Autor Wątek: Regis Loisel  (Przeczytany 66271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Regis Loisel
« dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 18:17:20 »
Twórca mocno zakorzeniony w naszych realiach komiksowych. Od lat 90 w „Komiksie” publikacja „W poszukiwaniu ptaka czasu”. W latach 2000 „Piotruś Pan” –mocno swobodna interpretacja powieści Barrie’go. Później częściej jako scenarzysta. Postać nietuzinkowa. Oczekuję wydawnictwa dotyczącego autora – monografia Loisela. Oczywiście „W poszukiwaniu ptaka czasu” w porządnym integralu też.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Kwiecień 2019, 18:25:51 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline roble

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 19:13:36 »
Tak spoglądam na regał i muszę wspomnieć jeszcze o jednej znakomitej serii od Sideci, marzy mi sie czwarty tom Wielkiego martwego..

Offline Death

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #2 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 09:33:25 »
Polishcomicart wyda Ptaka czasu. Wiadomo w jakiej formie.

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #3 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 09:46:00 »
Ku... długo już czekam na nowe porządne wydanie, ale nie takie za 800 złotych, tylko takie jak Piotruś Pan za 80. Nic to, zajeżdżę najwyżej te wydania z Fantastyki. Ci goście strasznie dużą szkodę robią naszemu rynkowi.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #4 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 10:08:53 »
Ku... długo już czekam na nowe porządne wydanie, ale nie takie za 800 złotych, tylko takie jak Piotruś Pan za 80. Nic to, zajeżdżę najwyżej te wydania z Fantastyki. Ci goście strasznie dużą szkodę robią naszemu rynkowi.

Dlaczego? Wydaje mi się, że nie jest to równoznaczne z blokadą licencji i jak ktoś będzie chciał wydać porządnie, to wyda. Wydanie od PCA na pewno nie nasyci też rynku ;)

Online donT

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #5 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 11:02:29 »
Ku... długo już czekam na nowe porządne wydanie, ale nie takie za 800 złotych, tylko takie jak Piotruś Pan za 80. Nic to, zajeżdżę najwyżej te wydania z Fantastyki. Ci goście strasznie dużą szkodę robią naszemu rynkowi.
Mam integrala po angielsku, ktory zbiera caly oryginalny cykl. Duzy (screamowy) format, kreda, dodatki, bla bla. Kilka razy probowalem go sprzedac (po bardzo okazyjnych cenach) i nigdy nie mialem chetnych.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Online JanJ

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #6 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 11:48:21 »
Ku... długo już czekam na nowe porządne wydanie, ale nie takie za 800 złotych, tylko takie jak Piotruś Pan za 80. Nic to, zajeżdżę najwyżej te wydania z Fantastyki. Ci goście strasznie dużą szkodę robią naszemu rynkowi.

Te 800 zł to potwierdzone info? Jeśli nie to ja strzelam na jakieś 600. Bardzo jestem ciekaw jak im się to sprzeda. Sądzę, że jednak będzie mniej chętnych niż na Thorgala, ale może i nakład dadzą mniejszy. Ja odpuszczam, tyle teraz wychodzi komiksów, że wolę za te kilka stówek kupić coś innego.

Offline Death

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #7 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 11:50:05 »
To 4 albumy jak Thorgal. Więc obstawiam 500 zł.

Offline parsom

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #8 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 11:56:19 »
Ku... długo już czekam na nowe porządne wydanie, ale nie takie za 800 złotych, tylko takie jak Piotruś Pan za 80. Nic to, zajeżdżę najwyżej te wydania z Fantastyki. Ci goście strasznie dużą szkodę robią naszemu rynkowi.

No niestety, zgadzam się. Mam nadzieję, że nie zaczną w ten sposób wydawać rzeczy niedostępnych w innym formacie (chociaż w sumie Szninkiel...)

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #9 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 12:04:01 »
4 i pół to będzie grubsze niż ten Thorgal, cenę spisałem sobie z sufitu aby ładnie się skomponowała z ceną oryginału. Nie mówię, że blokuje jakieś licencje nie mam o tym pojęcia. Ale sporo ludzi przecież prosiło o zbiorcze Thorgale o nowe wydanie Szninkla i w tym temacie nic się absolutnie nie dzieje. Mi się wydaje, że te kilkaset sztuk w dosyć dużym procencie nasycają rynek. To nie Francja, że lecą komiksy na twardo, na miękko, na czarno biało i 10 różnych ekskluzywnych edycji i wszystko to bez problemu funkcjonuje obok siebie.

