Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 183824 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #990 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 12:04:00 »
A ja nic nie mam wklejonego odwrotnie :(

Offline death_bird

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #991 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 12:08:08 »
Reklamuj.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Castiglione

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #992 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 12:45:53 »
Dopisz tam sobie, że tradycja rozpoczęła się wcześniej. Ja mam odwrotnie wklejone Dni pośród nocy Gaimana z 2007 roku.
Ja ostatnio rozfoliowałem pierwszy tom "Promethei" i ta sama sytuacja. Chociaż u Moore'a nie zdziwiłoby mnie, gdyby tak miało być...

Offline Arne

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #993 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 13:33:37 »
A ja nic nie mam wklejonego odwrotnie :(
A rozfoliowales wszystko?☺

Offline JanJ

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #994 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 13:35:55 »
Dla mnie również obecne wydanie E jest chyba najlepsze z dotychczasowych (nie wiem już ilu), które ukazały się na polskim rynku.

Poniżej kilka uwag odnośnie rzeczy, których mi zabrakło do wydania idealnego. Idealnego wg mnie - komplecisty, który jest skażony chęcią posiadania wszystkich materiałów do ulubionych komiksów. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pewnie mało kto zawraca sobie głowę takimi sprawami, a już na pewno nie E, który jest dużą korporacją i zajmuje się masową produkcją komiksów. Najnowsze wydanie E i tak zawiera najwięcej grafik i szkiców w porównaniu do wszystkich innych wydań polskich i francuskich.

No więc bazując na podstawie najnowszego wydania E w szkicach brakuje 4 obrazów wykonanych do Szninkla, czyli 1) niebieskiej okładki, 2) obrazu J'ona z G'wel (grafiki dołączonej do wydania Liberatgo), 3) obrazu J'ona pod skałą (była to okładka do magazynu Brabant Strip, grafika ta była również dołączona do wydania Hachette, w wydaniu Libertago znalazła się w bardzo małym formacie), 4) obrazu J'ona w jaskini (?) (obraz znalazł się na tylnej okładce jednego z francuskich wydań)


Szkoda również, że w najnowszym wydaniu na okładkach trzech pojedynczych zeszytów pozostawiono napisy - bez tych napisów te obrazy prezentowałyby się jeszcze lepiej. Nie wiem również, czemu te storyboardy w szkicach są tak na siebie ponakładane, że nic na nich nie widać... W wydaniu Libertago część tych storyboardów została już porozdzielana i wygląda to bardzo fajnie - widzę, że E dostał od nich te same materiały. Ogólnie szkoda, że czasem jakieś pomniejsze grafiki typu pojedyncza głowa (zresztą zdublowana) zostały powiększone do rozmiarów całej strony, a np. fajne kolorowe szkice obrazów zajmują jakiś ułamek strony.

Dobra kończę narzekać, nie jest źle, a nawet całkiem nieźle, oczywiście zawsze chciałoby się coś więcej.

Offline Bazyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #995 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 16:56:28 »
Wiesz - ta pomniejszona niebieska okładka, oraz J'onn z G'well są na okładkach 1 i 2 części wydania Hachette. Dlatego pewnie nie ma tego w Egmoncie. ;)

Nie ma wyróżnionych tytułów tych trzech oddzielnych tomów, są tytuły poszczególnych rozdziałów, ale nie ma numerków. W każdym razie czuję, że dość szybko będą musieli zrobić dodruk, bo oczywiście jak ze Spider-Manem nakład jest za mały.

Za każdym razem jak czytam ten komiks, odkrywam kolejne podteksty i uważam, że on jest coraz genialniejszy. Jest tu o religii, o równości, jest przemoc, seks i erotyka, scena próby gwałtu. Plus czarny humor. ten komiks powinien znać każdy. To jest prawdziwa sztuka. Majstersztyx.

