Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 183727 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Teli

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #75 dnia: So, 11 Maj 2019, 11:37:14 »
@isteklistek - Wątpię by ukrócił. Ciężkie to do zrobienia logistycznie. Co za problem nakupować sobie na dane żony/męża/córki/syna/matki/ojca/babci/dziadka/psa/kota/sąsiada/dentysty/listonosza. Kto to ogarnie? Wydawcy chodzi o to żeby sprzedać cały nakład po założonej cenie a jak jakiś milioner ma ochotę wykupić sobie cały nakład to kto bogatemu zabroni. Wolny rynek.
Rozumiem ból spowodowany taką a nie inną rzeczywistością rynkową ale dopóki nie będziemy się logować do netu za pomocą danych biometrycznych uwzględniających rodzinę i znajomych to jakoś nie widzę możliwości ogarnięcia reglamentacji takiego towaru.

Ps. Po początkowym szoku zaczynam stygnąć co do tego wydania. Jakoś wolę kupić coś fajnego dzieciakom na 1 czerwca także będzie jedna sztuka więcej. ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #76 dnia: So, 11 Maj 2019, 12:50:15 »
@isteklistek - Wątpię by ukrócił. Ciężkie to do zrobienia logistycznie. Co za problem nakupować sobie na dane żony/męża/córki/syna/matki/ojca/babci/dziadka/psa/kota/sąsiada/dentysty/listonosza. Kto to ogarnie? Wydawcy chodzi o to żeby sprzedać cały nakład po założonej cenie a jak jakiś milioner ma ochotę wykupić sobie cały nakład to kto bogatemu zabroni. Wolny rynek.

Zgadzam się, ponieważ Szninkiel to zamknięty tom, nie ma drugiej części czy kolejnych tomów. Także spodziewam się naprawdę ogromnego zainteresowania. Natomiast przy Thorgalu rozmawiając czysto hipotetycznie taka zagrywka w pierwszej chwili byłaby plusem dla Wydawcy, jednak im dalej w las ryzyko by wzrosło. Wystarczyłoby, aby gość wykupujący cały nakład odpuścił inwestycję w kolejne wydanie i wtedy byłaby konsternacja :) Na allegro przebitka, większość osób zaczęłaby się zastanawiać czy kupować od tomiku z numerem dwa. Chyba że cały nakład jedynki z czasem zszedłby za tyle ile miał iść pierwotnie :)

Odchodząc od komiksów, wczoraj wrzuciłem info w odpowiednim wątku o pojawieniu się zacnego popa w dobrej cenie, który na ebayu schodzi już za całkiem dobre pieniądze, a z czasem będzie chodził za jeszcze większe. Było kilkanaście sztuk i... po dwóch minutach już nie było... Ja zdążyłem, ale inna osoba wykupiła wszystko. Także ludzie naprawdę mają siano na takie inwestycje. Wywalą na raz kilkaset lub kilka tysięcy złotych, a następnie sukcesywnie krok po kroku sprzedają z przebitką. Znam osobiście osoby, które zbierają antyki, znaczki, monety i inne pomidory, poświęcają sporo czasu na wyszukiwanie okazji na olxach i innych portalach i kręcą z tego naprawdę niezłe profity. Ale mają gotówkę i mogą takie kwoty na pewien etap czasu "zamrażać".

Offline marceli

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #77 dnia: So, 11 Maj 2019, 12:53:41 »
No to ładnie. Wydawca zobaczył ile można zarobić na Thorgalu i jedzie dalej. Pewnie na Szninklu się nie skończy. Najważniejsza cena i nakład. Jaką to ja mam zdolność kredytową?  ;)
Itachi czy Szninkiel w Gildii będzie w poniedziałek czy będzie miał opóźnienie jak w przypadku Thorgala?
« Ostatnia zmiana: So, 11 Maj 2019, 12:58:07 wysłana przez marceli »

Itachi

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #78 dnia: So, 11 Maj 2019, 13:01:15 »
Nie wiem. Trzeba czekać, ale jak pójdę do roboty w poniedziałek a wszyscy wrzucą popołudniu to będzie lipa na całego.

