Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 181948 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #300 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 20:22:39 »
Wyprzedaje się w godzinę - źle.

Wyprzedaje się dłużej niż godzinę - źle. Już się zaczyna odliczanie, już 20:16 na zegarku...

Mateczko. Jak nakład gildiowy wyprzeda się w tym tygodniu to bardzo dobrze, zostanie jeszcze jeden większy rzut i po zawodach. Jak cały nakład wyprzeda się do dnia premiery to będzie ogromny sukces.

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #301 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 20:44:54 »
A gdzie ja mówiłem, że jest źle, że Thorgal szybko poszedł? Wręcz przeciwnie, fajnie było widzieć ekskluzywne wydanie na polskim rynku które tak szybko się rozchodzi i faktycznie jest ekskluzywne i ściśle limitowane, czyli takie jakie takie wydanie powinno być.

No jak się wyprzeda to będzie, ale czy się wyprzeda? Pożyjemy, zobaczymy...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline VooDoo-79

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #302 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 08:59:23 »
Nie ma co gdybac bo prawda jest taka że cały nakład się wyprzeda z dwóch oczywistych powodów po pierwsze Szninkla od paru lat nie było na rynku a zapotrzebowanie na ten tytuł jest i po drugie 800 szt to wcale nie jest jakaś niebywała liczba która by zalegała w magazynach a czy się wyprzeda do premiery czy miesiąc po niej to już szczegół tak czy siak wydawca będzie świętował sukces i tylko śnić mu się będzie po nocach że Thorgala wydali 350 a nie 500  ;)

Offline LordDisneyland

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #303 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 09:21:23 »
Komunie som, dziadkowie bedom masowo wnuckom "Szninkla " kupować.

Urządzam sobie podśmiechujki, a tymczasem wczoraj nerwowo sprawdzałem, czy mi gdzieś przypadkiem wydanie Orbity nie zaginęło :)
,, - Eeeeech.''

Offline isteklistek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #304 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 10:17:22 »
Można się kierować sentymentem w przypadku Szninkiela, co pewnie wiele osób robi przy zakupie, ale to jest też bardzo dobry komiks, który można polecić każdemu. Nie wiem jak fani GR go cenią, czy wyżej niż Thorgala. Zaletą jest to, że dostajemy historię kompletną w formie BW i kolorze....na dziś gdyby chcieć kupić ten tytuł to tylko na rynku wtórnym i suma za obie edycje była by bliska 400 zł. w tym wypadku trochę więcej za powiększony format wydaje się dobrym zakupem. Można też gdybać na temat ponownego pojawienia się tej edycji, kiedy to by miało nastąpić....i chyba nie prędko, bo jak ta edycja się wyprzeda, to pojawi się jeszcze normalne wydanie w obiegu, które wypełni lukę.

Offline misiokles

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #305 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 10:35:31 »
tak czy siak wydawca będzie świętował sukces i tylko śnić mu się będzie po nocach że Thorgala wydali 350 a nie 500  ;)

Sądzę że wydawca wydaje tę edycję by uczcić przejście ojca na emeryturę a nie by 'się nachapać'.

Offline Gazza

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #306 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 11:20:12 »
Sądzę że wydawca wydaje tę edycję by uczcić przejście ojca na emeryturę a nie by 'się nachapać'.
Serio?
Moim zdaniem cały cyrk to "zasługa" syna autora. Przecież rozdrabnianie Thorgala na drobne (spinoffy) to też działania Piotra Rosinskiego, a teraz to "ekskluzywne" wydawnictwo i kto wie co jeszcze... Od jakiegoś czasu pełni zdaje się rolę "menagera" ojca. Pamiętam jak udzielał się wszędzie przy okazji premier słuchowisk SoundTropez.
Ja go w sumie rozumiem. Ojciec ma talent do rysunku, dlaczego miałby tego nie wykorzystać i nie zarabiać. Idee typu "uczczenie przejścia ojca na emeryturę" to tylko pi-ar'owa gadka jeśli już...
Oczywiście mogę się mylić ale tak to odbieram.

