Autor Wątek: Slaine  (Przeczytany 14367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Slaine
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 12 Maj 2021, 23:34:02 »
najgorzej jest jak czytasz i domyślasz się co źle przetłumaczyli. miałem tak z lobo egmontu. dziwi mnie to o tyle ze przetłumaczone wydanie rogatego boga można kupić za 50 pln i zerknąć na tłumaczenie. gdzie tu jest logika? dziwie się ze egmon nie zrobił wznowienia, może jeszcze zrobią.

Offline freshmaker

Odp: Slaine
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 13 Maj 2021, 13:40:29 »
kolejny niezły thrillcast z jednym z moich idoli clint langley. mówi o slaine i tłumaczy dlaczego photoshop jest fajny.
[/url]

Offline Candance.Russo

Odp: Slaine
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 18:17:51 »
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum.

Do rejestracji zmotywował mnie Slaine, a konkretnie Kroniki Brutanii. Nabyłem niedawno tom pierwszy używany w stanie bdb i drugi w folii.

W trakcie lektury tomu pierwszego zauważyłem, a raczej usłyszałem dziwne dźwięki które wydaje grzbiet albumu. Trzymając komiks tak jak na zdjęciu poniżej "trzeszczy i mlaszcze", dźwięk przypomina trochę dźwięki towarzyszące odklejaniu czegoś przyklejonego taśmą lub klejem. Po przeczytaniu, obejrzałem jeszcze album ze wszystkich stron, ale wygląda ok, nic się nie luzuje, nie wypada. Niemniej jednak coś się dzieje po wewnętrznej stronie grzbietu. Ściskając na całej długości, od góry do samego dołu, grzbiet "gra" w najlepsze.



Drugi tom po wyjęciu z folii i przeczytaniu zaczyna dawać podobne, choć trochę mniej nasilone objawy.

Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim zjawiskiem.

Zastanawiam się czy to kwestia klejenia, a problem dotyczy wszystkich egzemplarzy? Czy tylko ja mam pecha i jakieś felerne sztuki?

Będę wdzięczny za spostrzeżenia innych posiadaczy tego wydania, bo zacząłem się już zastanawiać nad kolejnym zakupem tych tomów.

Offline Wtem!

Odp: Slaine
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 21 Maj 2021, 20:36:31 »
Białostockie Zakłady Graficzne :). Ostatnio chyba każdy album Studia tak trzeszczy. Podobnie mam z Moonshadow od Muchy,

Online Midar

Odp: Slaine
« Odpowiedź #34 dnia: So, 22 Maj 2021, 03:10:28 »
Wiele komiksów, od różnych wydawców ma taką przypadłość. Jeśli po przeczytaniu ewidentne się nie rozlatuje, to przyjmij, że jest ok.

Offline Candance.Russo

Odp: Slaine
« Odpowiedź #35 dnia: So, 22 Maj 2021, 15:05:52 »
Dzięki za odzew. Sprawdziłem i faktycznie Rogaty Bóg i Zabójca Demonów też tak "trzeszczą" i "klikają". Planuję w najbliższej przyszłości zrobić maraton ze Slain'em, więc pewnie jeszcze się trochę powściekam z tego powodu, ale co tam...

Może nawet pokuszę się na porównanie przekładów Egmontu i Studia.

Najważniejsze że ponowny zakup nie jest konieczny. :)
« Ostatnia zmiana: So, 22 Maj 2021, 15:10:33 wysłana przez Candance.Russo »

Offline Pawel.M

Odp: Slaine
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 00:26:30 »
W trakcie lektury tomu pierwszego zauważyłem, a raczej usłyszałem dziwne dźwięki które wydaje grzbiet albumu. Trzymając komiks tak jak na zdjęciu poniżej "trzeszczy i mlaszcze", dźwięk przypomina trochę dźwięki towarzyszące odklejaniu czegoś przyklejonego taśmą lub klejem. Po przeczytaniu, obejrzałem jeszcze album ze wszystkich stron, ale wygląda ok, nic się nie luzuje, nie wypada.
Masz nawiedzony komiks. Egzorcyzmy powinny pomóc.

Offline freshmaker

Odp: Slaine
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 20:57:19 »
niestety te kilka komiksów studia lain które mam tez tak trzeszczy. fuszera.

wydania 2000ad są lepsze ale trzeba kupować na bieżąco bo np books of invasions już od dawna niedostępne, kilka tomów daviesa tez. hcki z reguły bez większych problemów, raz dostałem abc warriors wklejone do góry nogami.

sc slaine to niestety bywa różnie. druk i kolory ok ale klejenie czasem siada, grzbiety poprzesuwane itd. tylko warriors dawn jakoś dobrze zrobili.

na rynku są w miarę tanie stare egmonty. rogaty bóg, zabójca demonów, skarby brytanii. nie jest to może standard wydawanych komiksów obecnie ale format a4 i nie lecą łzy z powodu tłumaczenia.

Offline 79ers

Odp: Slaine
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 24 Maj 2021, 16:42:04 »
Trzeszczenie nie przeszkadza tak bardzo jak ograniczona dostępność tytułów.

Offline freshmaker

Odp: Slaine
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 12 Lipiec 2021, 18:46:30 »
https://1919review.wordpress.com/2021/04/22/slaine-part-one/?fbclid=IwAR0sBhGJJVTvcaT6sa1fd23f7ClABJyY1zkJ2yf2h2nmVU2C7D9hZM4y4eA
ciekawy trzy częściowy artykuł komentujący całość serii. nie zgadzam się z dużą częścią stwierdzeń ale autor dosyć dobrze charakteryzuje postać slaine i to mi się podoba.

za mało czasu poświęcone jest wg mnie czarno białym albumom z początkami bohatera i autor artykułu nie lubi book of invasions, która jest wg jednym z najmocniejszych elementów serii. przypuszczam ze to z powodu czytania całej serii ciurkiem, ta historia jest gęsta i 3 części na raz rzeczywiście mogą zmęczyć.

Offline Pawel.M

Odp: Slaine
« Odpowiedź #40 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 15:30:52 »
przypuszczam ze to z powodu czytania całej serii ciurkiem, ta historia jest gęsta i 3 części na raz rzeczywiście mogą zmęczyć.
Autor podaje dość wyraźnie powody, dla których nie trawi Books of Invasions - powody są ideologiczne, a dokładniej to co sobie wymyślił o ideologii.

Offline freshmaker

Odp: Slaine
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 16:36:51 »
tak ale najpierw wspomina że langley przesadził graficznie i że taka grafika wchodzi dobrze w małych dawkach. kwestie ideologiczne do oceny indywidualnej - ja się nie zgadzam z tezą z artykułu.

Offline Pawel.M

Odp: Slaine
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 14 Lipiec 2021, 17:09:40 »
Z grafiką to kwestia gustu, widziałem tylko plansze dostępne w necie i pasują mi. Mam nadzieję, że w 2022 Studio Lain nam to wyda. Choć Slaine ma wieczne obsuwy, z tego co pamiętam, w tym roku miały być trzy tomy, wyszły dwa i na tym chyba koniec.

Offline freshmaker

Odp: Slaine
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 10:12:40 »
do kupienia dragontamer z limitowaną okładką - 2000ad webshop exclusive:
https://shop.2000ad.com/catalogue/XB751

Offline freshmaker

Odp: Slaine
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 13:09:45 »