Online freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #79 dnia: So, 11 Maj 2019, 13:01:29 »
ja liczę na calą kolekcję gr w tym formacie - czyli jeszcze western i skarbek.

Itachi

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #80 dnia: So, 11 Maj 2019, 13:02:41 »
ja liczę na calą kolekcję gr w tym formacie - czyli jeszcze western i skarbek.

Będą, prędzej czy później ale się pojawią. Po dzisiejszym niusie nie mam wątpliwości :)

Offline marceli

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #81 dnia: So, 11 Maj 2019, 13:03:04 »
Chciałem napisać, że Skarbek będzie kolejny.

JanT

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #82 dnia: So, 11 Maj 2019, 13:03:43 »
ja liczę na calą kolekcję gr w tym formacie - czyli jeszcze western i skarbek.
+ Yans 1-5 i pierwszy cykl Skargi  :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #83 dnia: So, 11 Maj 2019, 13:08:24 »
Fantastyczna podróż, Legendarna historia Polski, Pilot śmigłowca i Żbiki!

Online parsom

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #84 dnia: So, 11 Maj 2019, 13:09:39 »
Spadkobiercy wyciskają, ile mogą. Widocznie Egmont odpalał im za małą dolę. Co może tłumaczyć brak dostępności czegokolwiek poza Thorgalem.

JanT

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #85 dnia: So, 11 Maj 2019, 13:15:30 »
Fantastyczna podróż, Legendarna historia Polski, Pilot śmigłowca i Żbiki!
Fantastyczna podróż i Żbiki to chyba raczej nie :)

Chociaż taki integral Żbika to też miałby niezłe branie.

Online freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #86 dnia: So, 11 Maj 2019, 13:22:39 »
@ parsom - trollujesz czy ty tak na prawde? wpasowali się w zapotrzebowanie na rynku. odbiorca thorgala za 20 pln to nie ten sam co odbiorca thorgala za 500 pln. casual vs hardcore fan.

GR wspominał w łodzi że lombard też przespał temat wydań kolekcjonerskich, spin offów itd. zaczeli wprowadzać dopiero w okolicach ofiary i spotkało się to z gorącym przyjęciem. zarobek twórców i wydawców to jedno - ok, ale kolekcjonerzy chcą kupować takie wydania.

Offline pokia

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #87 dnia: So, 11 Maj 2019, 14:34:50 »
Coś mi się wydaje, że w tym przypadku będzie więcej spekulantów niż przy Thorgalu:)

Oczywiście dużo będzie zależało od nakładu.

Offline marceli

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #88 dnia: So, 11 Maj 2019, 14:48:49 »
Każdy chciałby zarobić po 1000 zł na sztuce :) Nakład wyprzeda się jeszcze szybciej niż przy Thorgalu. Tu nikt nie będzie brał po jednej sztuce. Podejrzewam, że parę osób zgarnie cały nakład i będzie po ptakach.

Offline isteklistek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #89 dnia: So, 11 Maj 2019, 14:56:48 »
Pewnie i tak w obu przypadkach trudno jest ocenić zapotrzebowanie. W przypadku Thorgala może być trochę egzemplarzy zachomikowanych na handel - nakład 350/400 sztuk to wcale nie dużo, a na allegro niby są, ale nie wiem, czemu czasem zejdzie sztuka droższa o 300 zł. niż np. pozostałe.

Szninkiel ja się spodziewam, że będzie min. 500 egzemplarzy, może górna granica 750 - to i tak spore ilości jak za komiks za kilkaset złotych. Na dziś jakby cena była porównywalna z Thorgalem, to bym brał, a jak wyższa, to raczej nie. Cierpliwość mnie nauczyła, że w zasadzie wszystko prędzej czy później będzie z tych popularniejszych tytułów, a tutaj z takim mamy do czynienia. Ten komiks zarabia i będzie w przyszłości zarabiał na siebie, bo właściciele praw chyba wiedzą, że nie ma sensu blokować tytułu. Kolekcjonerzy będą usatysfakcjonowani, a później cała reszta.