Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 181976 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #225 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 20:07:33 »
7) Dzwoniłem do Gildii dzisiaj z pracy. Jutro wrzucają swoją pulę. Kilka egzemplarzy dostępne będzie także w sklepie e-legion.

Pytałeś może jaką pulą będzie dysponowała gildia?

Itachi

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #226 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 20:10:14 »
Nie pytałem, obstawiam okolice 150-200 sztuk.

Przy Thorgalu był jeszcze drugi rzut na Planecie. Myślę że teraz też będzie.

Na razie zeszło tylko 200 egzemplarzy. Obstawiam Gildia (200) Planeta (300-400) i reszta Centrum Komiksu/E-legion/znajomi znajomych  ;)

Offline isteklistek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #227 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 20:18:30 »
Wydaje mi się, że powinni sobie darować te numerki. Zaliczyli wtopę na początku z Thorgalem i losowością, na obiecywali coś mało realnego, a teraz ciągnie się dziwna afera z nr 350 z x3 przebitką.... tak, jak pisałem wcześniej wystarczy zrobić jakiś ładny certyfikat, że jest to 1 z 800 egzemplarzy i wszyscy będą zadowoleni, a tak jest niezdrowe nakręcanie i nieczyste zagrania.

PS jeszcze powinni sobie darować wstęp, chyba, że napiszę go sam autor komiku, bo jak ma być znowu jakieś "ja,ja, ja kolekcjoner", to już lepiej tego nie robić.
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Maj 2019, 20:41:13 wysłana przez isteklistek »

Offline carnivale

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #228 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 20:20:46 »
Zastanawiające , że więcej można się dowiedzieć o dystrybutorach od osób z forum niż od oficjalnego wydawcy.
Dzięki Itachi.

Offline VooDoo-79

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #229 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 20:36:05 »
Info z FB z przed chwili od PolishComicArt:

Szanowni Państwo,
 dziś minął pierwszy dzień przedsprzedaży Ekskluzywnego wydania komiksu Szninkiel.
 W 37 minut sprzedanych zostało 200 egzemplarzy❗❗❗
Wszystkim kupującym bardzo dziękujemy 🤝
Kolejna pula albumów w dniu jutrzejszym pojawi się w sklepie www.gildia.pl (Gildia.pl - Księgarnia internetowa)
 Serdecznie zapraszamy❗❗❗

Offline jotkwadrat

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #230 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 20:46:09 »
Takie pytanie do szczęśliwych nabywców.
Czy takie ekskluzywne wydania w ogóle się czyta, czy trzyma na półce jako lokatę kapitału?

Wiadomo, że można używać rękawiczek, czytać tylko przy stole itd. ale wiadomo, że każde otwarcie takiego woluminu wiąże się z ryzykiem zabrudzenia, zagięcia, zarysowania itd. Sam dbam o swoje komiksy, ale są dla mnie jednak przedmiotem użytkowym - czytam w łóżku czy przy jedzeniu. Czy taka skrajna ostrożność i świadomość wartości komiksu nie odbiera przyjemności jego czytania?

Offline Milord

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #231 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 20:53:16 »
Panie (?) i panowie, wcale nie trafiliście z ceną, bo podanie przedziału cenowego to nie jest trafienie ;) Jedyną osobą, która precyzyjnie podała cenę, jestem JA ;) Muszę też przyznać, że ostatecznie wydawca zaskoczył mnie tym wydaniem bardzo pozytywnie i udowodnił, że przedsięwzięcie nie jest skokiem na kasę. Taki nakład jest w sam raz. Wydaje mi się, że powstrzyma to spekulantów, bo cena tuż po wyprzedaży nakładu, jak ktoś tu słusznie zauważył, będzie pewnie oscylowała w okolicy 800-900 zł, zatem kokosów z tego nie będzie. Jednocześnie jeśli ktoś będzie chciał potraktować ten komiks jako inwestycję, to pewnie za kilka lat stopa zwrotu będzie bardzo przyzwoita. Wystarczy popatrzeć jakie ceny osiąga integral z Egmontu, który można było przecież kupić za 50 zł, wyszedł w dużym nakładzie, był dodruk, a i tak go bardzo na rynku brakuje. Po prostu Szninkiel jest jeszcze bardziej kultowy, niż Thorgal :)

O kolekcjonerach i zwykłych komiksiarzach nie wspominam, bo oczywistym jest, że przy takim nakładzie każdy, kto chce, swój egzemplarz będzie miał.

Co mnie natomiast dziwi, to ile uwagi poświęcacie numeracji i nakładowi. Czy dla was to jest najważniejsze? Czy to jest wyznacznikiem ekskluzywności? Bo dla mnie najważniejsze są wrażenia estetyczne z czytania jednego z ulubionych komiksów, a w szczególności z oglądania ulubionych plansz w powiększonym formacie. Dziwi mnie, że mało kto o tym tu wspomina, podobnie jak dziwiło mnie to w przypadku Thorgala. Z tego samego zresztą powodu kupuję omnibusy. Przecież mógłbym te historie mieć za dużo mniejsze pieniądze w zeszytówkach. Ale jednak wolę powiększony format. Nie wiem, może jakiś dziwny jestem, że na takie rzeczy zwracam uwagę....


O tym jeszcze nie było chyba, ale zastanawia mnie, czemu oni to puszczają w przedsprzedaży. Czy deluxy na rynku frankofońskim/USA też tak są sprzedawane? Generalnie jak coś kosztuje 6 stówek, to chciałbym zobaczyć dokładnie, za co płacę (jaki grzbiet, jaka litografia, jak w środku wyglądają plansze etc.), a nie polegać tylko na pięknym opisie wydawcy. Dla mnie to trochę niepoważne przy takiej cenie.

