Autor Wątek: Regis Loisel  (Przeczytany 66708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 15:31:30 »
Pawelek - z ciekawości - a jakiej spodziewałeś się ceny?

Bo jeśli ma to być zrobione tak jak Thorgal , czyli format, nakład itd - to raczej cena 500-600zł jest jak najbardziej ( niestety ) realna

a czy jakaś data padła , kiedy dowiemy się więcej w temacie?

Offline Pawelek

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 15:52:47 »
Szczerze to oczekiwań co do ceny nie miałem. Zaczęły tu pojawiać się ceny rzędu 500-600 zł więc pierwsze co to sprawdziłem czy ktoś już wydał to w formie integrala. Akurat trafiłem na te wydanie (formatem podobne do dotychczas wydawanych Thorgali i Szninkla). Jeżeli to będzie wydane w takiej formie to teraz moje oczekiwania (ale nie życzenia) co do ceny są na poziomie 300zł. Jeżeli będą coś robić z okładką (ozdobniki, świecidełka), zmienią format (w komentarzach na fb pojawia się informacja, że format będzie ogromny to może zrobią 30x40) i dadzą litografię z autografem to spodziewam się bardziej ceny coś koło 600zł jak nie więcej.

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 16:35:34 »
Format bedzie taki sam jak Thorgala i Szninkla. Wszystkie kolejne albumy Libertago tez maja byc w takim formacie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Hans

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 17:12:08 »
Pisałem do nich i otrzymałem odpowiedź, że wszystkie albumy będą miały wersję ekskluzywną z dodatkami. Nic więcej powiedzieć nie chcieli. Zatem spodziewam się wydania z litografią i ozdobami na okładce w dużym formacie w jakim wydają do tej pory.
Cholera, najgorsze że nie mam kasy ale ten tytuł muszę mieć. 

Offline JanJ

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 17:28:43 »
Panowie, nie chcę się tu powtarzać, ale moim zdaniem będzie to kopia 1:1 wydania francuskiego z 2011. Wymiary oryginalne 32x24,5. 232 strony, dwa pierwsze tomy z nowymi kolorami, a w dodatkach jest m.in. 12 stron b&w w poziomie z pierwszego wydania z 75'. Ok, może coś z wymiarami zmienią i dopasują do wcześniejszych tomów, ew. dorzucą exlibris, choć wątpię. Cena oryginału 39 EUR.

Offline Hans

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 18:04:45 »
Panowie, nie chcę się tu powtarzać, ale moim zdaniem będzie to kopia 1:1 wydania francuskiego z 2011. Wymiary oryginalne 32x24,5. 232 strony, dwa pierwsze tomy z nowymi kolorami, a w dodatkach jest m.in. 12 stron b&w w poziomie z pierwszego wydania z 75'. Ok, może coś z wymiarami zmienią i dopasują do wcześniejszych tomów, ew. dorzucą exlibris, choć wątpię. Cena oryginału 39 EUR.
Z tego co wyszukałem to wyświetliło mi że były dwie wersje, zwykła wydana na normalnym papierze w formacie o którym piszezsz oraz wersja limitowana na grubszym papierze, która obecnie kosztuje w okolicy 185 euro.

https://livre.fnac.com/a3720737/La-quete-de-l-oiseau-du-temps-Integrale-Tome-1-La-Quete-de-l-oiseau-du-temps-Regis-Loisel#int=S:Derniers%20articles%20consultés|NonApplicable|NonApplicable|3720737|BL2|L1


Itachi

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 19:04:26 »
Raczej nie możemy się spodziewać ceny niższej niż 499 zł, ja właśnie takową obstawiam myślę że po kursie 1,28  ;)

Offline szuwarek

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #52 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 10:08:04 »
Panowie, nie chcę się tu powtarzać, ale moim zdaniem będzie to kopia 1:1 wydania francuskiego z 2011. Wymiary oryginalne 32x24,5. 232 strony, dwa pierwsze tomy z nowymi kolorami, a w dodatkach jest m.in. 12 stron b&w w poziomie z pierwszego wydania z 75'. Ok, może coś z wymiarami zmienią i dopasują do wcześniejszych tomów, ew. dorzucą exlibris, choć wątpię. Cena oryginału 39 EUR.
Coś takiego byłbym skłonny kupić.
Moim zdaniem cena jak w Thorgalu to znaczna przesada i tu odpadam. Thorgal i Ptak czasu to jednak zdecydowanie inny kaliber w naszym kraju.


Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #54 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 10:59:32 »
genialne! muszę to mieć!

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #55 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 15:11:29 »
To będzie zupełnie inne wydanie od prezentowanego, wymiary, rodzaj użytych materiałów (papier), uszlachetnienia, dodatki.
Więcej informacji podamy wkrótce.

Offline Teli

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #56 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 15:34:02 »
Brzmi ciekawie, pozostaje czekać i składać monety do skarbonki.

Itachi

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #57 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 18:56:59 »
Więcej informacji podamy wkrótce.

Jasne, tylko życzyłbym sobie aby w razie możliwości informować o takich wydaniach z wyprzedzeniem (znając szczegóły), aby móc uzbierać te kilka stówek na zakup komiksu. Bo u mnie sprawa wygląda tak, że raczej muszę z czegoś zrezygnować aby pozwolić sobie na taki niemały wydatek. Ogólnie jestem za tym aby przygotować wstępny plan na 2020 rok, co planujecie (Thorgal wiadomo) by ludzie mieli szansę na spokojnie przeanalizować wydatki.

Strzelam. Pewnie sytuacja będzie wyglądała tak iż powiedzmy na 14 dni przed otwarciem sprzedaży pojawi się informacja o nakładzie, cenie oraz dodatkach. Moje pragmatyczne podejście powoduje wtedy otwarty konflikt interesów. Panowie niektórzy na emefkę zaczynają przygotowania trzy miesiące przed :)

Odchodząc od Ptaka Czasu jestem przekonany iż zaatakują Państwo Andreasem w przyszłym roku.

Ciekawe czy mam rację ? :)

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #58 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 19:28:02 »
już wiesz od tygodnia więc możesz spokojnie zacząć odkładać kasę :)

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 19:37:46 »
Odchodząc od Ptaka Czasu jestem przekonany iż zaatakują Państwo Andreasem w przyszłym roku.

Ciekawe czy mam rację ? :)
Ja bym przede wszystkim chciał wejścia w Yansa. Rosiński+Kasprzak, to się musi sprzedać.
Piękno jest w oczach patrzącego.