Autor Wątek: Regis Loisel  (Przeczytany 66725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 19:51:31 »
To chyba kwestia czasu ;)

Ja nie pogardziłbym tomikiem Western/Zemsta hrabiego Skarbka. Skarga utraconych ziem to kolejna opcja. Libertago zapewne wyda wszystko Grzegorza Rosińskiego oprócz tych późniejszych Thorgali, które nomen omen w późnej przyszłości również mogą być opcją. Te pojedyncze albumy brałbym z pocałowaniem ręki.

Natomiast w wypadku Loisela z pewnością będzie kusiła mnie grafika z autografem, Piotruś Pan to dla mnie ścisły tom albumów komiksowych, a jako że W poszukiwaniu ptaka czasu nigdy nie czytałem to ciężko mi będzie z tego zrezygnować :)

Offline starcek

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 19:57:16 »
W poszukiwaniu ptaka czasu to rzecz wcześniejsza, więc możesz być rozczarowany. Przeczytaj wcześniej w innym wydaniu, chyba że od razu stawiasz się w pozycji tylko i wyłącznie inwestora.  ;)
Podstawowe pytanie w przypadku Ptaka - czy pierwsze dwa tomy będą miały podrasowany kolor, czy pójdą oryginałem.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Itachi

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 20:03:09 »
Death tak mi zachwalał ten komiks, że raczej nie ma lipy  ;)

Ale w sumie racja, mam okazję sprawdzić u znajomego także być może skorzystam. Tylko wiesz, Szninkla kupowałem w ciemno też nie miałem wcześniej okazji go przeczytać i pierwsza lektura w takiej formie robi naprawdę piorunujące wrażenie.

Offline starcek

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #63 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 20:12:01 »
Ja jestem tuż po odświeżeniu sobie tego komiksu lekturą po blisko 20 latach. I raczej nie kupię tego wydania. A przecież swego czasu byłem tak zafascynowany, że - nie znając nawet jeżyka francuskiego - kupiłem osobny album o tej serii.
Ale Piotrusia to bym od razu brał.  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Hans

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #64 dnia: So, 05 Październik 2019, 01:17:58 »
Ja np wolę Ptaka czasu od Piotrusia. Wszystko jest kwestią gustu.
Kasę już można odkładać, ale mogliby w sumie dać odpowiednio wcześniej info.

Odchodząc od Ptaka Czasu jestem przekonany iż zaatakują Państwo Andreasem w przyszłym roku.

Ciekawe czy mam rację ? :)
To jakieś potwierdzone info?

Offline Damballa

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #65 dnia: So, 05 Październik 2019, 19:54:39 »
Patrzę na tytuły które znam i chciałbym jeszcze w takim wydaniu, a mam też na uwadze coś co może chwycić na naszym rynku i jedyne co przychodzi mi do głowy, to: W poszukiwaniu Ptaka Czasu
Że tak siebie zacytuję ;-)

A tak poważnie, trochę podniesiony nakład względem Szninkiela i cena w przedziale 250-300zł. Inaczej będzie słabo.
« Ostatnia zmiana: So, 05 Październik 2019, 19:58:20 wysłana przez Damballa »

Offline Koalar

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #66 dnia: Pt, 11 Październik 2019, 23:06:02 »
Ostatnio przeczytałem Skład główny. Jestem pod dużym wrażeniem mistrzostwa opowiadania historii - świetne kadry, rysunki, kolory (ten komiks to nie tylko Loisel i Tripp, ale też François Lapierre), ciekawe zdarzenia, sposób opowiadania (zwierzątka). Dla mnie jednak historia jest
Spoiler: PokażUkryj
ostatecznie zbyt jednowymiarowa i nazbyt pozytywnie zakończona - tradycyjnej wiejskiej społeczności 100 lat temu nie przeszkadzają wybryki księdza ani rozwiązłość Marie, bracia dzielą się przy stole kochanką, z takich dzikusów z siekierami szybko zmieniają się w supertolerancyjną wieś, a i nieżyjący narrator z wymyślającego od ciot zmienia się w tolerancyjnego gościa, który też jest na koniec zadowolony z obrotu spraw
- no nie kupuję tego.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Online parsom

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 11 Październik 2019, 23:33:18 »
No jest jak piszesz. Ale w sumie - jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, traktuję to jako konwencję tej opowieści.

