertago i od Hachette bardzo dawno już na rynku nie było. Ja szukam w jakiejś normalnej cenie od 5 lat chyba i znaleźć nie mogę.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #834 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 17:00:49 »
Nakład II wydania czarno-białego Szninkla w integralu z Egmontu wyczerpał się dokładnie w listopadzie 2016 r.

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #835 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 17:10:36 »
Gdzie się wyczerpał?

ramirez82

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #836 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 20:07:18 »
A przypadkiem to nie syn Rosińskiego jest mocno powiązany z ekskluzywnymi wydaniami Libertago? Jeśli tak, i jeśli jest osobą decydującą (?) co do licencji na rynek polski, to pewnie nie wyrazi zgody w najbliższym czasie na jakieś nowe edycje Egmontu (integrale) dla masowego czytelnika? A przynajmniej dopóki nie wycisną ostatniego grosza z tych, których stać na wydania Libertago :)

Chociaż ten zapowiedziany Western może obalac moją teorię spiskowa :(

« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Grudzień 2019, 20:09:04 wysłana przez ramirez82 »

Offline VooDoo-79

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #837 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 20:17:12 »
Nakład Szninkla wyprzedał się gdzieś w okolicach 2016 r. później T.Kołodziejczak był wielokrotnie pytany na różnych festiwalach kiedy tytuł będzie przez Egmont wznowiony ale pamiętam że za każdym razem padała odpowiedź że Francuzi blokują że nie mogą się z nimi dogadać itp. no i już wiadomo dlaczego. Pomysł na wydanie zbiorczych Thorgali i Szninkla u nas w kraju narodził się podejrzewam już co najmniej ze 2-3 lata temu pewnie wspólnie w głowach Rosińskiego seniora jak i juniora pod szyldem Libertago tego drugiego, później szukanie odpowiednich ludzi do współpracy czyli PolishComicArt i tak to powstało, tak to widzę....

Offline Carnage

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #838 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 20:45:30 »
Chociaż ten zapowiedziany Western może obalac moją teorię spiskowa :(

Wcale jej nie obala. Po prostu Libertago nie miało najprawdopodobniej zamiaru go wydać, stąd wznowienie od Egmontu.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #839 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 21:38:24 »
albo wydania ekskluzywne i zwykle trafiają do innych klientów i można je wydawać rownolegle