Autor Wątek: Świat mitów  (Przeczytany 8513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klint

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 05 Grudzień 2022, 11:03:24 »
GILGAMESZ kolejny tom z cyklu Świat Mitów za nami.
Do lektury akurat tego albumu podchodziłem ze świeżą i otwartą głową, ponieważ nie znałem wcześniej tej historii.
Po raz kolejny otrzymujemy dobry łamana na bardzo dobry komiks. Opowieść jest ciekawa i chwilami zaskakująca.
Graficznie prezentuje solidną frankońską kreską realistyczną, czyli to co akurat jest w moim guście.

Ogólnie seria mimo, iż nie jest rewelacyjna a "tylko" mocno dobra, kupiła mnie już całkowicie i wiem , że kolejne tomy z przyjemnością zakupię.

Offline Nawimar III

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 08 Grudzień 2022, 22:28:51 »
Póki co Gilgamesz to dla mnie najbardziej udana odsłona tej serii z dotąd u nas prezentowanych i raczej trudno będzie ją dla mnie "przebić". Choć równocześnie zastrzegam, że w kontekście wszystkiego co związane ze starożytną Mezopotamią jestem mocno zafiksowany : ) Miło byłoby pewnego dnia ujrzeć adaptacje innych mitów z tego obszaru kulturowego (m.in. "Enuma elisz", tradycje dotyczące Gilgamesza, a nie uwzględnione w eposie). Na to zapewne będę musiał sporo poczekać, o ile w ogóle kiedykolwiek to nastąpi. Natomiast na ten moment cieszy okoliczność, że przed nami co najmniej trzy kolejne odsłony tej wartościowej inicjatywy.

Offline Dracos

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 09 Grudzień 2022, 11:40:59 »
Tak zachwalacie że może i wezmę, o ile te inne mity znam i poznawałem w przeróżnych adaptacjach i nic mnie do nich nie ciągnęło, tak tutaj zawsze byłoby trochę świeżości.

Offline Klint

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 16 Kwiecień 2023, 10:39:59 »
TEZEUSZ I MINOTAUR to już siódmy tom z serii Świat Mitów i jest to pozycja która, ani nie podwyższa, ani też nie obniża poziomu serii. Mit ten znacznie ciekawiej przedstawiony został w LEGENDACH WYSPY LABIRYNTU, zarówno pod względem fabularnym jak i rysunkowym (wiadomo Wróblewski - sztos). W przypadku powyższego tytułu najlepsze wrażenie sprawiają : przepiękna okładka (chyba najlepsza z dotychczasowych) i posłowie na końcu komiksu.

Kolejnym tytułem w przygotowaniu jest : Herkules.

Offline Tymon Nadany

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 23 Sierpień 2023, 09:50:27 »
Zakupiłem ostatnio tomy Dedal i Ikar oraz Tezeusz i Minotaur i historia w ciekawy sposób zatoczyła koła. Polska wersja komiksowa tych mitów w 1989 została wydrukowana w białostockich zakładach graficznych podobnie jak ta nowa seria Egmont

Offline Ben Dover

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 09:37:08 »
Kurcze, nie można napisać "kupiłem"? Do piekarni też chodzisz chleb ZAKUPIĆ?

Ale i tak dobrze, że nie "dokonałem zakupu"......

ukaszm84

  • Gość
Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 24 Sierpień 2023, 09:58:17 »
Można też "nabyłem drogą kupna" ;)

Offline Tymon Nadany

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 05 Wrzesień 2023, 23:33:06 »
 Paczkę z Heraklesem dostałem dzisiaj w następnym tomie Orfeusz i Eurydyka.

Offline Klint

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 07 Wrzesień 2023, 11:11:18 »
HARAKLES, bardziej znany w łacińskim brzmieniu jako Herkules, jest postacią którą większość z nas może kojarzyć z serialem lat 90 oraz disnejowską animacją. W nowym komiksie z serii Świat Mitów przybliżono nam historię bohatera już nie tak idealnego jak w wyżej wspomnianych produkcjach, a bliższego oryginalnym legendom i podaniom.
Komiks składa się z trzech tomów, które dość dobrze snują opowieść o herosie od genezy jego narodzin, poprzez gniew Hery czy słynne dwanaście prac. Domyślam się, że niektóre wątki są celowo wspomniana, tak jak o Argonautach, aby lepiej wybrzmieć w innych opowieściach.

Reasumują HERAKLES to solidna pozycja, moim zdaniem jedna z lepszych jakie się do tej pory ukazały w tej serii. Niemniej czekam na kolejne tomy.

Offline Tymon Nadany

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #24 dnia: So, 09 Wrzesień 2023, 08:02:57 »
Ja kojarzę tylko dwa media wizualne, które są wierne mitowi o Heraklesie. Ten komiks i włoski film animowany Herkules, który jest połączeniem 4 odcinków serialu super fanta Heroes, szalonej kreskówki gdzie potomek Herkulesa opowiada o swoim przodku  przy ognisku, innym potomkom postaci
 takich jak mulan czy pocahontas. Ale z mitem wszystko się zgadzało było zabicie 2 węży, swojego nauczyciela muzyki, 12 prac i wprawdzie nie pokazali jak w szale zabił swoją rodzinę ale wspomniano o tym że dlatego wykonywał te 12 prac.


Offline Kadet

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #26 dnia: So, 23 Wrzesień 2023, 20:36:13 »
Nie do końca chyba pasują do polskiej nazwy serii "Świat mitów". Jeśli już, to chyba wydawać je poza serią jako pojedyncze albumy...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline maxim1987

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 08:22:13 »
Akurat Adam i Ewa idealnie pasują

Online xanar

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 09:03:49 »
Nie, jedyne prawdziwe mity to te greckie  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Megatron

Odp: Świat mitów
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 28 Wrzesień 2023, 11:36:01 »
Na szczęście nie ma panoramy i można wybrać te albumy które się chce ;)