Autor Wątek: Regis Loisel  (Przeczytany 66726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #285 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 12:47:30 »
Nie widziałem, nie czytałem, więc się nie będę wypowiadał, ale  tak jak wolę by wszystkie zeszyty rysował jeden rysownik, tak wolę by wszystkie zeszyty były pokolorowane w tym samym duchu i klimacie i jeżeli dwa pierwsze zeszyty są odświeżone jak na zdjęciach, a kolejne dwa wyglądają jak pierwsze dwa przed odświeżeniem, to imo słabo.
Ale te dwa pierwsze odświeżyli bo w oryginale wyglądały słabo w porównaniu z albumem 3 i 4.Tak jak pisałem - to czyste akademickie rozważania.

Offline Arion Flux

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #286 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 12:49:22 »
Własnie dostalem i na szybko przejrzalem. Wrazenie jest takie, ze jak zwykle nie jest źle, ale super tez nie jest. Caly czas popelniaja ten sam blad stosowania paginacji w miejscach, w ktorych zdecydowanie nie powinno jej byc, albo wypadaloby zeby jej nie bylo. W tym wydaniu numerka zdecydowanie nie powinno byc na stronie tytułowej szkicow - a jest, a i pożadane by rowniez bylo, zeby nie bylo numerkow na samych szkicach, bo po prostu wlaza na rysunki - nie jest to ladne.

Co do kolorow, to tez wole te pierwsze, bo - jak slusznie zauwazyl Kapral - zdecydowanie lepiej wspolgraja one z kreska; stylistyka rysunkowa tego komiksu nie wymaga takich gleboko nasyconych kolorow, jadacych mocnym gradientem, a wrecz takie kolorowanie te stylistyke narusza - imo rzecz jasna. Ale to oczywiscie jest rzecz gustu (co nie zmienia faktu, że jak komus bardziej podobaja sie kolory nowe, to sie nie zna ;) )

Podsumowujac, nie zaluje, ale tez nie skacze z radosci.
Tyle na szybko.   

-------------
PS. Aha, i jeszcze jedno: teraz poproszę "Piotrusia Pana".
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:19:49 wysłana przez KukiOktopus »

Online Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #287 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 12:52:31 »
Ale te dwa pierwsze odświeżyli bo w oryginale wyglądały słabo w porównaniu z albumem 3 i 4.Tak jak pisałem - to czyste akademickie rozważania.
No właśnie dlatego prosiłem o zdjęcia by porównać, sam jestem bardzo ciekaw jak to wygląda.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 12:54:02 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #288 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 16:09:27 »
lavina, krajina, smarzoną i brakujące litery. ło matko.
« Ostatnia zmiana: Cz, 19 Grudzień 2019, 16:15:12 wysłana przez freshmaker »

Offline Hans

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #289 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 18:01:46 »
Mam, wygląda niesamowicie.
Kolorowanie jako całość komponuje się bardzo dobrze a album robi ogromne wrażenie.
Przeczytam dopiero w sobotę więc wrażenia opiszę po lekturze.

Online parsom

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #290 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 18:08:53 »
lavina, krajina, smarzoną i brakujące litery. ło matko.

Takie babole tam są? A wy się o numerki i kolory pienicie?

Online Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #291 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 18:12:45 »
No właśnie, kto by tam na kolory zwracał uwagę w wydaniu za 550zł...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #292 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 18:25:03 »
 babole niestety są w części czarno bialej

Offline Death

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #293 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 18:33:55 »
Tez mam z tym zgrzyt wlasnie. Mozna prosic o porownanie kolorowania tomu pierwszego i trzeciego? Jest to spójne?
Akurat rano porównywałem to o czym piszesz i choć te ptaki na pierwszej planszy wyglądają w tym dużym tomie lepiej niż te na ciemnym zdjęciu, to kolory Loisela w trzecim tomie są wyraźniej lepsze niż te ciemne w pierwszym. Nie jest to specjalnie spójne. Gdyby faktycznie zrobili te kolory z duchem Loisela z trójki, to byłoby fajnie. Jest spora różnica. Kolory w Łowcy to zawsze była magia.

Online parsom

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #294 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 18:39:14 »
No właśnie, kto by tam na kolory zwracał uwagę w wydaniu za 550zł...

Kolorowanie jest oparte na wydaniu jak rozumiem zaakceptowanym przez Loisela. Więc to nie jest coś, co wydawca skopał przez swoją niekompetencję (chociaż oczywiście można dyskutować która wersja lepsza). Ale takie błędy to jest żałość i wstyd. Wydanie "ekskluzywne" z błędami ortograficznymi jest jak garnitur Majdana na jego pierwszym ślubie.

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #295 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 18:44:51 »
nie jest napisane kto tłumaczył dodatki ale raczej nie birek niestety

Offline Death

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #296 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 18:45:15 »
Pytałem ze dwa razy w komentarzu na Facebooku jakie będą kolory i jakoś nikt mi nie odpisał. ;)

Offline Death

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #297 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 15:53:50 »
rzeczywiście trochę enigmatyczna ta moja wypowiedź.
chodziło mi konkretnie o to:

Niedawno zachwycaliśmy się na forum podobnym kolorowaniem w pewnym współczesnym komiksie.


PS. Aha, jeśli ktoś nie czytał to niech się nie martwi, że to spoiler. Kadr z Lukiem w błocie pochodzi z pierwszej planszy komiksu.
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Grudzień 2019, 16:26:29 wysłana przez Death »

Offline starcek

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #298 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 21:51:32 »
Takie babole tam są? A wy się o numerki i kolory pienicie?
Przecież to forum komiksowe, a nie kółko purystów językowych. Kto by zwracał uwagę na poprawną polszczyznę i to jeszcze w komiksie wydanym przez kogoś, kto nie potrafi napisać nawet prostej notki wydawniczej bez baboli?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #299 dnia: Nd, 29 Grudzień 2019, 21:46:29 »
Przedstawiamy Państwu krótkie nagranie, prezentujące wygląd albumu „W poszukiwaniu ptaka czasu”
Zapraszamy do oglądania.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1032757790419638&id=341345759560848