Online pokia

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #68 dnia: Pt, 11 Październik 2019, 23:35:29 »

Offline Arion Flux

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #69 dnia: So, 12 Październik 2019, 00:19:05 »
Ja chyba tak jak Pokia - "chyba", bo zawsze mocno się waham z roszadą Skład <-> Piotrus, gdy sobie przypomnę moją ulubioną (ale nie przeze mnie wymyśloną) interpretacją piotrusiowej Nibylandii jako wizji rozgrywającej się w głowie Kuby Rozpruwacza (sic!). Intepretacja ta, podana mi kiedys przez jednego z forumowiczów na starej gildii, wyjasniła mi dlaczego początkowo Piotruś wzbudzał we mnie mocno negatywne odczucia, miejscami graniczące ze wstrętem, i przedstawiła mi ten komiks w zupełnie nowym swietle, tym samym sytuujac go b. wysoko w moim rankingu komiksów.

Polecam lekturę poniższego posta (szczególnie tekst w spoilerze na dole posta), bo jego lektura ma duze szanse odmienic Wasze spojrzenie na komiks, jakim jest "Piotruś Pan":
https://forum.gildia.pl/index.php/topic,13321.msg1283766.html#msg1283766
« Ostatnia zmiana: So, 12 Październik 2019, 00:29:11 wysłana przez KukiOktopus »

Online parsom

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #70 dnia: So, 12 Październik 2019, 00:47:50 »
Piotruś jest genialny, jednak stawiałbym go przed Składem. Swoją drogą - trochę mało tego Loisela u nas wydali. Ktoś wie coś o tym, czego jeszcze u nas nie ma?

Offline Lyricstof

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #71 dnia: So, 12 Październik 2019, 14:25:03 »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Koalar

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 18:58:50 »
A za mną W poszukiwaniu Ptaka Czasu ("cykl drugi").
Spoiler: PokażUkryj
Sympatyczny komiks, dość ciekawy świat, trochę humoru i odrobinka erotyki. Same przygody jakoś mnie nie wciągnęły mocno, jacyś dziwni bohaterowie i ich dziwne relacje (Nieznajomy, który mało co pomaga w misji, Bragon, który najlepsze lata ma już za sobą, narwana Pelissa, którą leje jej kochający "ojciec", Bulrog, który nie wiadomo, po co tam idzie - miał chyba mścić się na Bragonie, a w sumie pomaga w misji). Końcówka rzeczywiście świetna, wiele wyjaśnia i jest satysfakcjonująca. Gdyby jeszcze przygody były fajniejsze, humor był lepszy, to oceniłbym ten komiks na świetny, a tak db+.

Komiks to taki klasyk także u nas, więc prawdopodobnie wypasione wydanie znajdzie u nas nabywców (ja niestety nie).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Online parsom

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 19:05:43 »
;)

https://www.bedetheque.com/auteur-101-BD-Loisel-Regis.html


No, no - ale co z tego dobre? I czy możemy się czegoś spodziewać w nieco mniej romańskim języku?

Itachi

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 21:34:46 »
Przedstawiamy Państwu pełną grafikę okładki oraz zdradzamy pierwszą niespodziankę dotyczącą ekskluzywnego wydania albumu „W poszukiwaniu ptaka czasu” autorstwa Regis Loisela.
W wydaniu nad którym pracuje nasza Galeria Polishcomicart.pl , dołączonych będzie kilkadziesiąt stron materiałów specjalnych - taka ilość dodatków nie ukazała się w żadnym wydanym komiksie autora.
Unikalne szkice, przykłady scenariuszy, plansze i coś specjalnego.....

O dalszych szczegółach poinformujemy wkrótce 😀

A Wy czekacie już na To wydanie❓