Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 183341 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #750 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 07:22:26 »
Nie wierzę, że ostatnia. Pewnie będzie można kupić na wystawie (co najmniej na wernisażu) we Wrocławiu. Sklepy też mogą jeszcze wypuszczać kolejne sztuki. Jednak ten album kosztuje 600 zł. W ogóle mnie już ostatnio przeraża co te rzeczy robią z moim życiem. Dopiero co dałem za Thorgala 435 zł, za Szninkla 600 zł, a już musiałem dać 775 z wysyłką za Cyberpunk. A jeszcze muszę kupić Wiedźmina na Switcha, choć już mam na inną konsolę, bo od zawsze marzę o graniu w niego w hotelu, pociągu i samolocie. :D  Ileż normalnych wydań gier i komiksów bym za to miał.

Offline starcek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #751 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 09:14:05 »
A jeśli do Łodzi Rosiński przyjedzie - to tam też i Szninkiel się pewnie odnajdzie. Nakład i cena robią swoje.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #752 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 10:02:18 »
a czy przypadkiem szninkiel nie był reklamowany jako ekskluzywny a nie limitowany?

Offline Arion Flux

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #753 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 10:48:41 »
Pełna zgoda, co prawda napisali, ze 750 sztuk, wiec na pierwszy rzut oka wydaje sie, ze to edycja limitowana, ale przeciez nie napisali nic o bazie systemu liczbowego, w kontekscie ktorej zapis 750 nalezy ewaluować. I tak na przykład 750 w systmie szestastkowym to 1872 w dziesietnym. Jak to wydawcy mowia: "Limitka to oczywiscie limitka, ale co na to możemy poradzić, że matematyka jest taka nieubłagana".

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #754 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 11:01:16 »
a czy przypadkiem szninkiel nie był reklamowany jako ekskluzywny a nie limitowany?
Nie, był (i jest) reklamowany jako "ekskluzywny i ściśle limitowany".
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Kalander

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #755 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 11:30:39 »
Jakby ktoś był zainteresowany, to Szninkiel jest dostępny jeszcze w warszawskim sklepie Komikslandia. Właściciel po raz kolejny postanowił przyjanuszować, dzięki czemu album ten może wpaść w nasze ręce już za... 1200 złotych!

Itachi

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #756 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 11:52:07 »
a czy przypadkiem szninkiel nie był reklamowany jako ekskluzywny a nie limitowany?



Jeszcze jak pięknie komponuję się ze słowem "ściśle" ;)

Jakby ktoś był zainteresowany, to Szninkiel jest dostępny jeszcze w warszawskim sklepie Komikslandia. Właściciel po raz kolejny postanowił przyjanuszować, dzięki czemu album ten może wpaść w nasze ręce już za... 1200 złotych!

Spokojnie na allegro można znacznie taniej dorwać, najlepsze jest to że sklepy komiksowe w części stały się częścią rynku spekulacyjnego. Ja rozumiem jak kilka miesięcy czy kilka lat po premierze wrzuca się jakieś białe kruki za wyższe hajsy (jak zaczynałem swoją przygodę z komiksowem to takich pozycji było pełno - Kingdom Come, Batman Rozbite Miasto, Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem, Incal i cała reszta). Ale obecnie to już z lekka bezczelność, rozpakowuję dostawę i bam wystawiam kilka stówek drożej.

Offline Death

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #757 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 11:54:20 »
Za te dodatkowe 600 zł, to dojedziesz na wernisaż wystawy we Wrocławiu z dowolnego miejsca w Polsce, ogarniesz sobie nocleg albo i dwa (kto wie czy nie trzy), zwiedzisz sobie stolicę Dolnego Śląska i jeszcze starczy na piwo i wyżywienie. :D A na wernisażu pewnie kupisz za 600 zł Szninkla.

Itachi

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #758 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 12:04:03 »
Sesje autografów są w piątek i niedzielę, oficjalne otwarcie wystawy w sobotę. Dzwoniłem i pytałem jak to będzie wyglądać i przyznam że za wiele się nie dowiedziałem. Online można tylko kupić karnet na 3 dni na całe Dni Fantastyki. W jakim stopniu będzie to uprawniało do wejścia przeznaczonego do otrzymania rysunku nie mam zielonego pojęcia? Mimo iż wrażliwie starałem się o odpowiedź.

Offline freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #759 dnia: Nd, 23 Czerwiec 2019, 13:33:25 »
dajcie znać jak ta wystawa, ja się może wybiorę w sierpniu

Offline Arne

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #760 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 09:54:42 »
Szninkiel wydanie kolekcjonerskie pojawil sie w sklepie Fantastyczne Swiaty. I tak samo jak Thorgal kolekcjonerski w "fantastycznej" cenie 1000 zl!

Offline GoNzO

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #761 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 10:28:12 »
Podobnie robili z Artbookiem Rosińskiego, trochę dziwne zagranie ze strony sklepu. Choć wtedy chwaliłem ich za to, że odłożyli mi egzemplarz po normalnej cenie, a był deficyt nakładu.

I ciekawe jak wygląda prawo pierwokupu kolejnych części Thorgala w ich wykonaniu.

Offline Pawelek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #762 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 10:42:57 »
Nic nie napisali na ten temat w opisie, więc raczej prawo pierwokupu zostanie po ich stronie.

Offline robbirob

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #763 dnia: Pt, 28 Czerwiec 2019, 10:57:33 »
Wczoraj Szninkla mieli chyba 5 egz. Dziś do koszyka można dodać tylko 3. Więc chętni są.
A że teraz aktywny jest nadal kod na dodatkowy rabat, to ktoś skorzystał.

CK też sprzedawało Thorgala za 1000 zł.

Online Bazyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #764 dnia: So, 29 Czerwiec 2019, 16:35:18 »
Fantastyczne Światy i Tania (hłe hłe) Książka chcą po tysiaku, na Gildi widzę jeszcze "Ostatnie sztuki" po 600 zł. Łoooo panie. Sam mam za dużo komiksów zdecydowanie. Wydaję na nie zdecydowanie za dużo hajsu. Bardzo chciałbym mieć takie zbiorcze wydanie, w kolorze, na twardo, w powiększonym formacie. Ale żeby wydać na nie 600 zł, to jeszcze z byka nie spadłem. Moim zdaniem są pewne granice januszerki, które tu zostały przekroczone.

Osobiście dałbym dwie stówy za coś takiego. Autograf mi nie jest potrzebny, zwłaszcza na litografii. Przykro się patrzy na takie wykorzystywanie sytuacji. Nie można zrobić wznowienia normalnego wydania, ale robi się takie coś. Absurd.