Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 181993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mack3

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #195 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 15:20:45 »
Przepraszamy, nie mamy w magazynie wystarczającej ilości "Szninkiel - Ekskluzywne wydanie zbiorcze - Przedsprzedaż", aby zrealizować twoje zamówienie (dostępne: 0). Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Pieprzyć to. Człowiek nie może do pracy iść.

Jeszcze blisko 3/4 nakładu zostało, więc spoko ;)

Po tym co stało się z Thorgalem, po tym, w jakich cenach chodzą te egzemplarze Thorgala na allegro, dziwię się że ktokolwiek jest zaskoczony tym, że 200 sztuk rozeszło się tak szybko.

Online Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #196 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 15:24:42 »
Ja się jednak dziwię, bo o ile handlarze ostrzyli sobie na pewno ząbki na to wydanie, to jednak myślałem, że po ujawnieniu nakładu ich zapał ostygnie. Ciekawe w którą to stronę pójdzie i czy da się cokolwiek zarobić na tym.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gazza

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #197 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 15:25:19 »
Jedyny powód dla którego miałbym kupić to wydawnictwo to potencjalny zarobek. Aż takim miłośnikiem Szninkla (Sznikiela? - nie wiem, która forma jest poprawna więc wybaczcie) nie jestem... Poczekam jeszcze spokojnie na jakieś sensowne wydanie. W tym exie podoba mi się jedynie zawartość tj obie wersje komiksu.

Offline isteklistek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #198 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 15:31:01 »
Ryzyko jest spore, bo tutaj nakład jest x2 większy, choć to zamknięta historia w dwóch wydaniach. Ja nie wiem, na jaki ludzie nastawiają się zarobek kupując po kilka sztuk.....z czasem wszystko wróci do normy podobnie z Thorgalem i będzie można kupić normalnie za tyle, ile na aukcji.

Offline darkwolf1

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #199 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 15:37:33 »
Jeszcze blisko 3/4 nakładu zostało, więc spoko ;)

Po tym co stało się z Thorgalem, po tym, w jakich cenach chodzą te egzemplarze Thorgala na allegro, dziwię się że ktokolwiek jest zaskoczony tym, że 200 sztuk rozeszło się tak szybko.

Czyli jeszcze będzie można kupić ? Bo mi również wyświetla się ten komunikat :
Przepraszamy, nie mamy w magazynie wystarczającej ilości "Szninkiel - Ekskluzywne wydanie zbiorcze - Przedsprzedaż", aby zrealizować twoje zamówienie (dostępne: 0). Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Offline starcek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #200 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 15:41:19 »
Tak, na pewno będzie jeszcze można kupić -  to nie jest jedyny dystrybutor.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline misiokles

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #201 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 15:49:26 »
Ja się jednak dziwię, bo o ile handlarze ostrzyli sobie na pewno ząbki na to wydanie, to jednak myślałem, że po ujawnieniu nakładu ich zapał ostygnie.
Nakład wciąż jest mikroskopijny biorąc pod uwagę ile tysięcy egzemplarzy się sprzedało z poprzednuch wydań. Wystarczy że połowa z posiadaczy któregokolwiek z poprzednich edycji komiksu zacznie rozważać zakup - te 750 to wciąż niewiele za produkt, który nie można w tej chwiki dostać z pierwszej ręki.

Offline roble

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #202 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 15:50:28 »
W godzine 25% nakladu. Zalozmy ze gildia wystawi nastepne 200 to polowa nakladu zniknie w pare godzin.. zostanie tylko 350...
Cały nakład zniknie od ręki, bankowo...

Offline on43

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #203 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 15:54:25 »
Panowie obawiam się, że nawet i przy takiej ilości będzie schodziło na pniu. Prawo rynku (popyt/podaż). Myślę, że takie wydania dopiero raczkują u Nas. Dystrybutorze badają rynek. Myślę, że Thorgala - niedoszacowali. Co do Szninkiela, poptarzcie tak  - w PL jest jakieś ok 40M ludzi, załóżmy że komiksiarzy jest 50tys? - patrząc na te 750szt, sami możecie dać sobie odpowiedź.

Offline mack3

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #204 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 15:55:39 »
Ja się jednak dziwię, bo o ile handlarze ostrzyli sobie na pewno ząbki na to wydanie, to jednak myślałem, że po ujawnieniu nakładu ich zapał ostygnie. Ciekawe w którą to stronę pójdzie i czy da się cokolwiek zarobić na tym.
Nie no, skoro 350 egzemplarzy Thorgala rozeszło się w try miga (a było to jeszcze nim pojawiły się egzemplarze za ponad tysiaka na allegro), to czemu 200 egzemplarzy Szninkla miało nie zejść piorunem. Nie wszyscy kupują na sprzedaż.
Osobiście wziąłem dwa egzemplarze - jeden dla siebie, a drugi z nadzieją, że jego późniejsza sprzedaż trochę obniży koszt nabycia mojego (637 zł razem z wysyłką to jednak sporo kasy za komiks). Zrobiłem to jednak będąc świadom ryzyka, że przy takim nakładzie (+prowizja allegro) mogę nie zarobić nic na późniejszej sprzedaży.

Offline marceli

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #205 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 16:08:36 »
 Na pewno większość z tych komiksiarzy potrafi liczyć. Skoro każdy sprzedający będzie chciał jeszcze na tym zarobić to chętnych na zakup będzie jeszcze mniej. Tu trzeba liczyć na prawdziwych maniaków, chociaż tych też może nie brakować.

Midar

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #206 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 16:09:12 »
Thorgal jest dostępny wszędzie. Nowy w HC + pierdyliard egz. używanych. Szninkiel od dawna nie był wznawiany i po tym wydaniu pewnie przez kilka lat nie wyjdzie. Tym bardziej, że są oba warianty kolorystyczne w jednym tomie. Tak, jak pisał Misiokles - dla tego tytułu 750 szt. jest nakładem limitowanym.

Offline roble

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #207 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 16:12:01 »
a kolorowa edycja byla 18 lat temu, myle sie?
nikt inny nie wyda tego komiksu, PR o tym decyduje..

Offline freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #208 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 16:24:09 »
było kolorowe wydanie hachette w kioskach

Online Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #209 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 16:33:40 »
Ale jestem bardzo zadowolony z tych kolekcjonerskich wydań, jest na nie popyt, może jakoś to wpłynie na rynek i będzie tego więcej. Może w końcu Egmont dostrzeże, że najbardziej kultowe dzieła jak Sin City warto wydać na pełnym wypasie i coś w kolekcjonerkach u nas ruszy.

Szninkiel wydany będzie super, byle numer był stemplowany lub długopisem. Nakład bardzo duży, ale cóż, trudno. Teraz pozostaje mi jedynie czekać z niecierpliwością na wizualizacje grzbietu drugiego tomu Thorgala bo od samego wydawcy to się chyba niczego człowiek nie dowie wcześniej.
Piękno jest w oczach patrzącego.