Zresztą wiele osób nie tak wciągniętych w ten światek komiksowy, dowiaduje się o takim wydaniu deluxe Thorgala, dopiero jak zobaczy fotki wydrukowanych egzemplarzy na fejsie, ale wtedy to juz dawno pozamiatane.

Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie żebyś wstrzymał się z zakupem do premiery. Tylko jeśli chcesz mieć taniej, tj. po cenie wydania, to musisz podjąć to "ryzyko". Celowo napisałem to w cudzysłowiu, bo praktycznie ryzyko jest żadne. Możesz przecież wstrzymać się z wpłatą do premiery, zarówno Planeta Komiksów, jak i Gildia taką możliwość oferują (i chwała im za to). Możesz też zwrócić komiks w ciągu 14 dni od jego otrzymania, otrzymasz wtedy zwrot kosztów. Chyba szukasz dziury w całym i narzekasz dla samego narzekania, prawda?

Przepraszamy, nie mamy w magazynie wystarczającej ilości "Szninkiel - Ekskluzywne wydanie zbiorcze - Przedsprzedaż", aby zrealizować twoje zamówienie (dostępne: 0). Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Pieprzyć to. Człowiek nie może do pracy iść.

Dude, żyjemy w XXI wieku ;) W pracy są komputery z dostępem do internetu, a jeśli ktoś nie ma, to w kieszeni jest smartfon z dostępem do internetu ;)


Offline misiokles

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #232 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 20:57:00 »
O tym jeszcze nie było chyba, ale zastanawia mnie, czemu oni to puszczają w przedsprzedaży. Czy deluxy na rynku frankofońskim/USA też tak są sprzedawane?.

W dzisiejszym świecie ciężko znaleźć jakiś komiks który NIE byłby oferowany w przedsprzedaży.

Midar

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #233 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 20:58:24 »
Takie pytanie do szczęśliwych nabywców.
Czy takie ekskluzywne wydania w ogóle się czyta, czy trzyma na półce jako lokatę kapitału?

Wiadomo, że można używać rękawiczek, czytać tylko przy stole itd. ale wiadomo, że każde otwarcie takiego woluminu wiąże się z ryzykiem zabrudzenia, zagięcia, zarysowania itd. Sam dbam o swoje komiksy, ale są dla mnie jednak przedmiotem użytkowym - czytam w łóżku czy przy jedzeniu. Czy taka skrajna ostrożność i świadomość wartości komiksu nie odbiera przyjemności jego czytania?

Pewnie zależy od osoby. Ja swojego Thorgala kilka razy przekartkowałem, żeby nacieszyć oko, a potem przeczytałem. Bez rękawiczek, tylko czyste, suche dłonie i trochę delikatności w obchodzeniu się z tą „cegłą”.  Zero śladów użytkowania.
Sznkiel też do czytania. Pierwszy i ostatni raz czytałem po ukazaniu się pierwszego wydania bw. Teraz przeczytam po kolei i po dziesięcioleciach obie wersje kolorystyczne.

Itachi

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #234 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 21:07:29 »
Dude, żyjemy w XXI wieku ;) W pracy są komputery z dostępem do internetu, a jeśli ktoś nie ma, to w kieszeni jest smartfon z dostępem do internetu ;)

Lol, serio? Myślisz, że wszyscy mają pracę biurową? Albo pracują przy komputerach z dostępem do sieci? Ja na przykład pracuję z komputerem, który ma tylko programy niezbędne do funkcjonowania firmy, ależ to dziwne prawda?

Offline Megatron

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #235 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 21:22:16 »
Dude, żyjemy w XXI wieku ;) W pracy są komputery z dostępem do internetu, a jeśli ktoś nie ma, to w kieszeni jest smartfon z dostępem do internetu ;)

Zawsze czekam na tego typu komentarze. Cebula mocno się trzyma w ludziach. Jeśli nie skorzystałem z internetu w pracy, to raczej jasne jest, że tam go nie mam lub nie jest mile widziane korzystanie z niego. Na forach wiecznie trzeba udowadniać, że nie jest się koniem.

W temacie Szninkla, to zdecydowanie chciałem go mieć (może jeszcze się uda) do czytania. Właśnie ta praca bez internetu zapewnia mi dobrą kasę i ogólnie mam w nosie numerki i inwestycje w komiks. Wydany ładniej niż Thorgal, wewnątrz obie opcje kolorystyczne i sam komiks, który czytałem lata temu z dużym przejęciem.

Offline misiokles

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #236 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 21:40:19 »
Nie rozumiem teraz do kogo są wysnuwane 'pretensje' że się cały nakład sprzedał w ciągu dnia? Do Planety Komiksów, że nie uruchomiła sprzedaży o 20.00?

Offline xanar

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #237 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 21:43:36 »
Za mała cena była  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Midar

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #238 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 21:44:20 »
W temacie Szninkla, to zdecydowanie chciałem go mieć (może jeszcze się uda) do czytania. Właśnie ta praca bez internetu zapewnia mi dobrą kasę i ogólnie mam w nosie numerki i inwestycje w komiks. Wydany ładniej niż Thorgal, wewnątrz obie opcje kolorystyczne i sam komiks, który czytałem lata temu z dużym przejęciem.
Jak chcesz, to jutro będę polował na gildii (przy internecie cały dzień) i mogę zamówić 2. Jak nie uda Ci się kupić, to jeden egz. przepiszemy na Ciebie.

Offline Murazor

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #239 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 21:45:26 »
Nie rozumiem teraz do kogo są wysnuwane 'pretensje' że się cały nakład sprzedał w ciągu dnia? Do Planety Komiksów, że nie uruchomiła sprzedaży o 20.00?
Nie teraz, post jest z okolicy godz. 15, a teraz ktoś na niego odpowiedział