Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 181860 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #150 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 13:26:26 »
limitka Thorgala poszła w ciągu kilku godzin w każdym sklepie od czasu uruchomienia zamówień.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline VooDoo-79

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #151 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 13:26:52 »
Ten nakład Szninkla wyraźnie pokazuje że wydawca nie chce popełnić błędu z nakładem jak z Thorgalem bo napewno plują sobie w brodę że zamiast 350 szt. mogli dać np. 500 co przy tylu tomach daje niezły rachunek końcowy a i tak by się wyprzedal

Offline U.F.O

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #152 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 13:28:36 »
Pieprzę tą ekskluzywność i te wydania - nie podoba mi się to od samego początku. Gdyby stał za tym jakiś sprawdzony, doświadczony krajowy wydawca.... A tak - skok na kasę i tyle.
Żal tylko Szninkla....
Mam identyczne podejście. Po cichu śledziłem ten temat jak się rozwinie ta cala ekskluzywność Szninkla, ale widząc taka cenę to już wole wydać kasę na comiesięczne zakupy bieżących komiksów i poczekać na jakieś 'mniej' ekskluzywne wydanie w przyszłości które i prędzej czy później i tak się pojawi na rynku.

Online JanJ

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #153 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 13:29:23 »
Ten nakład Szninkla wyraźnie pokazuje że wydawca nie chce popełnić błędu z nakładem jak z Thorgalem bo napewno plują sobie w brodę że zamiast 350 szt. mogli dać np. 500 co przy tylu tomach daje niezły rachunek końcowy a i tak by się wyprzedal

Zwiększyli nakład i cenę, więc na pewno zwiększy im się również rachunek końcowy i samozadowolenie.

Offline Kalander

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #154 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 13:32:09 »
Może jeszcze będzie dodruk pierwszego tomu Thorgala? W sumie bym się nie zdziwił. Trzeba będzie tylko napisać maila do wszystkich kupujących, żeby zgumkowali w swoim egzemplarzu 350 i wpisali zamiast tego 700 :D

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #155 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 13:33:35 »
Ten nakład Szninkla wyraźnie pokazuje że wydawca nie chce popełnić błędu z nakładem jak z Thorgalem bo napewno plują sobie w brodę że zamiast 350 szt. mogli dać np. 500 co przy tylu tomach daje niezły rachunek końcowy a i tak by się wyprzedal
IMO popełnia błąd dając zbyt duży nakład, co skutkuje brakiem ekskluzywności i może powodować mniejsze zainteresowanie. Bardzo jestem ciekaw jak to się sprzeda, polski rynek komiksowa poddawany eksperymentom.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gazza

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #156 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 13:34:19 »
Nie chciałbym nikogo obrazić ale w mojej opinii te dwa wydania to takie ekskluzywy dla "niedzielnych" komiksiarzy trochę. Takich (a znam osobiście) co to wiedzę o komiksach czerpią z Wyborczej albo telewizji śniadaniowej, a podstawowym źródłem zaopatrywania się w komiks - są Empiki i takie rozdmuchane przez fejsbuka "ekskluzywne" wydania... (to co się dziś dzieje na grupach komiksowych to szaleństwo...)
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Maj 2019, 13:39:39 wysłana przez Gazza »

Offline mack3

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #157 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 13:36:55 »
Ten nakład Szninkla wyraźnie pokazuje że wydawca nie chce popełnić błędu z nakładem jak z Thorgalem bo napewno plują sobie w brodę że zamiast 350 szt. mogli dać np. 500 co przy tylu tomach daje niezły rachunek końcowy a i tak by się wyprzedal

Jeśli tak jest rzeczywiście (i 350 sztuk to nie był "specjalnie policzony" nakład żeby zachować ekskluzywność Thorgala) - a osobiście jestem na 95% przekonany, że tak jest - to pokazuje to niezły brak rozeznania wydawcy co do polskiego rynku i Thorgala...
Tym razem próbują chyba górną granicę i kto wie czy się trochę nie natną "od drugie strony" (będzie im się sprzedawać dłuższy czas). Wiadomo, że egzemplarze Thorgala chodzą za grube pieniądze na allegro, ale tu mamy mowę o 400 egzemplarzach więcej, które musi znaleźć nabywcę.

Sam się biję z myślami. Wydanie dwóch wersji w powiększonym rozmiarze to było moje marzenie, ale ta cena (przy mocno przeciętnej ekskluzywności) odstrasza.

Ciekawe w jakich nakładach puszczą 2 tom Thorgala.
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Maj 2019, 13:39:48 wysłana przez mack3 »

Offline isteklistek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #158 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 13:37:02 »
W tym przypadku to nie jest już skok w nieznane, bo jeden komiks wydali i Szninkiel pod względem jakości specjalnie nie będzie się różnił od Thorgala. Teraz można na spokojnie usiąść i przemyśleć, co dostaniemy za taką cenę, bo trzeba sobie powiedzieć, że wydawca jest zadowolony z wydania Thorgala i raczej drastycznych zmian w sposobie wydawania nie będzie.

O ile pierwszy raz udało mu się zrobić oszołamiający sukces, o tyle z każdym następnym razem będzie ciężej. Wydanie "na gorąco" zejdzie, bo świeży jest Thorgal i te potencjalne zyski na allegro, za kilka sytuacja może się zmienić, ale na dziś, na fali entuzjazmu raczej zejdzie.


Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #159 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 13:39:05 »
Nakład Thorgala musiał być mniejszy niż Sznikla, bo będzie 9 tomów, tutaj jeden tom stanowi zamkniętą całość, więc można było dać większy nakład, ale 800 sztuk? Toż to żaden ściśle limitowany ekskluzywny nakład.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline starcek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #160 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 13:41:15 »
Następny krok to wydanie powiększonego Thorgala bez ekskluzywności gumkowalnego numeru. No i podpisanej grafiki.

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Mateusz

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #161 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 14:01:59 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Talvi

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #162 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 14:04:05 »
Przy tej cenie wymiękam - zastanawiałam się nad zakupem, bo moje kolorowe wydanie jest już dość wymiętolone, ale tyle kasy nie dam. Byłabym skłonna wyłożyć tak z 300 zeta.

Offline starcek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #163 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 14:04:49 »
I znowu można pisać, że zobowiązują się do przesyłania uszkodzonych egzemplarzy:
"Każdy egzemplarz zostanie zapakowany z najwyższą starannością i obłożony solidną warstwą ochronną, mającą zabezpieczyć uszkodzenia w transporcie."
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Death

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #164 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 14:08:48 »
Przy takim nakładzie ja odpadam. Skok na kasę. Zero ekskluzywności.