Offline adamarluk

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #996 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 17:07:30 »
... i nie jest to superhero :o

Offline JanJ

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #997 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 21:42:25 »
Tak naprawdę to liczyłem, że te dwie pierwsze grafiki (niebieska okładka, J'on z G'wel) to na 99% znajdą się w wydaniu E. Widać, że E i Libertago mocno wymieniaj się materiałami, a obie grafiki w Libertago były.
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Listopad 2020, 22:23:16 wysłana przez JanJ »

Offline Bazyliszek

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #998 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 22:39:01 »
Zamiast liczyć na Egmont - licz na siebie. ;)

Grafiki od Hachette wiszą u mnie w pokoju w antyramce. Może jak znajdę gdzieś inne dobre arty Szninkiela wydrukowałbym je sobie np w A3 do powieszenia.

Offline Gieferg

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #999 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 20:42:19 »
Cytuj
2) obrazu J'ona z G'wel

Jest tylko małe, zaraz na początku (s.2).
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Listopad 2020, 20:45:40 wysłana przez Gieferg »

Offline bosssu

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1000 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 21:10:57 »
Czekałem, czekałem...czekałem, dopytywałem i jest. Fajnie go mieć ale....niestety dla mnie to taka "ciekawostka przyrodnicza" ...bo w kolorze. Przejrzałem, przekartkowałem, nasyciłem oczy kolorami (często moim zdaniem zbyt mocnymi i....niestety ten komiks utkwił w mojej głowie jako czarno- biały, że wydał mi się wręcz trochę sztuczny. Zagubił się gdzieś warsztat, kreska, przestrzeń...stał się jakiś taki "ciężki, przytłaczający i przygnębiający". Podobne odczucia miałem przy Złotym Pucharze, Szrankach i konkurach czy Rorku. Kolor dla mnie nie podniósł walorów tego komiksu jedynie wypełnił tła. Niech żyje wersja czarno- biała!!! ::) ::) ::)

Offline Gieferg

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1001 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 22:28:03 »
E tam, też czytałem po raz pierwszy w czerni i bieli ale... gdy mam wybór, na pewno do niej nie wrócę.

Nic szczególnie odkrywczego o tym raczej nie napiszę, ale była niepowtarzalna okazja dać same 6-tki to trzeba było dać:  https://filmozercy.com/wpis/grzegorz-rosinski-jean-van-hamme-szninkiel-recenzja-komiksu
« Ostatnia zmiana: Wt, 01 Grudzień 2020, 22:32:05 wysłana przez Gieferg »

Offline kenji

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1002 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 21:46:47 »
a tak przy okazji to nie ma już gdzie kupić nowego Szninkla....

złożyłem zamówienie jakiś czas temu w Gandalfie z kilkoma tytułami i wczoraj otrzymałem info że nie mają tytułu. Dziś robie poszukiwania i wszędzie praktycznie brak tego tytułu.
Na ceneo już tylko 4 sklepy się wyświetlają z czego po kliknięciu w 2 okazuje się że jest niedostępny.

Czyżby Egmont , aż tak nie ogarnął tematu i wydrukował za małą ilość?
I co to znaczy przy tym tytule mała ilość?

Raczej dodruk będzie .... ale chodzi mi o to że jednak szybko się rozszedł...

( kupiłem na allegro w cenie prawie okładkowej a już są sprzedawcy co w cenie 150 zł handlują...)

Offline Jigsaw

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1003 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 01:08:14 »
 W empiku po 99 zł, w przedsprzedaży był chyba taniej, więc nie pisz, że nigdzie nie ma.

Offline Gazza

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #1004 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 07:57:58 »
No proszę - klienci chcą swoje pieniądze na Szninkla wydawać, a Egmont nakładu nie doszacował. I to jeszcze w najgorętszym okresie zakupowym roku. Ostatnio taka sytuacja bodaj z "Białym rycerzem" była, ale jakoś się zorientowali i po chyba pół roku pojawił się dodruk.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Grudzień 2020, 08:18:07 wysłana przez Gazza »