Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 181868 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 08:03:14 »
Niestety, jak wiemy, nasi wydawcy nie mogą wydawać zagranicznych tytułów według własnego pomysłu.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Bender

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 08:28:22 »
A wiemy? Na pewne tytuły są restrykcje, a sporo po polsku wydanych było wg własnych koncepcji.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 08:32:59 »
Ok, niepotrzebnie uogólniłem. Faktycznie udaje sie czasem pomniejszyć format ;-).
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline roble

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 19:41:41 »
To jest złote jajo Piotra Rosinskiego,  myślicie że odda E prawa do druku za byle kasę żeby tylko zadowolić lud?? Mistrz by powiedział, dajcie co tam macie odłożone i drukujcie.. Podejrzewam że aktualna umowa dotyczaca Thorgala jest słaba dla Rosinskich i dlatego te problemy z nowymi wydaniami szninkla czy hrabiego skarbka..

Offline Spiff

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 20:40:04 »
Niestety, jak wiemy, nasi wydawcy nie mogą wydawać zagranicznych tytułów według własnego pomysłu.
Ongrys kiedyś napisał:
"Zazwyczaj faktycznie staramy się coś dodać, niż ująć (...)"

czyli jednak mogą.
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Milord

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 22:11:52 »
To jest złote jajo Piotra Rosinskiego,  myślicie że odda E prawa do druku za byle kasę żeby tylko zadowolić lud?? Mistrz by powiedział, dajcie co tam macie odłożone i drukujcie.. Podejrzewam że aktualna umowa dotyczaca Thorgala jest słaba dla Rosinskich i dlatego te problemy z nowymi wydaniami szninkla czy hrabiego skarbka..

Wydaje mi się to mocno naciąganą teorią. Jeśli rodzina Rosińskich byłaby tak chciwa, jak twierdzisz, to gdzie tu logika? Lepiej blokować licencję, nie wydać i nie zarabiać w ogóle? Bo tak właśnie jest teraz, nie zarabia nikt poza handlarzami z drugiej ręki.

Mi natomiast marzy się wydanie w obu wersjach - czarno-białej i kolorowej, z jakimiś fajnymi dodatkami, różnymi dla każdej wersji. Oczywiście w twardej okładce i najlepiej w powiększonym formacie. A najlepiej z opcją limitowanej okładki, np. tej klasycznej, czerwonej. O i to dopiero byłoby złote jajo.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 22:58:40 »
Niekoniecznie Rosińscy muszą tu mieć decydujące zdanie. Szninkiel to Casterman, który z pewnością ma także coś do powiedzenia w tej sprawie.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Bazyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #37 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 21:17:17 »
Ale to trochę dziwne, że jedyne wydanie ostatnio, to to haszetowe w 3 tomach i zwykłym formacie. Rzucić do księgarń do wyboru integrale kolorowe i B&W w powiększonym i można by trzaskać kasę. Ten komiks na to zasługuje.

Offline starcek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 09:20:57 »
[...]
Plus do tego, pierwsze w Polsce poważne artist's edition. Mmm
Drugie, drugie.  Nie zapominaj o 5 sztukach albumu Tadeusza Baranowskiego. To było mega limitowane wydanie, prawdziwie artist's edition. No chyba, że nie było poważne. ;-)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 09:36:59 »
^ O to! Wypasione, powiększone wydanie, w płóciennych okładkach w jednym slipkejsie (trochę lepszym niż te screamowe) + materiały dodatkowe. Nawet jakby było drogie to ide o zakład, że sprzedaliby wszystko.
Plus do tego, pierwsze w Polsce poważne artist's edition. Mmm
Popieram. Rynek komiksow w PL moze nie jest zbyt wielki, ale jest grupa ortodoksyjnych kolekcjonerow (jak ja) ktorzy zaplaca krocie za mega wypasione wydania najwiekszych klasykow.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Rabies

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 12:00:37 »

Offline marceli

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 15:26:08 »
Każdy orze jak może  :)

Offline s-ebola

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 16:18:48 »
He he to grubo ktoś pojechał:)

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 18:47:25 »
Faktycznie tekst nienaruszony. Miazga :-).
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline 79ers

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 24 Luty 2019, 19:12:14 »
Ale raz czytany.