Autor Wątek: Szninkiel  (Przeczytany 183247 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline bowie

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #285 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 18:10:14 »
Ciekawe, ile z tych wczoraj kupionych na handel wróci do planety komiksów w ramach możliwości odstapienia od umowy. A stanie się tak na bank, gdy komiks nadal będzie dostępny w sklepach podczas odbiorów. Zanosi się,  że za jakiś czas będą rabaty, bo ciężko będzie sprzedać 750 sztuk po 600 zyla. Zdecydowanie przegięli z nakładem i ceną. No i dobrze,  niech się uczą i wyciągają wnioski.

Midar

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #286 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 18:11:17 »
Też o tym myślałem jednak zanim zwrócą mi pieniądze jest szansa że gildia się również wyprzeda - szkoda że nie dają informacji ile jeszcze mają na stanie.
W gildii możesz wybrać przelew i zapłacić nawet po premierze, lub (jeśli masz Warszawę po drodze) odbiór własny z płatnością przy odbiorze. Możesz też w dowolnym momencie anulować zamówienie telefonicznie.

Offline carnivale

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #287 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 18:15:26 »
Dzisiaj i ja zamówiłem swój egzemplarz . Stękałem za tym szninklem od lat więc jak dla mnie nadarza się dobra okazja aby go zdobyć i to w takim ładnym wydaniu. Kupowałem w Centrum Komiksu i tam też podobnie jak w gildi wysyłka jest darmowa.

Midar

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #288 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 18:15:46 »
Ciekawe, ile z tych wczoraj kupionych na handel wróci do planety komiksów w ramach możliwości odstapienia od umowy. A stanie się tak na bank, gdy komiks nadal będzie dostępny w sklepach podczas odbiorów. Zanosi się,  że za jakiś czas będą rabaty, bo ciężko będzie sprzedać 750 sztuk po 600 zyla. Zdecydowanie przegięli z nakładem i ceną. No i dobrze,  niech się uczą i wyciągają wnioski.
Planeta Komiksów ma jedną zaletę, że rozważają możliwość odbioru na WCC, co pozwoliłoby zdobyć wrys i autograf Grzegorza Rosińskiego. Jeśli takiej możliwości nie będzie, to ja u nich rezygnuję i biorę z gildii.

Offline bowie

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #289 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 18:22:12 »
 Piszę o zakupie w celach spekulacyjnych, forma odbioru nie ma tu żadnego znaczenia. Jak ktoś kupił 2 albo 3 sztuki więcej, to szybko z nich zrezygnuje widząc,  że może mieć problem ze sprzedażą nawet po cenie okładkowej

Offline marceli

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #290 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 18:24:33 »
Ciekawe, ile z tych wczoraj kupionych na handel wróci do planety komiksów w ramach możliwości odstapienia od umowy. A stanie się tak na bank, gdy komiks nadal będzie dostępny w sklepach podczas odbiorów. Zanosi się,  że za jakiś czas będą rabaty, bo ciężko będzie sprzedać 750 sztuk po 600 zyla. Zdecydowanie przegięli z nakładem i ceną. No i dobrze,  niech się uczą i wyciągają wnioski.
Stratni nie będą. Niech sprzedadzą połowę nakładu i pewnie wyjdą na swoje. Nie orientuję się ile wynosi koszt wydania takiego komiksu ale pewnie grubo ponad połowa z ceny okładkowej to czysty zysk dla wydawcy.

Offline Klint

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #291 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 19:25:06 »
Zrezygnowałem z planety i zmówiłem w gildii. Ktoś się orientuje ile mam czasu by zapłacić ?

Midar

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #292 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 19:31:58 »
Zrezygnowałem z planety i zmówiłem w gildii. Ktoś się orientuje ile mam czasu by zapłacić ?
Ja czasami zapominałem długo zapłacić, aż przysyłali uprzejmego maila. Na pewno masz czas do premiery, a pewnie i dłużej.

Offline JanJ

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #293 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 19:32:27 »
Patrząc po tempie sprzedaży to wg mnie właśnie dla Szninkla nakład/cena zostały lepiej oszacowane. Sprzedaje się wolniej, ale na pewno prędzej czy później sprzeda się cały nakład. Dobra ekskluzywne nigdy nie sprzedają się w ciągu „godziny". Nakład Thorgala był ewidentnie niedoszacowany.

Niektórzy narzekają, że nakład za duży i wydanie już nie jest takie ekskluzywne. Pewnie można by zmniejszyć nakład do tych 350 szt i zwiększyć cenę do 1 tys zł. Pewnie i tak by się sprzedał, ale tak 400 osób więcej może cieszyć się fajnie wydanym komiksem. Super kolekcjonerzy mogą próbować szczęścia za kilkadziesią tys kupić na jakiejś aukcji oryginalne plansze GR.

