Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 181904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline VooDoo-79

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #270 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 16:30:15 »
 Hrabia Skarbek myślę że jeszcze by się sprzedał jeśli nie przesadzą z ceną, natomiast Skarga i Western nie sądzę. No i pytanie czy Yans ewentualnie miałby wzięcie ale tu 499 zł za tom by nie przeszła chyba

Midar

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #271 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 16:35:22 »
Swoją drogą  czemu Bazyl milczy? Pisał wcześniej, że marzą mu się powiększone integrale tego tytułu (zarówno cz-b, jak i kolor), a teraz jak się pojawiły, to cisza. Może dlatego, że nie są w jedynie słusznej cenie 39.99 😀.

Offline mack3

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #272 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 17:20:41 »
Obstawiam, że zejdzie w ciągu godziny - dwóch.

Jednak się pomyliłem. Szninkiel wciąż dostępny.

Offline hansior

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #273 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 17:21:36 »
Ja nie kupuję, bo już mam swojego Szninkiela. Niezależnie od tego jestem totalnie zdziwiony postrzeganiem niedostępności komiksu jako zalety. Wiele osób zrezygnowało z zakupu, gdy dowiedziało się o wysokim nakładzie. Czyli czerpią przyjemność nie z komiksu, nie z pięknego wydania a z tego, że posiadają coś czego nie posiadają inni. To jest wynaturzenie tego hobby.

Offline Crono

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #274 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 17:33:18 »
Nie, nie wynaturzenie. Mając coś ekskluzywnego za 600 zł chciałbym, żeby to było naprawdę wyjątkowe wydanie, w niewielkim nakładzie.

Offline Klint

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #275 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 17:38:31 »
Zakupiłem wczoraj i żałuje bo mogłem na spokojnie dzisiaj z gildii (gdzie zwykle zamawiam) i nie przepłaciłbym za wysyłkę. Tu trochę Planeta przegięła ale niech im będzie.

Offline donT

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #276 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 17:40:31 »
Mając coś ekskluzywnego za 600 zł chciałbym, żeby to było naprawdę wyjątkowe wydanie, w niewielkim nakładzie.
A kupilbys takie wydanie za 200zl wydane w 2tys. egzemplarzy?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline hansior

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #277 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 17:42:05 »
Nie, nie wynaturzenie. Mając coś ekskluzywnego za 600 zł chciałbym, żeby to było naprawdę wyjątkowe wydanie, w niewielkim nakładzie.

Nie interesuje Cię sam komiks a to, co inni posiadają. Dlatego nazywam to wynaturzeniem hobby komiksowego.

Midar

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #278 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 17:45:10 »
Ja nie kupuję, bo już mam swojego Szninkiela. Niezależnie od tego jestem totalnie zdziwiony postrzeganiem niedostępności komiksu jako zalety. Wiele osób zrezygnowało z zakupu, gdy dowiedziało się o wysokim nakładzie. Czyli czerpią przyjemność nie z komiksu, nie z pięknego wydania a z tego, że posiadają coś czego nie posiadają inni. To jest wynaturzenie tego hobby.
O wysokim nakładzie w stosunku do ceny. Jest między innymi tak wysoka, bo nakład jest (miał być) ekskluzywny, kolekcjonerski, limitowany. Przy cenie powiedzmy 350 PLN za ten komiks (plus ew. mały rabacik u dystrybutorów) nakład nawet 2500 szt. schodziłby bardzo ładnie. A tak, mamy drogi komiks, na który wiele osób sobie nie pozwoli, przy jednocześnie dość wysokim nakładzie, co z kolei odziera go trochę z kolekcjonerstwa.
Widać na przykładzie gildii, że najwięksi maniacy zamówili już wczoraj i ta druga dwusetka jest dostępna od ponad 3 godzin.  Sprzeda się oczywiście wszystko, ale już widać nasycenie/spowolnienie, a jest jeszcze prawie 400 w kolejce.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Maj 2019, 18:00:13 wysłana przez Midar »

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #279 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 17:50:46 »
Ale tu niektorzy bazyluja, jak do tej pory nie ogarneli czym jest ekskluzywne kolekcjonerskie wydanie to juz pewnie nie ogarna.

jeszcze 400 sztuk, a tu stoi na gildii. Za duzy naklad. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Crono

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #280 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 17:51:26 »
A kupilbys takie wydanie za 200zl wydane w 2tys. egzemplarzy?
Tak.
@hansior. Nie, nie interesuje mnie to co inni posiadają. Interesuje mnie konkretne wydanie konkretnego komiksu. Tak ciężko to zrozumieć? Midar fajnie to opisał.

Offline hansior

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #281 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 17:52:54 »
A tak, mamy drogi komiks, na który wiele osób sobie nie pozwoli, przy jednocześnie dość wysokim nakładzie, co z kolei odziera go trochę z kolekcjonerstwa.

Właśnie o takim podejściu do kolekcjonerstwa piszę. W takim podejściu nie chodzi o to, jak dobre i jak pięknie wydane komiksy posiadam w kolekcji, a o to jak niewiele osób posiada, to co ja posiadam. Ja wiem, że takie podejście to nie jest nic nowego, ale dla mnie w tym hobby chodzi o dobre, piękne komiksy. Wartość komiksu określana na podstawie niedostępności to już nie moje podejście do tego hobby.

Offline marceli

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #282 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 17:53:34 »
Zakupiłem wczoraj i żałuje bo mogłem na spokojnie dzisiaj z gildii (gdzie zwykle zamawiam) i nie przepłaciłbym za wysyłkę. Tu trochę Planeta przegięła ale niech im będzie.
Nie widzę problemu w odstąpieniu od umowy i kupieniu nowego egzemplarza na gildii.

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #283 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 17:59:03 »
Właśnie o takim podejściu do kolekcjonerstwa piszę. W takim podejściu nie chodzi o to, jak dobre i jak pięknie wydane komiksy posiadam w kolekcji, a o to jak niewiele osób posiada, to co ja posiadam. Ja wiem, że takie podejście to nie jest nic nowego, ale dla mnie w tym hobby chodzi o dobre, piękne komiksy. Wartość komiksu określana na podstawie niedostępności to już nie moje podejście do tego hobby.
A gdybym ten komiks sprzedawal za 100zl kupilbys? No pewnie takie piekne wydanie za 100zl, super! A gdyby w sklepach byloby sprzedawane za 20zl, to czy wciaz bys u mnie kupil za 100? Czemu nie? Nagle przestalo byc tyle warte?

Cena musi miec uzasadnienie pod wieloma wzgledami w przypadku takiego kolekcjonerskiego wydania, tutaj przegirli z nakladem.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Klint

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #284 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 18:04:27 »
Nie widzę problemu w odstąpieniu od umowy i kupieniu nowego egzemplarza na gildii.
Też o tym myślałem jednak zanim zwrócą mi pieniądze jest szansa że gildia się również wyprzeda - szkoda że nie dają informacji ile jeszcze mają na stanie.