Komiksy > Komiksy europejskie

Sędzia Dredd

(1/41) > >>

Recoil:
Cześć,


czy ktoś zaznajomiony z tym bohaterem może podzielić się kilkoma zdaniami na temat wydanych w PL pozycji związanych z Sędzią ?


Czy są warte uwagi i swojej ceny - szczególnie "Kompletne Akta" gdzie za każdy tom trzeba liczyć ok 100 PLN...?


BTW: czemu ich numeracja jest taka specyficzna ? 1 a potem 13,14,15,16  ;)

Dzięki

parsom:
Są warte.
Numeracja jest taka, bo jako pierwsze wydali u nas te, w których jest kolor. Czyli 13. A potem tak z grubsza niby na zmianę.
Przy czym - nie zaczynaj od 1, bo to jednak trochę ramotki. Zacznij od 13, jak dla mnie to esencja Dredda - różnorodność historyjek, sporo ironii i satyry, czasem nawet można się zadumać.

Recoil:

--- Cytat: parsom w Wt, 19 Luty 2019, 23:30:15 ---Są warte.
Numeracja jest taka, bo jako pierwsze wydali u nas te, w których jest kolor. Czyli 13. A potem tak z grubsza niby na zmianę.
Przy czym - nie zaczynaj od 1, bo to jednak trochę ramotki. Zacznij od 13, jak dla mnie to esencja Dredda - różnorodność historyjek, sporo ironii i satyry, czasem nawet można się zadumać.

--- Koniec cytatu ---


Dzięki bardzo  :)

Kalander:
Generalnie każdy Dredd wydany u nas jest wart uwagi. Najlepiej zacząć znajomość z tą postacią albo od "Ameryki", albo od Kompletnych Akt 13. Zapewniam też, że wszystkie te komiksy warte są swojej ceny, zarówno jeśli chodzi o scenariusz, jak i rysunki.

perek82:
Kompletne akta to często krótkie kilkustronicowe "nowelki". Czasami układają się w większe historie (chyba 14 jest w większości jedną długą historią). Pierwsza część to początki Dredda. Dość ramotkowe i również nie polecałbym zaczynać od tego.
Dredd od Studia Lain to już bardziej współczesne historie - albumy nie są ze sobą specjalnie powiązane, więc można w sumie czytać w dowolnej kolejności.
Na mnie największe wrażenie zrobiła Ameryka i w sumie po przeczytaniu tego albumu zacząłem kupować kolejne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej