Autor Wątek: Regis Loisel  (Przeczytany 66267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #75 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 21:44:59 »
Kilkadziesiąt stron dodatków  :o

Offline parsom

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #76 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 22:02:44 »
Coś specjalnego - w końcu pokaże cycki!

Offline Teli

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #77 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 22:53:01 »
Czekam... Na konkrety. Takie budowanie napięcia już mnie nie bawi, a tylko irytuje. Piszą że chcą wydać przed świętami (w komentarzach na FB) czyli na dwa miesiące przed spodziewaną premirą wiadomo że będzie, a poza tym nic. Najbardziej frapuje mnie format, dodatki, nakład i cena tego cuda. Ot kolejny "dziwny projekt" o którym wiadomo że będzie a konkretów brak... jakaś dziwna moda wśród wydawnictw nastała by najpoważniejszych klientów (tych co mogą pozwolić sobie na wyłożenie konkretnej kasy za album) traktować jak dzieci i bawić się z nimi w ciuciubabkę.

Offline misiokles

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #78 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 23:02:53 »
Tak z ciekawości - informacja na temat ceny, okładki, dodatków na tydzień przed premierą uniemożliwi ci podjęcie decyzji o zakupie?

Offline Hans

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #79 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 00:24:29 »
Czekam... Na konkrety. Takie budowanie napięcia już mnie nie bawi, a tylko irytuje. Piszą że chcą wydać przed świętami (w komentarzach na FB) czyli na dwa miesiące przed spodziewaną premirą wiadomo że będzie, a poza tym nic. Najbardziej frapuje mnie format, dodatki, nakład i cena tego cuda. Ot kolejny "dziwny projekt" o którym wiadomo że będzie a konkretów brak... jakaś dziwna moda wśród wydawnictw nastała by najpoważniejszych klientów (tych co mogą pozwolić sobie na wyłożenie konkretnej kasy za album) traktować jak dzieci i bawić się z nimi w ciuciubabkę.
Format bedzie taki sam jak Thorgala i Szninkla. Wszystkie kolejne albumy Libertago tez maja byc w takim formacie.

Chyba trochę przesadzasz. Jak ogłoszą na dwa tygodnie przed premierą to ci co mają kupić i tak kupią.
Wydaje mi się, że posty kierują nie tylko do komiksiarzy, ale i do ludzi co znali i czytali kiedyś ten komiks.
Jak faktycznie będzie te kilkadziesiąt stron dodatków jest to super wiadomość. Czekam z niecierpliwością  :)

Offline Teli

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #80 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 08:13:33 »
Tak z ciekawości - informacja na temat ceny, okładki, dodatków na tydzień przed premierą uniemożliwi ci podjęcie decyzji o zakupie?

Jeśli taką informację podadzą w grudniu na tydzień przed premierą to tak. Budżet z gumy nie jest, a nie mówimy tu o marvelku od Egmontu za cztery dyszki ale o konkretnym wydawnictwie, znając ceny Libertago, w widełkach 400 - 700zł - czyli równoznacznym z moim miesięcznym budżetem komiksowym.

W kontekście najdroższych świąt w roku wolał bym wiedzieć o wszystkim co najmniej z 2 max 1,5 miesiąca wcześniej. Nie wiem czy jest coś złego w racjonalnym planowaniu domowego budżetu i ujmowaniu w nim takiego rodzaju wydatków z wyprzedzeniem?

Kupić? Chciałbym bo uwielbiam ten komiks i wydanie trafia w moje gusta. Aczkolwiek wolałbym sobie na spokojnie wydatki rozplanować.
Wszystko zależy od relacji cena/nakład. Szninkiel do dziś wisi na Gildii i schodził dość wolno, jednak nakłady Thorgala rozchodzą się na pniu. Wcześniejsza informacja nie była by dla klientów niczym krzywdzącym - no chyba że wydawca liczy na efekt spekulacyjnej paniki typu "Brać bo zaraz nie będzie i będzie przepłacać na alledrogo!".
Jakoś informacje o zachodnich wypaśnych omnibusach, artifact, gallery czy tam innych edycjach są dostępne z bardzo dużym wyprzedzeniem, a przedsprzedaże nie trwają przez tydzień.

Offline misiokles

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 11:11:34 »
Ja już teraz zrobiłem sobie subkonto gdzie zamroziłem 600 zł na Ptaka. Jeśli ruszy przedsprzedaż i okaże się że stosunek ceny do proponowanej jakości jest dla mnie nieodpowiedni - przeleję te 6 stów na normalne konto. Podobnie mrożę sobie pieniądze na kolejne Thorgale.

