Autor Wątek: Regis Loisel  (Przeczytany 66294 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 08:39:19 »
Mimo wszytko mam wrażenie, że klasyki z Komiksu Fantastyki w stylu Wiecznej Wojny, Rorka i właśnie Pelissy mogą nas swoją sprzedażą nieźle zaskoczyć.

Offline Pawelek

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 08:42:56 »
Mam wrażenie, że to będzie robione z myślą o rynku francuskim. Coś przybąkiwali, że Thorgal w tej wersji spodobał się Francuzom. Teraz może będzie odwrotna sytuacja. Większy nakład pójdzie na tamtejszy rynek a u nas będzie "dodatkowy" mniejszy rzut.

Offline Teli

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 08:57:12 »
Na razie to tylko spekulacje. ale nie zgodzę się z Tobą Szekak że będzie to zawód dla Libretago wszystko zależny od stosunku cena/nakład.  Mimo wszystko jest grupa ludzi dla których "Ptak Czasu" jest komiksem kultowym i to do nich najprawdopodobniej jest kierowane to wydanie. Opcja Thorgal ok 500 zł przy 250 - 350 egzemplarzach jest całkiem realna do opchnięcia z kolei opcja Szninkiel prawie 700zł przy ok 800 egzemplarzach może rzeczywiście okazać się strzałem w stopę.

Podejrzewam że rozjazd nakładowy/cenowy między Thorgalem a Szninkielem był niczym innym jak badaniem rynku przed wejściem w takie właśnie projekty. Na mój gust nakład zamknie się w ok. 300 egzemplarzach i wbrew forumowym teoriom zejdzie całkiem szybko rozgrabiony między stęsknionych ładnego wydania fanów (a jest taka grupa) kolekcjonerów i spekulantów. A Libertago oraz Galeria i tak wyjdą na swoje.

ramirez82

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 09:09:49 »
Ciężki temat. Z jednej strony zgadzam się, że nic nie będzie cieszyć się takim zainteresowaniem jak Thorgal/Szninkiel, z drugiej, jeśli rozszerzać ten ekskluzywny rynek, to o co innego, jak nie o kultowe komiksy "z tamtych lat", W poszukiwania Ptaka Czasu, czy Wieczną Wojnę? Ale obawiam się, jak wspominał Itachi, że rynek się szybko zapcha, zasyci tymi drogimi wydaniami, bo tempo narzucili niesamowite.

Ale jestem ciekaw jakie tytuły zobaczymy jeszcze w takiej postaci. Nie jestem wielkim fanem W poszukiwaniu Ptaka Czasu, ale nie powiem, taka edycja jako bajer na półkę, kusi :(

Offline misiokles

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 10:06:12 »
Ale prequel chyba nie jest skończony...

ramirez82

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 10:10:24 »
No nie. Ale np. mnie zadowoliłyby w takich wypasionym wydaniu: pierwszy cykl Ptaka Czasu, Wieczna Wojna (bez Wiecznej Wolności), czy Wieże Bois-Maury (bez "kontynuacji" Bois Maury).

Offline JanJ

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 10:29:50 »
Pytanie, czy w przypadku komiksów nie Rosińskiego sami będą Tworzyć nowe wydania jak w przypadku Szninkla/Thorgala, czy też będą kupować licencje tak jak w przypadku Ptaka czasu. Ja obstawiam to drugie. Z komiksami Rosińskiego jest im znacznie łatwiej, bo mają własne materiały. Pytanie, czy sami zebraliby materiały do Ptaka czasu (kilkanaście stron szkiców, nowe kolory, plansze z pierwszego wydania z 75' etc.). To już porównując ekskluzywne wydania Szninkla, te francuskie mają znacznie więcej dodatków niż nasz od Libertago. Myślę, że znacznie łatwiej i taniej jest im kupić i wydać gotowy produkt. Ja obstawiam, że będą puszczać kolejne komiksy Rosińskiego (Skarga, Western itd) w ekskluzywach, a przy okazji może coś jeszcze z frankownów, jak uda im się kupić jakąś licencję i jak wypali test z Ptakiem czasów.
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Wrzesień 2019, 10:32:30 wysłana przez janjedlikowski »

Midar

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 15:00:48 »
Itachi, Teli - niech wydają jak najczęściej. Przecież nie trzeba kupować wszystkiego, można selektywnie, a lepiej żeby było niż nie było.

Offline gashu

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 16:12:45 »
Kurcze, fajnie to wygląda. Ja dla odmiany bardzo lubię cykl Ptaka Czasu i chętnie przytuliłbym jakiegoś integrala (moje mięko-okładkowe wydanie ma już swoje lata). Jednak nie za takie pieniądze. Nawet nie dlatego, że mnie nie stać (bo stać mnie). Uważam jednak, że wydawanie 800 zł na pojedynczy komiks (książkę, grę, płytę, cokolwiek...) za rzecz irracjonalną, zarówno w kategoriach potencjalnej inwestycji jak i wartości sentymentalnej.
 
Z mojej strony – zdecydowany pass  :(

Itachi

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 16:18:28 »
No ja właśnie nie mam żadnego wydania (ze Szninklem miałem identyczną sytuację) i wtedy zaczyna takie wydanie kusić podwójnie, no ale zobaczymy jak fundusze pozwolą zaszaleć. Na razie się nie podpalam, poczekam na więcej informacji i podejmę decyzję. Jeszcze emefki nie podliczyłem :)

Midar

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #40 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 17:50:48 »
Ja niestety podliczyłem 😵😥🤢👎

Offline Lyricstof

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #41 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 18:35:46 »
I znowu jestem zaskoczony.  ;D Tym razem bardzo pozytywnie, bo to mój ulubiony autor. "W poszukiwaniu..." jest świetnym komiksem przygodowym, komiksem drogi  :) Jeżeli nie zaszaleją z ceną i nakładem (>500). To chyba tym razem się przełamię i zakupię. Ale... serce krwawi.  :D
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #42 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 18:40:07 »
ja raczej kupię ten komiks - jest jednym z moich ulubionych. jedyne co mnie zastanawia to kolorowanie. mam oba wydania pierwszego cyklu z egmontu - te oryginalne w pierwszyc 2 albumach podobają mi się bardziej ale są potwornie wyblakłe. jeżeli galeria pca współpracuje z egmontem to pewnie dostaniemy to co w ostatnim wydaniu.

no i zakładam, że podpisana litografia to standard w tych wydaniach.

Offline kenji

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 14:41:05 »
Jest to jeden tych komiksów , który za małolata kartkowałem setki razy. Wydawca idealnie trafił w mój gust. Chyba trochę nie mam wyboru i muszę kupić... :)
Oczywiście w rozsądnej cenie. Chociaż czy 500zł to rozsądna cena?....

Offline Pawelek

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 15:00:59 »
Teraz może będziemy mieć przynajmniej jakieś porównanie cenowe z innymi wydawcami.
https://titan-comics.com/c/320-the-quest-for-the-time-bird/
Integral, powiększony format (~25x32) - cena okładkowa była (jeżeli zgodnie z tym co aktualnie wydawca ma na stronie) 39,99 USD lub 29,99 GBP. Jeżeli u nas cena za podobne wydanie będzie na poziomie 500 zł to ja się nie skuszę.