Autor Wątek: Regis Loisel  (Przeczytany 66268 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline keram2

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #300 dnia: Śr, 08 Styczeń 2020, 20:25:58 »
We Francji wyszedł właśnie 10 tom ("W poszukiwaniu..."), jednak Loisela nie ma nawet jako współscenarzysty.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Styczeń 2020, 20:30:30 wysłana przez keram2 »

Offline Lyricstof

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #301 dnia: Śr, 08 Styczeń 2020, 22:18:33 »
Na stronie wydawnictwa Dargaud twierdzą inaczej. Loisel pisał scenariusz wraz z Le Trende'm. Na okładce 6 części również widnieje jego nazwisko. Skąd ta informacja?

https://www.dargaud.com/bd/Quete-de-l-Oiseau-du-Temps-La/La-Quete-de-l-Oiseau-du-Temps-Avant-la-Quete/La-Quete-de-l-Oiseau-du-Temps-Avant-la-Quete-tome-6-Kryll
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline keram2

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #302 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 17:26:51 »
Na bedetheque w opisie 10 tomu jako scenarzysta widnieje tylko Le Tendre, nazwiska Loisela brak, ale powiększyłem okładkę i faktycznie jest napisane także Loisel.
Cóż widzę dwie możliwości:
- Bedetheque przez pomyłkę opuściło nazwisko Loisela przy opisie tomu
- Loisel nie jest już współscenarzystą, ale ze względów komercyjnych jego nazwisko pozostawiono na okładce (jak kiedyś nazwisko Rosińskiego na tych tomach Yansa, które rysował już Kas)

A może jest jakieś inne wyjaśnienie, nie wiem, nie będę zgadywał.

Nesumi

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #303 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 19:00:10 »
Ktoś się orientuje jak długo już na Gildii brak zbiorczego W poszukiwaniu Ptaka Czasu?

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #304 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 19:57:41 »
Dwa, trzy dni temu jeszcze był. Jest też dostępny jeszcze w sklepie Planety i polishcomicart, co znie zmienia tego, że i tak jestem pod wrażeniem.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Lyricstof

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #305 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 22:10:13 »
Dzisiaj był dostępny jeszcze o godzinie 11.00 przed południem. Akurat przeglądałem.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Nesumi

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #306 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 23:12:23 »
No to się kilka godzin spóźniłem. Też jestem pod wrażeniem,  bo spokojny byłem,  że przez jakieś pół roku na Gildii powisi...
Może będzie drugi rzut.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #307 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 22:21:48 »
Coś się chyba kiepsko sprzedaje to ekskluzywne wydanie Ptaka. Czyżby koniec hype na wydania ekskluzywne? ;)

Offline VooDoo-79

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #308 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 22:39:33 »
Coś się chyba kiepsko sprzedaje to ekskluzywne wydanie Ptaka. Czyżby koniec hype na wydania ekskluzywne? ;)

Głównym celem sprzedaży jest to żeby towar się sprzedał w ogóle a nie szybko w ciągu miesiąca więc nie ma co siać fermentu, liczy się efekt końcowy.

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #309 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 00:02:16 »
zapewne ostatnie transze 2 x 100 na planecie i gildii

Offline asx76

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #310 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 00:47:12 »
Coś się chyba kiepsko sprzedaje to ekskluzywne wydanie Ptaka. Czyżby koniec hype na wydania ekskluzywne? ;)

Zależy od tytułu.
Akurat "W poszukiwaniu ptaka czasu" jest słabo kuszący, tym bardziej zważywszy na nader słoną cenę ;)

Offline kenji

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #311 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 08:10:02 »
Coś się chyba kiepsko sprzedaje to ekskluzywne wydanie Ptaka. Czyżby koniec hype na wydania ekskluzywne? ;)

Masz jakieś dane - podziel się. Czy tylko mącisz wodę ?:)

Offline Gazza

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #312 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 08:43:02 »
No to się kilka godzin spóźniłem. Też jestem pod wrażeniem,  bo spokojny byłem,  że przez jakieś pół roku na Gildii powisi...
Może będzie drugi rzut.
Na Gildii jest. A wydawnictwo via FB też pomoże. ;)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #313 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 09:59:52 »
Dane są ogólnodostępne - wcześniejsze tego typu wydania schodziły na pniu, ten już jest obecny w sprzedaży przez dłuższy czas i.... wciąż jest dostępny.

Moja uszczypliwość odnośnie hype jest kierowana głównie do wydawcy, który poczuł "piniądz" i myślał, że będzie zbijał kokosy na wydawaniu kilku ekskluzywnych wydań rocznie. Pisałem wcześniej, że to januszowanie, bo polski rynek nie jest w stanie przyjąć tylu drogich wydań. No i przesycił rynek. Śmiało teraz mogę napisać: a nie mówiłem? :)

P.S.: i nie zgodzę się, że Ptak jest mało kuszący, bo przez wiele lat był bardzo pożądany na rynku i zanim Egmont go wznowił, to takie 5 stów albo i więcej ludzie potrafili wydać na te albumy w miękkiej oprawie. Ja sam sprzedałem dwa pow. 100 PLN za sztukę. Loisel jest cenionym autorem, w Polsce i na świecie. A teraz może powstać wrażenie, że droższe wydania limitowane nie schodzą, bo nie ma na takowe zainteresowania i znów przez lata nic się w tym temacie nie będzie działo. Tymczasem problemem nie jest brak zainteresowania, a czasowe przesycenie rynku.
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Luty 2020, 10:03:38 wysłana przez Użytkownik usunięty53490 »

Offline kas1

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #314 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 10:18:36 »
Śledzę ten rynek dosyć uważnie od ok 20 lat i nie przypominam sobie takich cen na rynku wtórnym za ten tytuł.