Autor Wątek: Regis Loisel  (Przeczytany 66841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #120 dnia: So, 16 Listopad 2019, 10:35:05 »
I nie taki rewelacyjny. W porównaniu do innych w których maczał palce Loisel - może nawet poza podium. Chociaż gdybym go przeczytał dziecięciem będąc, pewnie uważałbym go za rewelacyjny.

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #121 dnia: So, 16 Listopad 2019, 10:42:38 »
Nie sądzę żeby ktokolwiek kupił komiks za 500+ którego nie czytał w dzieciństwie i nie ma do niego żadnego sentymentu. Całe to Libertago to zwykłe żerowanie na nostalgii.
Ja. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline amsterdream

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #122 dnia: So, 16 Listopad 2019, 10:54:18 »
Ty się nie liczysz bo kupujesz wszystko co ma w nazwie ekskluzywny lub limitowany ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #123 dnia: So, 16 Listopad 2019, 11:14:03 »
Nie sądzę żeby ktokolwiek kupił komiks za 500+ którego nie czytał w dzieciństwie i nie ma do niego żadnego sentymentu. Całe to Libertago to zwykłe żerowanie na nostalgii.

I ja. Nie mam, nie czytałem, nie znam, nie wypowiadam się o treści. Ale forma wydania, litografia z autografem oraz to, że komiksy Loisela siadają w moje gusta, biorę w ciemno. Bez emocji, nostalgii, sentymentalizmu. Zauważam zarzuty o jakich piszesz, sam część wczoraj umieściłem w wątku Libertago, ale co zrobić? Człowiek chce to w łapkach potrzymać i poczytać, a z odzyskaniem wkładu w razie czego nie powinno być problemów.

Offline isteklistek

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #124 dnia: So, 16 Listopad 2019, 11:26:31 »
"W poszukiwaniu ptaka czasu" to fajny komiks z fajnymi rysunkami, czy coś wybitnego? Ciężko powiedzieć, można się bez problemu przekonać kupując po 30 zł te tomy nowe lub używane. Ja wyżej cenię od tego autora "Piotrusia Pana", ale nawet tego tytułu raczej nie brał bym w takiej formie.
Bardziej byłbym zainteresowany jakąś nowością, która zasługuje na powiększone wydanie.

Offline Hans

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #125 dnia: So, 16 Listopad 2019, 15:38:08 »
Nie sądzę żeby ktokolwiek kupił komiks za 500+ którego nie czytał w dzieciństwie i nie ma do niego żadnego sentymentu. Całe to Libertago to zwykłe żerowanie na nostalgii.
Ja też kupuję  :)
Nasz rynek od dawna dojrzał nie tylko do takich wydań, ale także do wznowień wielu komiksów w integralach.
Ile lat Egmont był proszony o wydanie zbiorczego Kajka i Kokosza, Thorgala i masy innych rzeczy. I co? I nic?
A wznawianie wydań w takiej wersji to strzał w dziesiątkę.
Ze względu na ilość wydawanych pozycji, ostatnio mocno ograniczyłem swoje komiksowe zakupy i w komiksie szukam czegoś więcej. Libertago daje mi to czego szukam, powiem więcej - inni wydawcy tez mogliby zabrać się takie edycje.  Jak wspomniał Itachi : do mnie po prostu trafia forma takiego wydania.


Offline Death

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #126 dnia: So, 16 Listopad 2019, 15:56:36 »
Wszystkie Loisele oprócz Kawy Zombo są rewelacyjne. :) Dlatego nie mogę przeżyć, że jeszcze nie ma i nie wiadomo czy będzie zakończenie Wielkiego Martwego.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Listopad 2019, 16:02:12 wysłana przez Death »
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline parsom

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #127 dnia: So, 16 Listopad 2019, 16:33:05 »
Kawa też nie taka zła. Nie jest to najzabawniejsze historia ze świata Disneya, ale ma swój urok.
Również zgrzytam zębami czekając na Martwego. Ale czekam również na wydanie innych komiksów Loisela. Kilka jeszcze zostało.

Offline JanJ

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #128 dnia: So, 16 Listopad 2019, 20:52:33 »
Ja wprawdzie mam Ptaka na półce, ale przeczytałem go po raz pierwszy dość niedawno i jak dla mnie niczym szczególnym się nie wyróżniał. Ot ganiają z punktu do punktu. Ja odpuszczam, ale wydanie niewątpliwie zacne.

Offline donT

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #129 dnia: So, 16 Listopad 2019, 21:02:03 »
Ja wprawdzie mam Ptaka na półce, ale przeczytałem go po raz pierwszy dość niedawno i jak dla mnie niczym szczególnym się nie wyróżniał. Ot ganiają z punktu do punktu. Ja odpuszczam, ale wydanie niewątpliwie zacne.
Podzielam poglad. Kompletnie nie rozumiem fenomenu Ptaka. Do takiego Piotrusia Pana daleko mu jak w morde szczelil. Komiks ok, ale zadne to arcydzielo.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline 79ers

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #130 dnia: So, 16 Listopad 2019, 21:23:48 »
Poszukiwanie...  jest cudne, ale klimatyczny jest tylko zestaw , który wznawiają  "kolekcjonersko".

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #131 dnia: So, 16 Listopad 2019, 21:45:15 »
siła nostalgii robi swoje. przygody pelissy pojawiły się w polsce po raz pierwszy w momencie totalnej posuchy na rynku komiksowym. fantasy też nie było za bardzo - można było sobie co najwyżej poczytać władcę pierścieni i conana. w tamtym okresie komiksy loisela i rosińskiego zawładnęły naszą wyobraźnią.

dzisiaj na prawdę jest ciężko się przebić - komiksów wychodzi kilkanaście/dziesiąt miesięcznie. do tego gry, filmy itd. dużo rzeczy jest na na prawdę wysokim poziomie.

ja nadal uważam "w poszukiwaniu" za świetny komiks - czytałem niedawno wydanie egmontu z nowymi kolorami i graficznie i scenariuszowo to jest nadal mocna pozycja. szczególnie pierwszy i ostatni album cyklu.

Offline 79ers

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #132 dnia: So, 16 Listopad 2019, 22:58:35 »
Siła nostalgi w moim przypadku to top5 gier na PC:
1.People's General
2.Commandos
3.Disciples
4.Caesar 3
5.Age of Wonders
wszystko wydane prawie jednoczasowo  ;D

Co do siły przebicia na komiksowym rynku to niestety smutna prawda - tyle dobra omija moje półki, tyle książek, kart, gier  :(

PS. i jeszcze Abomination Nemesis Project (PC)
PS2.i jeszcze Mob Rule
PS3.i M.A.X. 2
PS4. i Abe's Exxodus  ;D ;D ;D

... co to była za rok dla gier  :o :o
« Ostatnia zmiana: So, 16 Listopad 2019, 23:07:11 wysłana przez 79ers »

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 251
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #133 dnia: So, 16 Listopad 2019, 23:12:29 »
Wielki Martwy IV - życzyłbym sobie aby ta sprawa znalazła swój finał na księgarskich półkach. Niestety wiele wskazuje na komendę.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Death

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #134 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 01:55:05 »
Ja tylko chciałem napisać, że deprecjonowanie W poszukiwaniu Ptaka Czasu mnie bawi. To nie żadna nostalgia. To naprawdę jedno z najlepszych komiksowych fantasy. Tak jak Wieczna Wojna jest jednym z najlepszych komiksowych sci-fi. Mało tego drugi cykl trzyma poziom pierwszego. Loisel to marka jak Hermann czy Sfar.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.