Offline Death

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #10 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 12:08:11 »
Ja się obawiam, że nic mnie nie powstrzyma przed kupieniem Wiecznej wojny, Rorka lub Yansa gdyby je wydali w takiej formie. O Bois maury i Pasażerach wiatru to nawet nie mówię. Ja normalnie zbankrutuję, dopiero wczoraj kupiłem kolekcjonerkę The Last of Us 2 za 800 zł. A tu już info o Ptaku. Dla mnie Ptak Czasu ma najlepsze zakończenie ze wszystkich komiksów jakie czytałem. A ten ostatni tom pierwszy raz poznałem dopiero rok może dwa temu. W latach 80. czy tam na początku 90., kiedy jeszcze nie było takiego rynku i tylu albumów zakończenie tego komiksu to musiał być kosmos nad kosmosy. Do dzisiaj lepszego nie poznałem. Wyskoczyłem z lakierek jak ofiara Kilera w pierwszej scenie filmu. Żebym nie kupił tego albumu, to musieliby mnie wkurzyć nowymi kolorami. Bo będą klasyczne kolory, prawda Panie Piotrze i Panie Krzysztofie? :)

Online JanJ

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #11 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 12:24:21 »
Z tego co widzę, to wydanie francuskie liczy sobie 232 strony, ma nową okładkę, dwa pierwsze tomy mają zupełnie nowe kolory, a w dodatkach jest 12 stron b&w w poziomie z pierwszego wydania z 75'. Integral wydali w 2011 roku i jeśli się nie mylę to kosztował 39 EUR, czyli jakieś 170 zł? Obecnie do dostania na Amazonie.fr od 77 EUR.

https://www.dargaud.com/bd/Quete-de-l-Oiseau-du-Temps-La/Quete-de-l-oiseau-du-temps-La-Integrale-cycle-principal/Quete-de-l-oiseau-du-temps-La-Integrale-cycle-principal-tome-1-Quete-de-l-oiseau-du-temps-la-integrale-cycle-principal
« Ostatnia zmiana: So, 28 Wrzesień 2019, 12:29:40 wysłana przez janjedlikowski »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #12 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 12:48:51 »
4 i pół to będzie grubsze niż ten Thorgal, cenę spisałem sobie z sufitu aby ładnie się skomponowała z ceną oryginału. Nie mówię, że blokuje jakieś licencje nie mam o tym pojęcia. Ale sporo ludzi przecież prosiło o zbiorcze Thorgale o nowe wydanie Szninkla i w tym temacie nic się absolutnie nie dzieje. Mi się wydaje, że te kilkaset sztuk w dosyć dużym procencie nasycają rynek. To nie Francja, że lecą komiksy na twardo, na miękko, na czarno biało i 10 różnych ekskluzywnych edycji i wszystko to bez problemu funkcjonuje obok siebie.

Ale Thorgal i Szninkiel to co innego. Po pierwsze Thorgal wciąż jest dostępny (i nadal dodrukowywany) w twardej oprawie w ramach pojedynczych albumów. Kołodziejczak mówił na Warszawskich Targach Książki, że to jest główny powód braku wydania integrala. Ja napisałem o blokowaniu licencji, bo w tym przypadku oraz w przypadku Szninkla dochodzi jeszcze do tego fakt, że w edycjach ekskluzywnych brało udział Libertago. Zakładam, że w przypadku Ptaka Czasu będzie inaczej, tj. licencjodawca nie będzie miał interesu w tym, żeby przez jakiś czas nie było wznawiane w wersji "zwyczajnej". Dodatkowo chyba tutaj też nakład niektórych tomów się wyczerpał? Nic zatem nie stoi na przeszkodzie kolejnego wydania - w takiej samej lub zbiorczej formie. Wszystko zależy od woli wydawcy (Egmontu?), wydanie ekskluzywne nie ma tu nic do tego.

Offline parsom

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #13 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 13:05:22 »
Oczywiście, że ma - po zakupie takiego wydania ekskluzywnego potencjalnie odpada jakieś kilkaset osób zainteresowanych zakupem zwykłego integrala.

Offline starcek

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #14 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 13:44:26 »
Mam integrala po angielsku, ktory zbiera caly oryginalny cykl. Duzy (screamowy) format, kreda, dodatki, bla bla. Kilka razy probowalem go sprzedac (po bardzo okazyjnych cenach) i nigdy nie mialem chetnych.
Pewnie za dużo chciałeś. ;-)

Nieźle byłoby wydać ten tom dwustronnie - oryginalny cykl i prequel razem... Rozmarzyłem się.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.