Autor Wątek: Slaine  (Przeczytany 14780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Slaine
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 20:28:13 »
dragontamer za mną - bawiłem się przednio, zakończenie trochę mnie rozczarowało ale nie mogło być inaczej. leonardo manco wymiata graficznie ale niestety on robi świetne posągowe pin-upy a sceny akcji nie do końca już mu wychodzą bo są momentami mało czytelne. mimo tego jest to graficzny spadkobierca wszystkich malarskich slainowych poprzedników więc nie jest źle. brakowało mi w tym tomie 2 rzeczy: oddechu z obyczajowymi / folkowymi scenami - jest tu za dużo rzezi; tylko mały epizod z ukko - mogł wrócić do tej ostatniej przygody.

in plus - smoki, skarbce, lochy, ciskanie stopą włóczni.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Slaine
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 14 Luty 2022, 21:41:54 »
Rogaty bóg to jedyny Slaine jakiego czytałem. To pewnego rodzaju pomieszanie celtyckiego Conana z zawiławościami tamtejszych legend. Jakby "Towarzysze zmierzchu" traktowały o mentalności i wierzeniach Celtów to jego drugi tom przypominałby chyba coś takiego jak Rogaty bóg.

Offline Nowicjusz

Odp: Slaine
« Odpowiedź #47 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 17:50:44 »
Pomóżcie.
Czytam teraz pierwszego mojego  Slaina Rogaty Bóg- czy można inne  części czytać dowolnie, czy raczej jest jakas kolejność zalecana?
I czy gdzieś w którejś części jest wyjaśnione skąd ten krasnolud się przy nim wział? Bo w tym Rogatym na początku są razem uwięzieni i mają być poświęceni na ofiarę

Offline michał81

Odp: Slaine
« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 18:22:39 »
Przeczytaj Slaine - Świt wojownika z niego dowiesz się jak to się stało że Ukko stał się towarzyszem Slaine.

Jak już chcesz trzymać się kolejności to jest ona tak:
Slaine - Świt wojownika (Studio Lain)
Slaine - Zabójca Czasu (Studio Lain)
Slaine - Król (Studio Lain)
Slaine - Rogaty Bóg (Studio Lain, wcześniej Egmont w 3 albumach)
Slaine - Zabójca demonów (Studio Lain, wcześniej Egmont w 2 albumach)
Slaine – Lord of Misrule (zapowiedziane na ten rok, Studio Lain)
Sláine - Skarby Brytanii (w 2 albumach, Egmont)
Slaine - Kroniki Brutanii tom 1 (Studio Lain)
Slaine - Kroniki Brutanii tom 2 (Studio Lain)

https://www.gildia.pl/szukaj/seria/slaine

Tyle wyszło do tej pory z serii.

Wydania Egmontu są dostępne tylko na rynku wtórnym. Co do Slaine'a do Studia Lain, część dostępne w sprzedaż, ale Rogaty Bóg, Król tylko rynek wtórny. Świt wojownika nie wiem, trzeba by zapytać wydawcę.

Pomiędzy Skarbami Brytanii, a Kronikami Brutanii jest duży przeskok, brakuje chyba 6 komiksów/historii. 



« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Maj 2023, 20:05:29 wysłana przez michał81 »

Offline Nowicjusz

Odp: Slaine
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 19:36:50 »


Wydania Egmontu są dostępne tylko na rynku wtórnym. Co do Slaine'a do Studia Lain, część dostępne w sprzedaż, ale Rogaty Bóg, Król tylko rynek wtórny. Świt wojownika nie wiem, trzeba by zapytać wydawcę.

Pomiędzy Skarbami Brytanii, a Kronikami Brutanii jest duży przeskok, brakuje chyba 6 komiksów/historii.
@Michał81 dziękuje bardzoooooo za tak obszerna odpowiedź 😀
😀😀 Tego mi było trzeba,
Wiem że część tomów już niedostępna, ale mam je więc spoko.

Offline michał81

Odp: Slaine
« Odpowiedź #50 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 20:07:22 »
Wiem że część tomów już niedostępna, ale mam je więc spoko.
Przy czym Sláine - Skarby Brytanii pewnie zostaną wznowione w pełnym wydaniu przez Studio Lain, bo Egmont nie wydał wszystkich historii, które wyszły w zbiorczym. Nie pytaj kiedy, bo nie wiem.

Offline Midar

Odp: Slaine
« Odpowiedź #51 dnia: Pt, 19 Maj 2023, 23:23:56 »
Właśnie wziąłem sobie dla przypomnienia Świt Wojownika, ależ tu jest nędzny papier, SL jeszcze raczkowało.

Offline freshmaker

Odp: Slaine
« Odpowiedź #52 dnia: So, 20 Maj 2023, 09:25:24 »
a strona z jednym kadrem?

Offline freshmaker

Odp: Slaine
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 16 Sierpień 2023, 22:14:07 »
https://2000ad.com/news/oversized-with-new-scans-slaine-the-horned-god-anniversary-edition-is-coming-in-2024/

mam nadzieje ze lepiej to zrobią niż collectors edition sprzed kilku lat

Offline Zwirek

Odp: Slaine
« Odpowiedź #54 dnia: Pt, 19 Kwiecień 2024, 22:33:09 »
Nigdzie nie mogę znaleźć filmu ani zdjęć z ukazaniem tych nowych skanów, o których piszą. Ktoś coś wie?


Offline Takesh

Odp: Slaine
« Odpowiedź #55 dnia: So, 20 Kwiecień 2024, 10:15:01 »
Arek ze Studia Lain miał o to pytać wydawcę. Może tam zapytaj czy on coś wie? W sumie sam jestem ciekaw...