Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 181820 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline marceli

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #330 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 23:57:21 »
Ciekawe ile w końcu mieli tych egzemplarzy.

Offline Carnage

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #331 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 00:08:55 »
Taki komentarz dostałem od Marcina Borzechowskiego z Gildii w kwestii szybkości „schodzenia” Szninkla do Thorgala:

„ Jeśli chodzi o Gildię to wygląda to tak że gdybyśmy mieli tyle samo egzemplarzy co Thorgala to Szninkiel zniknął by w 5 min. Otwarcie miał dużo lepsze niż Thorgal. Potem faktycznie sprzedaż zwolniła ale w tym momencie została nam końcówka naszego nakładu :)

No i to chyba zamyka usta wszystkim tym, którzy twierdzili, że Sznikiel będzie schodził znacznie gorzej niż Thorgal. Idzie znakomicie, nawet pomimo prawie dwa i pół razy większego nakładu.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Midar

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #332 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 00:30:55 »
Ciekawe ile w końcu mieli tych egzemplarzy.
Stawiam na 350-400. Co oznacza, że wydawca poszedł po rozum do głowy i nie dał drugiego rzutu do Planety Komiksów. To czyni Gildię głównym dystrybutorem, a dodatkowo niektórzy mniejsi też trochę dostali. Poza PK chyba nikt nie pobierał opłat za przesyłkę.

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #333 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 00:35:51 »
No i to chyba zamyka usta wszystkim tym, którzy twierdzili, że Sznikiel będzie schodził znacznie gorzej niż Thorgal. Idzie znakomicie, nawet pomimo prawie dwa i pół razy większego nakładu.
Powtarzam ci po raz piaty - Thorgal zszedl wnkilka godzin, Szninkiel schodzi drugi dzien i wciaz jest dostepny, wiec spokojnie z tym zamykaniem ust. Gildia pisala, ze doatala 200 egzemplarzy. Klamala? Jest sporo niewiadomych, trzeba czekac
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Carnage

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #334 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 00:51:17 »
Nie powtarzaj zatem, skoro jak sam mówisz, nie znasz dokładnych danych liczbowych. Ja kieruje się dotychczasowymi informacjami do których mamy dostęp. Może nie są one mega precyzyjne, ale dają jakiś ogląd sytuacji. I wszystko wskazuje na to, że gdyby Sznikiel został wydany w 350 egzemplarzach to znikłby w przeciągu niecałej godziny. Dla podparcia moich słów - pierwszy rzut 200 sztuk na Planecie Komiksów rozszedł się w ciągu 37 minut.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #335 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 00:57:59 »
Ale teraz wisi, Thorgal nie wisial, a o wlasnie dlugosc schodzenia nakladu sie rozchodzilo.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Carnage

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #336 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 01:21:48 »
Ale jaki ty widzisz tu problem? Bo dla mnie najważniejszym jest fakt, że najpierw Thorgal, któremu wiele osób wieszczyło niepowodzenie i brak chętnych na tak drogą wersję deluxe, zamknął usta niedowiarkom. A w chwili obecnej przy analogicznej sytuacji ze Szninklem, któremu wróżono to samo (bo nakład 2,5 raza większy i cena jeszcze wyższa), po raz kolejny jesteśmy świadkami mega szybkiej wyprzedaży nakładu (jeszcze przed premierą). Jest to niewątpliwy sukces dla wydawnictwa i z pewnością pójdą za ciosem (a właściwie już dwoma ciosami), wydając kolejne pozycje w takiej formie.
Nie będę już wspominał o cenach na rynku wtórnym tuż po premierze, bo myślę, że dwukrotna przebitka (choć sądzę, że więcej) to minimum za jakie Szninkiel będzie się sprzedawał.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #337 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 05:43:13 »
Tu czyli gdzie? W tym, ze robisz zarzut innym bezpodstawny mowiac, ze ktos twierdzil, ze szninkiel sie sprzeda w mniejszej ilosci sztuk gdy chodzilo o to, ze wolniej zejdzie caly naklad co juz jest faktem? W sumie zadnego.

Sytuacja nie jest analogiczna do Thorgala. Thorgal sprzedal sie w chwile, Szninkiel wciaz sie nie sprzedal i niewiadomo kiedy sie sprzeda, wiec gdzie tu analogia? xD

Co do tego ile bedzie kosztowal, to to twoje zdanie, moje jest takie, ze po premierze spadnie na wartosci i bedzie mial problem ze sprzedaza calego nakladu. Oczywiscie obym sie mylil, bo mi tez zalezy na tym, by ten segment rynku sie u nas rozwijal. Problem z takim nakladem jest jescze taki jak juz ktos wczesniej mowil - nie jest to ekskluzywny naklad scisle limitowany.

Co do kolejnych komiksow GR w takim ekskluzywnym wydaniu to zobaczymy, naklad takiego Westernu by musial wynosic z 200 sztuk by mialo to sens.
« Ostatnia zmiana: Cz, 16 Maj 2019, 05:45:13 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline marceli

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #338 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 07:50:03 »
Odważne stwierdzenie z tym, że będzie chodził za cenę dwa razy większą od okladkowej. Czas pokaże.

Offline Mateusz

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #339 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 10:51:21 »
Przypominam, że Thorgal ma swój własny wątek: https://forum.komikspec.pl/komiksy-europejskie/thorgal/840/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline isteklistek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #340 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 11:46:13 »
W przypadku tego tytułu trzeba brać pod uwagę, że pojawił się praktycznie po Thorgalu i to w momencie, gdy 1.Thorgal został wyprzedany 2. Chodził na aukcjach za minimum 2x okładkowej, nie zszedł poniżej tej wartości, 3. Gdyby ludzie o tym wiedzieli, brali by więcej na handel. W przypadku tego tytułu po prostu część spekulantów wzięła więcej, bo są przekonani, że raczej sprzedadzą.....no chyba, że w czerwcu wydawnictwo zapowie integrale z dwoma wersjami w ludzkiej cenie, co jest możliwe.

Wydaje mi się, że sporo osób, gdyby miało wolne środki, to kupiło by jeden egzemplarz do szafy, może na sprzedaż, może na wymianę za jakieś białe kruki w przyszłości albo za coś z wrysem. Ja bym to rozważył.

Offline starcek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #341 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 12:11:44 »
Idąc za ciosem wydawnictwo powinno wypuścić wznowienie cz/b i kolor, ale osobno, żeby nie podkopywać idei ekskluzywności obecnego wydania lub  podwójne - ale w każdym przypadku nie powiększone.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline isteklistek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #342 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 12:17:41 »
Tylko czy wydawnictwo interesuje coś poza ekskluzywne? Wydaje mi się, że nie. Może mają jeszcze kilka tytułów GR zamiar wydać, ale to już chyba nie będzie to, mnie nic więcej nie interesuje.

Szninkiel jeżeli ma wyjść w zwykłych formatach, to raczej... . Wydaje mi się, że od Egmontu, ale pewnie już nie w tym roku. Z drugiej strony to tytuł, który ma szanse się sprzedać, więc ten kto go dostanie, o ile może ktoś inny niż Egmont, to czemu nie Planeta Komiksów, oni by zadbali by wydanie było dobre.

Offline starcek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #343 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 12:22:03 »
Jeśli oni maja licencję tylko na ekskluzywne wydania, to może Egmont się obudzi i wypuści wznowienie? Ale by namieszał, gdyby sieknął powiększonym formatem.  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline marceli

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #344 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 12:24:40 »
A czy Egmont może teraz zrobić wznowienie?  To nie jest tak, że licencja obejmuje tytuł bez względu na format wydania?