Offline hansior

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #294 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 19:34:09 »
Tak.
@hansior. Nie, nie interesuje mnie to co inni posiadają. Interesuje mnie konkretne wydanie konkretnego komiksu. Tak ciężko to zrozumieć? Midar fajnie to opisał.

Jeśli nie interesuje Cię to wydanie niezależnie od nakładu, to Cię rozumiem i nie do Ciebie piję.

Cena musi miec uzasadnienie pod wieloma wzgledami w przypadku takiego kolekcjonerskiego wydania, tutaj przegirli z nakladem.

Jeśli chodzi tylko o to, że komiks jest za drogi, to ja rozumiem.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Maj 2019, 19:36:17 wysłana przez hansior »

Midar

  • Gość
Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #295 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 19:45:50 »
Dobra ekskluzywne nigdy nie sprzedają się w ciągu „godziny". Nakład Thorgala był ewidentnie niedoszacowany.
Sprzedają się nieraz jeszcze szybciej np. niektóre  zegarki z limitowanych serii. Nie rozumiesz, że ekskluzywny, limitowany  i kolekcjonerski, to nie to samo, co powszechny, masowy, ogólnodostępny. Jeżeli wydawca (sam będąc kolekcjonerem) ogłasza, że wydanie jest unikatowe i kolekcjonerskie (świadczą o tym choćby użyte materiały i format) to nie oczekuj, że ma być dostępne wszędzie, tanio i przez lata.

Offline freshmaker

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #296 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 20:11:21 »
czy ktoś już przeliczał liczbę stron podwójnego wydania? zastanawia mnie czy dostaniemy dodatki, jeżeli tak czy coś więcej niż w kolekcji GR.

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #297 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 20:14:01 »
Patrząc po tempie sprzedaży to wg mnie właśnie dla Szninkla nakład/cena zostały lepiej oszacowane. Sprzedaje się wolniej, ale na pewno prędzej czy później sprzeda się cały nakład. Dobra ekskluzywne nigdy nie sprzedają się w ciągu „godziny". Nakład Thorgala był ewidentnie niedoszacowany.

WHAT?

Ekskluzywne samochody z limitowanych kolekcji sprzedają się na dwa lata przed produkcją, podobnie z zegarkami, wiec już nie opowiadaj bajek.

Co do tego czy nakład został dobrze oszacowany... zobaczymy. Moim zdaniem do premiery się nie sprzeda, a co za tym idzie część handlarzy oleje temat i tomy wrócą do sklepów co tym bardziej zwiększy ich stan zalegania. Jak komiks za 600zł będzie zalegał po premierze, to może zalegać dużo, szczególnie, jak zostanie 200 czy 300 sztuk na stanie, wtedy każdy odpuści i będzie czekał na obniżkę. Co dalej następuje? Dalej następuje to, że wydawnictwo straci swój prestiż który miało po premierze Thorgala wydając komiksy które rozchodzą się na pniu i na które w momencie premiery jest duży fanowski buzz, na które się poluje, a to wpłynie też na sprzedaż kolejnych tomów na które nie będzie takiego hype'u jaki byłby gdyby wydano Sznikla w mniejszym, ekskluzywnym nakładzie.

Tak to widzę, wydawnictwo połasiło się na kasę, ok, ale w dłuższej perspektywie imo na tym stracą. Na takie ekskluzywne wydania musi być duży hype przed premierą, klienci musza wiedzieć i czuć, że muszą to kupić, bo potem już nie będzie możliwości dostać teku limitowanego i ekskluzywnego wydania. Jak tego nie ma, to duża część tego co sprawia, że takie wydania mają wzięcie znika. Komiks zalega na gildii, a mamy już 20:16, a na sprzedaż jest jeszcze ponad 300 sztuk u wydawcy. Imo będzie bardzo ciężko to sprzedać, ale zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Maj 2019, 20:17:01 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline JanJ

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #298 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 20:19:29 »
czy ktoś już przeliczał liczbę stron podwójnego wydania? zastanawia mnie czy dostaniemy dodatki, jeżeli tak czy coś więcej niż w kolekcji GR.

Moim zdanie będzie mniej niż w kolekcji GR. W kolekcji jest chyba 22 strony. Tutaj pewnie ok 12 (342 = 10 str wstępu +320 str komiksu + 12 str dodatków)

Offline Szekak

Odp: Szninkiel
« Odpowiedź #299 dnia: Wt, 14 Maj 2019, 20:20:05 »
Pamiętajmy, że jest większy format i mogą dać mniejsze literki. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.