Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 181874 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline derp

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #210 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 16:42:02 »
Pieprzę tą ekskluzywność i te wydania - nie podoba mi się to od samego początku. Gdyby stał za tym jakiś sprawdzony, doświadczony krajowy wydawca.... A tak - skok na kasę i tyle.
Żal tylko Szninkla....
Niestety, wygląda na to, że "taki mamy klimat". W mojej ocenie polski rynek komiksowy jest mocno zepsuty. Podejrzewam, że jeśli chodzi o tego typu wydania to z 1/3 nakładu w ogóle nie jest wyjmowana z folii. Zalegają na półkach, w szafach, strychach w oczekiwaniu na mityczne zwroty z inwestycji. Wydawcy mają tego świadomość i być może tylko dzięki tej specyfice mamy cokolwiek na rynku (?)
Dla mnie np. numerki, sztampowe autografy itp. nie przedstawiają żadnej wartości. Książka ma się prezentować zjawiskowo na półce. W tym konkretnym przypadku czuję mniejszy ból wyskakując z 6 stów, niż np. po zakupie blisko 10-krotnie tańszej Ekspedycji, której gdzie nie postawię to szpeci. Chętnie kupiłbym wydanie odchudzone o limitacje nakładu, ww. autograf czy litografię ale mam wrażenie, że się po prostu takiego nie doczekam.

Offline donT

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #211 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 17:06:50 »
Ale jestem bardzo zadowolony z tych kolekcjonerskich wydań, jest na nie popyt, może jakoś to wpłynie na rynek i będzie tego więcej.

Wez juz zmien plyte bo wszedzie o tym trabisz. Eksluzywy, slipkejsy i na polke bez czytania…

Tak, te ekskluzywy to super sprawa, pod warunkiem, ze dostpene sa takze wydania zwyczajne, ekonomiczne, jakzwaltakzwal. Wtedy jest zdrowo, jest git i kazdy ma wybor, na jaki mu portfel / fantazja pozwalaja.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #212 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 17:27:43 »
wybacz, po prostu jestem rad z tego jaki piekny rynek komiksow nam sie zrobil. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline roble

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #213 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 17:33:37 »
było kolorowe wydanie hachette w kioskach

watpie by wydanie H zainteresowalo jakiegos intuzjaste komiksu europejskiego...
chyba ze z braku laku, lepszy suchy chleb niz pusty brzuch..

Offline parsom

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #214 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 17:44:10 »
a kolorowa edycja byla 18 lat temu, myle sie?
nikt inny nie wyda tego komiksu, PR o tym decyduje..

A dlaczego nie wyda nikt inny? Zarobił co miał zarobić, następnej edycji limitowanej nie wypuści, to dlaczego nie miałby uwolnić do normalnego wydania i zarobić jeszcze na nim?

Offline freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #215 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 17:47:22 »
jeżeli ktoś nie czytał wcześniej szninkla to i kolorowe wydanie hachette z kiosku jest dobre. w przypadku tego komiksu było sporo wydań zwykłych: orbita (wysoki nakład); egmont kolorowe albumy; egmont kolekcja GR; hachette. da radę kupić.

kolekcjonerka dla hardcore fanów.

Offline parsom

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #216 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 19:02:16 »
kolekcjonerka dla hardcore fanów.

Tylko czego? Komiksu, czy numerków i limitowanego nakładu?

Offline komiksowe_warianty

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #217 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 19:04:28 »
jedno i drugie może iść ze sobą w parze

Online misiokles

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #218 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 19:07:22 »
kolekcjonerka dla hardcore fanów.

Dotyczy to także wydania Thorgala i od samego początku było to reklamowane jako wydanie dla hardcore fanów. Bym bardziej jestem zdziwiony czemu to takie ciężkie do przełknięcia.

Offline Koora

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #219 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 19:22:08 »
Wydanie bardzo mi się podoba, moim zdaniem rewelacyjna okładka i grzbiet. Ale jak sobie pomyślałem ile komiksów mogę kupić za 600 zł to odpuściłem. Jeszcze widocznie jestem na innym etapie przygody z komiksem  :D
Natomiast rozumiem tych, którzy rozkupują w takim tempie i będą się cieszyć z efektu. No chyba, że na handel biorą ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Maj 2019, 19:24:15 wysłana przez Koora »

Offline freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #220 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 19:26:21 »
hc fanów szninkla. są takie komiksy których kupuje kolejne wydania: incal, kajtek i koko, hellboy, thorgal. szninkla to będzie moje 3cie wydanie. kolekcjonowanie daje mi radość porównywalna do czytania.

Offline PJP

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #221 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 19:43:54 »
Ciekawe, czy inne wydawnictwa zaryzykują pójście "w kolekcjonery"? 8)

Itachi

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #222 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 19:52:15 »
Na chłodno kilka moich przemyśleń:

1) Nakład jest zdecydowanie za wysoki. 800 egzemplarzy to bardzo dużo, nie ważne nawet ile kosztuje ten komiks. Zgodzę się, że 400 było minimalnie niedoszacowane, dlatego byłem przekonany że dzisiaj ujawnione zostanie coś w okolicach 500 sztuk przeznaczonych do sprzedaży.

2) Może Wydawca w ten sposób zareagował na odsprzedaże za 1500 zł czy 2000 zł, natomiast nie wierzę w to kompletnie widząc jak "oficjalni" dystrybutorzy sami nakręcają zysk. Do tego kolejny raz sama Planeta ukazała, że wcale przypadkowości w numerkach nie ma.

3) Moim zdaniem cena tego albumu w pierwszych dniach po premierze wzrośnie i będzie sięgała te 800-900 zł, natomiast jestem przekonany że jakieś 25% egzemplarzy przeznaczonych do sprzedaży nie zostanie nawet wyciągnięta z folii bąbelkowej. Po tym czasie myślę że cena będzie się utrzymywać w okolicach okładkowej.

4) Uważam, że powinno być ograniczenie jeden album na jedną osobę. Jak ktoś chce zamawiać na żonę czy babcie proszę bardzo.

5) Trafnie przewidziałem w weekend cenę albumu, niektórzy zarzucali mi że moje obserwacje są błędne i liczba stron nie ma wpływu na nakład itd, ale staram się w tym miejscu nie pisać słów bez pokrycia, bo wiem że na Pyrkonie wydawca chwalił się jakością tego papieru że to niby pierwsze takie wydanie.

6) Zamówiłem. Przekonała mnie wizja jednego tomu, podoba mi się okładka. Bardzo intryguje mnie ten komiks ze względu na obie wersje kolorystyczne. Będę miał extra porównanie dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nigdy także nie czytałem tego komiksu. Thorgala miałem od Egmontu i od Hachette - natomiast w tym wypadku będzie to dla nie kompletna nowość.

7) Dzwoniłem do Gildii dzisiaj z pracy. Jutro wrzucają swoją pulę. Kilka egzemplarzy dostępne będzie także w sklepie e-legion.

Offline PJP

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #223 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 19:56:16 »
Z ceną trafiłem. Z nakładem niekoniecznie ;) Waham się ale może ktoś mi zrobi prezent.

Offline marceli

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #224 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 20:06:27 »
Dzięki Itachi za info o gildii. Ja też się cały czas wacham nad zakupem.