Offline SIXXTBONE

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #307 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 14:29:02 »
W PUNKT
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Maj 2019, 20:22:44 wysłana przez Mateusz »

Offline freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #308 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 14:52:26 »
przy okazji 40tki thorgala GR wspominał że on sam był zwolennikiek rozwijania thorgalverse, ale vanhamme nie chciał się w to bawić a w wydawnictwie nie było zainteresowania. piotr rosinski wyszedl z inicjatywą wydań kolekcjonerskich, van hamme rezygnował z pisania scenariuszy i wtedy zaskoczyło.

przypisywanie rozdrobnienia thorgala piotrowi rosinskiemu wg mnie jest grubymi nićmi szyte. a wydania kolekcjonerskie to, co pokazuje sprzedaż, wyjście fanom na przeciw.

Offline Gazza

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #309 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 15:11:10 »
Wyjściem naprzeciw fanom (przynajmniej z tego co sam oczekuję i czytam w opiniach choćby tutaj) byłyby tańsze, zbiorcze wydania, które miały już swoje zagraniczne edycje. Niekoniecznie ten ekskluzywny skok na kasę.
Co do "(...) przypisywania rozdrobnienia thorgala (...)" - moje "obserwacje" działań ojca i syna (po odejściu Van Hamme) tylko potwierdzają moją opinię. I niech robią co chcą w sumie. Mnie to nie przeszkadza (chociaż nie wiem czy popyt na te wydania nie napompuje ego wydawców i nie wywindują sztucznie cen tego typu wydawnictw) - GR nie tworzy już niczego co mnie porywa, a po zmianie scenarzysty seria pikuje tylko w dół.
Na szczęście to co w zbiorach posiadam wystarcza mi w zupełności (brakuje tylko intergrali, ale niekoniecznie ekskluzywnych), a Szninkla (imo: opus magnum duetu JVH-GR) posiadam w pierwszym wydaniu Orbity (stan: nm!) i podpisanym pierwszym tomie kolorowej edycji.

Offline freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #310 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 15:48:19 »
wydania standardowe już były, kolekcjonerskich jeszcze nie wiec podtrzymuje ze wychodzą na przeciw fanom.

normalne ze nikektore komiksy okresowo wypadają z obiegu, jak ktoś zaczyna czytać komiksy w 2019 to na wydanie niektórych musi poczekać. zreszta to normalne czekać np 2 lata na kolejny tom serii, wiec nie widzę problemu.

za 6stow nikt sobie nie kupi komiksu do poczytania, raczej kontemplowania.

Offline mack3

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #311 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 16:00:38 »
Niekoniecznie ten ekskluzywny skok na kasę.

Ktoś już o tym wspominał wcześniej, ale ja również absolutnie nie wierzę w to by wydawca nie "obłowił się" BARDZIEJ na standardowym wydaniu, w standardowej cenie i standardowym nakładzie niż na wydaniu za 600 zł (nawet jeśli nakład jest relatywnie spory - 750 sztuk).

Offline bowie

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #312 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 16:08:29 »
 A kto powiedział, że nie będzie standardowej edycji w normalnej cenie?  :) Gdyby najpierw wydali standard,  to popyt na limitkę byłoby niższy. Wydawca najpierw zgarnie hajs za limitkę, a potem za wersję normalną. Gdyby zrobił to w odwrotnej kolejności, to hajs byłby mniejszy
« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Maj 2019, 16:11:33 wysłana przez bowie »

Offline xanar

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #313 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 16:39:19 »
No tak, na pewno ktoś kto nie ma pojęcia o tym kupi za 600 niż nie wiem za 50. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że ktoś kto kupi opcje budżetową i mu się spodoba upgraduje i kupi exlusiva.
Gdyby zrobił to w odwrotnej kolejności to hajs byłby większy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #314 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 16:54:49 »
Szczerze wątpię, żeby wcześniejsze lub późniejsze wydanie normalnej wersji miało wpływ na sprzedaż tej limitowanej. No, może fakt że Szninkla nie ma teraz na rynku wpłynie na to, że część osób kupi co jest (skoro i tak trzeba przepłacać za wcześniejsze wydania). Ale to raczej margines.