Autor Wątek: Sergio Toppi  (Przeczytany 15817 razy)

Offline Teli

Odp: Sergio Toppi
« Odpowiedź #60 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 12:15:28 »
Oczywiście :)

Na razie tylko przejrzałem i nie wgłębiałem się w treść ale graficznie/tematycznie leży mi bardziej niż tom I. No i miłym akcentem jest "Katana" - trochę koloru to miła odmiana.
Jeśli chodzi o jakość wydania to trzyma poziom "Zaczarowanego świata". Czekam na więcej :)

Offline tuco

« Odpowiedź #61 dnia: Wt, 23 Sierpień 2022, 14:17:50 »
Ktoś już dorwał tom 2?
mam, a co chciałbyś wiedzieć (nie licząc treści, bo na razie brak czasu)

11 opowiadań w tym 1 w kolorach. wstęp na 2 str. z cyklu pochwał dla twórcy.
jakość wydania chyba bez zmian (nie pamiętam gdzie posiałem tom I), jeśli nie liczyć pozginanych wewnątrz kilku kartek, co sprawia wrażenie, że dostajesz używkę co najmniej kilka razy przeglądaną. Przy lekko uwalonych kantach okładki to i tak pryszcz. [a tak naprawdę to mam to w nosie, jak dla mnie może być, nie lubię za to dyskusji o pękniętych foliach i cyrklach]
« Ostatnia zmiana: Wt, 23 Sierpień 2022, 15:03:00 wysłana przez tuco »

Offline freshmaker

« Odpowiedź #62 dnia: Cz, 25 Sierpień 2022, 21:06:06 »
dymki na pierwszej stronie i „tabaka do żucia”. dobija mnie coś takiego.

Offline freshmaker

« Odpowiedź #63 dnia: Pt, 26 Sierpień 2022, 20:15:14 »
doskonały ten drugi toppi. myślałem ze to nie tematyka dla mnie i nie zmęcze a przeczytałem jednym ciągiem. jego opowiadanie obrazem jest na prawdę unikatowe, charakterystyczne i doskonałe. bardzo fajnie widać w szorcie z 2007 ze do końca rysował na tym samym wysokim poziomie.

cieszę się ze toppi dostał druga szanse na naszym rynku.

Online donT

• Polubień: 2151
  • Sometimes I'd like to get my hands on God...
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 29 Sierpień 2022, 11:06:51 »
cieszę się ze toppi dostał druga szanse na naszym rynku.

Ja rowniez bardzo sie ciesze, chociaz kolekcje kompletuje po angielsku (niedlugo tom 8 ).
Gwarantuje Wam, ze wszystkie albumy trzymaja bardzo wysoki poziom.
« Ostatnia zmiana: Pn, 29 Sierpień 2022, 11:32:01 wysłana przez donT »

Offline Verrax

« Odpowiedź #65 dnia: So, 17 Wrzesień 2022, 18:44:02 »
Pojawiły się zapowiedzi kolejnych anglojęzycznych tomów Toppiego od Magnetic Press, czyli:

1) The Collected Toppi: The Old World

Cytat: Magnetic Press
A collection of tales by master illustrator and storyteller Sergio Toppi featuring a series of fables set in Old World Italy, and a feature-length what-if tale about the New World, speculating on a history where Christopher Columbus never made it to America.

Wstępna data premiery: 2.05.2023

2) The Toppi Gallery: Harlots & Mercenaries (odpowiednik francuskiego artbooka Soudards et belles garces od Mosquito)

Cytat: Magnetic Press
The third book in the Toppi Gallery series features the master's non-sequential, stand-alone illustration work (as opposed to his graphic novel stories featured in The Collected Toppi series). This volume focuses on themes of masculinity and femininity, showcasing images of soldiers and beautiful women from the artist's fifty-year career in the field of illustration in many newspapers, magazines, and books worldwide. Featuring both black and white and full color works with captions and text about various subjects throughout.

Wstępna data premiery: 21.02.2023
« Ostatnia zmiana: So, 17 Wrzesień 2022, 18:48:16 wysłana przez Verrax »

Online PabloWu

« Odpowiedź #66 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 21:38:12 »
Tak sobie kartkuję drugi tom Toppiego i mam pytanie do znawców: czy autor sam nakładał kolory czy ktoś to robił za Niego? Bo przyznam, że wygląda to obłędnie  i aż szkoda,że tylko w jednej opowieści. A do tych co zbierają oryginalne wydania - czy będzie więcej kolorów w kolekcji?

Offline Łukasz A

« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 22:42:13 »
Z tego, co się orientuję, robił to sam Toppi. W trzecim tomie są dwie dłuższe historie, potem kolorowe strony mamy dopiero w Opowieściach Szecherezady.

Mam całkiem inne odczucia. Te kolorowe prace przy komiksach czarno-białych prezentują się słabiutko, z wyjątkiem Opowieści. Tamte strony wyglądają rzeczywiście niesamowicie i szkoda, że jest ich tak mało.