Autor Wątek: Sędzia Dredd  (Przeczytany 38672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #120 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 08:23:29 »
Chciałem zaznaczyć, że pierwszy występ Sędziego Śmierci, który można przeczytać  w KA3 jest jedną z gorszych historyjek w tym tomie. Ot, złoczyńca miesiąca, w dość krótkiej nowelce, bez potencjału na przyszłość. Nawet Bollandowi nie chciało się jej narysować w swoim stylu, jako pozostałe w tym wydaniu. Dopiero później jak sięgnięto po tę postać i przypomniano sobie o Sędzi Anderson, zaczęło być już dobrze.

Offline Arne

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #121 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 08:27:38 »
Z checia bym pomogl Lordzie, ale niestety, do tej pory caly Sedzia Dredd jeszcze lezakuje na regale wstydu w mojej piwniczce i nabiera mocy :)

Offline LordDisneyland

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #122 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 09:39:43 »
Dziękuję za odpowiedzi! Tych wczesnych KA nie czytałem, stąd - między innymi- moja niewiedza :)
,, - Eeeeech.''

Offline LordDisneyland

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #123 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 04:20:32 »
Taka ciekawostka- Rebellion Unplugged wypuszcza reedycję planszówki z 1987 roku, bardzo ciekawy pomysł na grę moim zdaniem ;)  - "Each player controls the citizens of an entire Mega-City block, as they attempt to destroy the block next door – or at least do it a lot of damage before the Judges arrive!" :D

https://2000ad.com/news/go-crazy-the-block-mania-boardgame-is-back/
,, - Eeeeech.''

Offline michał81

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #124 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 17:06:26 »
Jak można było się spodziewać wg zapowiedzi w Kompletnych Aktach 4 kolejnymi będą 18.

Online donT

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #125 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 12:10:31 »
Czy w wydanym przez Studio Lain Sedzia Dredd: Ameryka jest zawarta opowiesc - Revolution (o marszu Demokratow)? Jakos przeszedl mi ten komiks bokiem, a poniewaz slyszalem o nim duzo dobrego i wpadlem na niego w lokalnej komiksiarni (Forbidden Planet  8) - wzialem. Wczoraj zaczalem czytac spodziewajac sie niezobowiazujacej rozwalki, bo za taki tytul zawsze Dredda uwazalem. Silly me! To jest mega dobre! To jest mega powazne! Dredd dotychczas kojarzyl mi sie z twardzielem, ale jednak o dobrym sercu. Letter from a democrat oraz wspomniane Revolution (wraz z Politics) ukazaly mi te postac w kompletnie innym swietle. To menda, ktora zrobi wszystko dla utrzymania porzadku. Zmanipuluje, przeinaczy, wykorzysta kazda slabosc (w tym dzieci!!!), aresztuje niewinnych...
Fuck me! Chce wiecej!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #126 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 12:13:09 »
Czy w wydanym przez Studio Lain Sedzia Dredd: Ameryka jest zawarta opowiesc - Revolution (o marszu Demokratow)?

Nie.

Cytuj
Zawiera:

    America
    Fading of the Light
    Cadet

Online donT

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #127 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 12:28:52 »
Opowiesc jest bardzo "na czasie". Jesli kogos interesuje, to w duzym skrocie:

Spoiler: PokażUkryj
Ma odbyc sie planowany, pokojowy marsz zwolennikow demokracji. Poniewaz jest to ustroj bardzo nie na reke Sedziom i ich konglomeratowi - Sedziowe kombinuja. Poniewaz nie moga zakazac marszu, poszukuja szybkiego i skutecznego rozwiazania. Zaczyna sie lapanka na organizatorow marszu. Stopniowo, jeden po drugim sa oni dyskredytowani w oczach uczstnikow marszu, zastraszani (w tym dzieci jednego z nich!), fabrykowane sa dowody przeciwko nim. Dodatkowo, Sedziowie po cywilnemu probuja prowokowac tlum do przemocy, itp, itd. Konczy sie to wszystko masowym palowaniem i ucieczka zgromadzonych ludzi. Demokracja zostaje im wybita z glow - doslownie i w przenosni.


Bez kitu, po Dredzie spodziwalbym sie wszystkiego, ale nie czegos takiego...
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline gashu

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #128 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 12:44:12 »
Gdzie tu zaskoczenie? Przecież od zawsze wiadomo, że Dredd to stary faszysta...  :D

Offline michał81

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #129 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 12:50:41 »
Letter from a democrat oraz wspomniane Revolution (wraz z Politics) ukazaly mi te postac w kompletnie innym swietle.
Które to są progsy? Bo rozumiem, że obydwie historie są zawarte w tym co kupiłeś?
Jeśli się nie mylę to są to Rewolucja, które Ongrys wydał do Kompletnych Akt 16. Takie odnoszę wrażenie z twojego opisu. Jeśli to są one, to finalnie znajdą się w Kompletnych Aktach 9 oraz 11. 

Online donT

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #130 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 15:34:25 »
Revolution to 531 - 533.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline michał81

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #131 dnia: Pt, 11 Grudzień 2020, 17:02:25 »
Revolution to 531 - 533.
Tak, to jest to samo co wydał Ongrys jako darmówkę do KA16.

Offline Mruk

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #132 dnia: Pn, 14 Grudzień 2020, 00:01:26 »
Bez kitu, po Dredzie spodziwalbym sie wszystkiego, ale nie czegos takiego...

Według mnie Dreddy to bardzo pojemna seria, w której masz i zwykłe naparzanki, i naparzanki które w tle mają coś więcej.

Jeśli spodobał ci się wątek demokracji, to spis treści 12 tomu Mega Collection, który zbiera różne opowieści właśnie na ten temat nieco podpowiada czego jeszcze szukać, a mianowicie:

Letter from a Democrat (Prog: 460, KA: 9),
Revolution (Progs: 531-533, KA: 11),
The Devil You Know (Progs: 750-753, KA: 16),
Twilight's Last Gleaming (Progs: 754-756, KA: 16),
Politics (Prog: 656, KA: 13),
Raider (Progs: 810-814, KA: 18),
SABs (Progs: 1200-1202, KA: 32),
Direct Action (Progs: 1477-1479, KA: ?),
John Cassavetes is Dead (Prog: 627, KA: 13),
Mega-City Confidential (Progs: 1874-1878, KA: ?)

Jak widać parę opowieści z tego wątku było wydane także u nas, m.in. w KA16 (to chyba punkt kulminacyjny wątku, zresztą okładka też nawiązuje do tego tematu), a także z KA13 'Politics' (bardziej) i 'John Cassavetes is Dead' (to już luźniejsze nawiązanie, choć też o prawach obywateli Mega-City). Tych późniejszych nie znam.

Gdzie tu zaskoczenie? Przecież od zawsze wiadomo, że Dredd to stary faszysta...  :D

No właśnie w KA16 to nie jest takie jednoznaczne...

Online donT

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #133 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 17:06:50 »
Panowie, szybkie pytanie.
 
Czy Judge Dredd: The Apocalypse War to Dreddowy must have? To drugi, po Ameryce, tytul wydany w linii Essential Dredd i strasznie mnie korci. America bardzo mi podeszla i chce wiecej. Wiecej, ale na poziomie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline misiokles

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #134 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 17:12:16 »
Apocalypse War to komiks z 1982 roku, a Ameryka z 1991 roku. Czy ten pierwszy powstał jeszcze w czasach, zanim Miller w Powrocie Mrocznego Rycerza pokazał, że jak komiksach można opowiadać o ważnych sprawach. Czyli szykuj się na opowieść w ramotkowym stylu.