Autor Wątek: Sędzia Dredd  (Przeczytany 37801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 09 Luty 2020, 01:37:43 »
@Mruk- wiesz, włąśnie przez to, że lubię "Mandroida", poleciłem ten tom, bo i "Mandroid" to nie jest taki typowy Joe Dredd. Mi historia z czternastych akt przypominała powyższą lekturę, w obu Dredd  moim zdaniem jest takim facetem znającym życie, mającym wątpliwości...no ludzki gość, jak na niego rzecz jasna :)
 
Ale  masz rację, że warto by sięgnąć - zwłaszcza na początku- po tom, który będzie klasyczną opowieścią . Nie pomyślałem o tem :)

Od razu spytam- wśród autorów w KA#15 wymieniany jest Dean Ormston. Bardzo lubię tego rysownika, dużo jest w tym tomie jego prac, czy raczej nastawić się na kilkustronicowy epizod?
,, - Eeeeech.''

Offline Mruk

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 09 Luty 2020, 02:07:40 »
Od razu spytam- wśród autorów w KA#15 wymieniany jest Dean Ormston. Bardzo lubię tego rysownika, dużo jest w tym tomie jego prac, czy raczej nastawić się na kilkustronicowy epizod?

W KA15 jest jeden 9-stronicowy epizod, mi się niezbyt podobał, zwłaszcza scenariuszowo.

Jak lubisz Ormstona to pewnie bardziej przypdanie ci do gustu ponad 50-stronicowy "Raptaur" w KA16, on też chyba rysował kilka epizodów z 'Judgment Day' w KA17.

Offline LordDisneyland

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 09 Luty 2020, 02:26:50 »
Dzięki wielkie- pewnie wcześniej zatem sięgnę po te tomy. I zachęcam do lektury  "Mandroida" ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Gazza

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 09 Luty 2020, 19:02:20 »
Czy komiksy z serii ABC Warriors to również uniwersum Dredda? 🤔

Offline 79ers

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 09 Luty 2020, 19:29:07 »
Czy komiksy z serii ABC Warriors to również uniwersum Dredda? 🤔
Niby nie, ale jeden z robotów  ABC pojawia się w filmowym JDredd

Offline michał81

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #80 dnia: Nd, 09 Luty 2020, 19:53:35 »
Czy komiksy z serii ABC Warriors to również uniwersum Dredda? 🤔
Nie wiem, chyba nie. Może to jeden z wymiarów, ale chyba nie ta sama ziemia. Z tych których jestem pewien to na pewno poza Sędzią Anderson w tym samym uniwersum jest Strontium Dog, Durham Red oraz Devlin Waugh (choć on jakby ma swoje uniwersum).
« Ostatnia zmiana: Nd, 09 Luty 2020, 19:55:08 wysłana przez michał81 »

Offline LordDisneyland

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #81 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 19:02:31 »
@Gazza
Cytuję za https://en.wikipedia.org/wiki/ABC_Warriors#Return_to_Earth

" Judge Dredd strip "Hammerstein", which placed the ABC Warriors in Dredd's universe and showed Hammerstein involved in 2071's Battle of Armageddon after the Volgan War and the Mars mission. "

A potem był retcon w "Wojnie Volgańskiej", którą  chyba muszę w końcu przeczytać.
,, - Eeeeech.''

Offline Gazza

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #82 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 07:40:19 »
Czyli wspomniane wcześniej cameo robota ABC w Dreddzie z Sly'em to nie easteregg. :))
Wychodzi na to, że na okładkach również pasowało by "Sędzia Dredd Uniwersum".

Offline Gazza

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #83 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 08:41:01 »
Wyjazd na weekend sprawił, że niewiele czasu na lekturę się znalazło ale pierwsza setka stron KA13 za mną.
Charakter albumu (antologia) sprawia, że to zdecydowanie inna forma obcowania z Dreddem niż wydawnictwa Studia Lain z którymi maiłem frajdę obcować. Nie zmienia to jednak faktu, że zabawa jest przednia. Krótkie historie potrafią być również przekonujące i sycące. Dwie historie o Mopadach po prostu rozwaliły mnie horyzontalnie. Ale i słodko-gorzkie opowiadania o śmiertelnym potrąceniu przez Joe głuchej matki z dzieckiem czy o frustracji zwolnionego z pracy ciamajdy i jego zemście są iście frapujące. Póki co jestem zadowolony!

Offline Pawel.M

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 16:55:10 »
Szkoda, że Wojna Volgańska słabo schodzi (w sierpniu będą trzy lata od wydania, a pozycja wciąż dostępna, przy nakładzie 600 sztuk!) - chyba nie ma co się spodziewać, że Studio Lain rzuci kolejne komiksy z ABC Warriors... Choć przypomnę obietnicę Arka z 2017 roku:
Cytuj
plan minimum to natomiast wydanie calej wojny - bedzie komplet na pewno



ramirez82

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 16:57:29 »
W zeszłym roku była mowa o ewentualnym integralu pozostałych tomów. Co prawda nie jestem w grupie zainteresowanych, bo akurat strona graficzna w tym komiksie mnie odrzuciła, ale wierzę, że Studio wyda całość. Poza tym, to temat Dredda 8)

Offline Pawel.M

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 18:05:27 »
Dredda czy Uniwersum Dredda? Bo widzę, że dyskusje są też o innych komiksach z Uniwersum.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 19:40:27 »
A ABC Warrior chyba do niego nie należy?

Online misiokles

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #88 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 20:20:32 »
Parę postów wyżej jest wyjaśnienie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #89 dnia: Pn, 02 Marzec 2020, 20:26:45 »
Sorry, czytałem tego posta swego czasu, ale wyleciało mi z pamięci!