Offline Teli

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 11:46:10 »
No widzisz. Ja akurat nie lubię mrozić bliżej niesprecyzowanej gotówki. Owszem jakieś 500 zł awaryjnie zawsze na koncie jest. Wszystko zależy od sytuacji. Gdyby przedsprzedaż planowali na styczeń albo luty słowa bym nie powiedział. Moim problemem i podejrzewam że wielu innych też jest tu okres przedświąteczny który trzeba rozplanować zarówno finansowo jak i taktycznie. W moim przypadku komplikuje to fakt zjazdu wigilijnego z dużą ilością latorośli. I o ile dorośli są normalni i prezentów nie chcą to ciężko dzieciakom w wieku 3-8 tłumaczyć że Mikołaj musiał kasę na komiks zamrozić i świąt nie będzie :P Ja bynajmniej serca do tego nie mam.

I to nasunęło mi jeszcze jedną myśl związaną z brakiem sztywnej zapowiedzi.

Wiemy że planują to wydać na koniec roku, a nie czarujmy się, doskonale wiemy na tym forum co dzieje się w grudniu w przemyśle księgarskim i kurierskim. Mam nadzieję że wydawca określi termin wydania na pierwszą połowę grudnia, nie zawali jak ostatnio i że za część dystrybucji będzie odpowiedzialna Gildia. Bo zmawiać w tym okresie nierejestrowaną paczkę impostu na Planecie sobie po prostu nie wyobrażam.

ramirez82

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #83 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 13:11:43 »
I o ile dorośli są normalni i prezentów nie chcą to ciężko dzieciakom w wieku 3-8 tłumaczyć że Mikołaj musiał kasę na komiks zamrozić i świąt nie będzie :P Ja bynajmniej serca do tego nie mam.

Nie oszukujmy się. Pewnie niejeden z tych "normalnych dorosłych" sam sobie sprawi na Mikołaja prezent w postaci tego Ptaka Czasu 8) I to taki, o którym nikt z innych domowników nie musi wiedzieć.  ::)

Offline Teli

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 13:21:16 »
I ta chwila kiedy musisz przekonać żonę że ten wielki komiks na półce zostawił Mikołaj i że nie ma on nic wspólnego z tym że jej mamusia zamiast telewizora dostała na święta parę ciepłych skarpet ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 14 Październik 2019, 13:28:58 wysłana przez Teli »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 13:47:18 »
I ta chwila kiedy musisz przekonać żonę że ten wielki komiks na półce zostawił Mikołaj i że nie ma on nic wspólnego z tym że jej mamusia zamiast telewizora dostała na święta parę ciepłych skarpet ;)

Pokazuj ceny na Allegro jakie osiągają tego typu wydawnictwa kilka tygodni po premierze i nie mów, że to zabawka, tylko inwestycja ;)

Offline Damballa

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #86 dnia: So, 09 Listopad 2019, 20:37:42 »
I ucichło w temacie, a tu wedle wstępnych planów około miesiąc do premiery. Miesiąc temu mówili, że za około tydzień dadzą szczegółowe informacje. I jak zwykle wszystko będzie na ostatnią chwilę. W tym czasie już cenę i chociaż część danych chciałoby się poznać

Midar

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 10:56:11 »
Taa.. Najpierw hurra optymizm, jak z autografem Van Hamme’a, a potem kupa. Od miesiąca cisza, czyżby temat przerósł?

Offline Teli

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 11:27:57 »
Przed chwilą na FB na mój delikatny przytyk odpisali że: " w tym tygodniu ogłosimy większość informacji". Cóż pożyjemy, zobaczymy. Aż się boję...

Itachi

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 20:01:09 »
Dlatego uważam że nie warto zapowiadać czegokolwiek dla samego zapowiadania. Zero konkretów od kilku tygodni, już jest lekki niesmak bo kolejny raz coś nie idzie po myśli Wydawcy. Skoro zapowiadamy kilkadziesiąt stron dodatków, a później przez tyle czasu dogrywamy szczegóły to mim zdaniem trochę takie rzucanie słów bez pokrycia. Jestem zdania że warto czekać, bo spodziewam się zacnego wydania i wierzę że planowane są jakieś niespodzianko bajery. Tyle że warto trochę czasami wstrzymać się z ogłoszeniami ochów i achów, by przy zapowiedzi mieć twarde informacje - będzie to i to, ale także szykujemy coś jeszcze.