Autor Wątek: Regis Loisel  (Przeczytany 66273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #315 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 10:33:00 »
jajo mroku z pierwszego wydania egmontu chodziło po 300 pln parenascie lat temu.

odnosnie wydawania przez libertago to nie zgodzę się że przesycili rynek. to po prostu ten album się sprzedaje wolniej. tak samo czarno-biały thorgal - większy nakłąd pewnie pędzie schodził ze 2 lata. to nie jest egmont który musi wypuścić pakiet co miesiąc.

Offline Gazza

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #316 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 10:53:10 »
Szanuję ich robotę (choć idealnie nie jest ;) ), posiadam 2 wydania (Szninkiel i Thorgal "noir") ale przychylam się do opinii Apasza, że lekko mogli przeszarżować. Może Ptak jest tego przykładem właśnie i będzie dłużej schodził (sam mam go na oku ale to pewnie w marcu najwcześniej), a cz/b Thorgal, choć mnie cieszy, ogólnie może zbyt szybko w stosunku do ekskluzywnego kolorowego wydania został wypuszczony? Myślę, że teraz wydawca będzie bardziej powściągliwy w rzucaniu na rynek innych serii/one shotów.
Kurcze - gdyby ich tytuły były o 20-30% tańsze, schodziłyby na pniu pewnie za każdym razem...

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #317 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 11:18:42 »
A właśnie, zapomniałem o cz/b Thorgalu. Ten zdecydowanie za szybko został wypuszczony.

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #318 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 12:43:54 »
wg mnie mogą planować przystopowanie z wydawaniem czego innego niż kolorowy thorgal. kolorowy i tak będzie się sprzedawał - zakładam że zbieracze będą chcieli mieć komplet. za chwilę będzie slipcase itd. nie widziałem na allegro wysypu aukcji na tom 1 i 2 kolorowego thorgala.

jeżeli loisel będzie gościem na którymś festiwalu w polsce to też pewnie podbije sprzedaż.

Offline Hans

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #319 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 16:18:38 »
Ech, jak zwykle fermenty :)
Wydaje mi się, że nawet jak będą sprzedawać ten tytuł pół roku albo i rok, to i tak będzie to doskonały wynik.
Ja to z niecierpliwością czekam na inne wydania, bo o ptaku niemal już zapomniałem.

Offline R~Q

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #320 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 13:48:41 »
Czy druga, w sensie pierwsza seria Ptaka Czasu jest lepsza od pierwszej, w sensie drugiej? Czytam tę prequelową i szału nie ma.

Offline Arne

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #321 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 14:01:46 »
Moim zdaniem pierwsza seria ( czyli powstala wczesniej) jest lepsza (ale na obecne czasy z butow nie wyrywa). Osobiscie uwazam, ze lepiej czytac najpierw serie o Pelissie, a w drugiej kolejnosci te o mlodosci Bragona. Dzieki takiej kolejnosci, mialem wieksza frajde z czytania: seria o mlodosci wyjasnia wszelkie niedopowiedzenia i przemilczenia, ktore byly zawarte w cyklu o Pelissie np. Relacje Bragona z Bulrogiem, czy Ridzem. Majac juz te wiedze nie ma w drugiej serii juz tych zaskoczen i domyslow, a czytajac serie o Bragonie pozniej, w trakcie wylapywalo sie tzw. "smaczki".

Offline Archelon

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #322 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 14:05:28 »
Tak lepsza. Tom trzeci i czwarty najbardziej mi przypadł do gustu.
Łowca za klimat, natomiast Jajo mroków za specyficzne zakończenie (bardzo byłem zaskoczony).

Z tej nowej serii Złodziej woli jest dobrą pozycją.

Czekam na Kryl. W nowym katalogu Egmontu nie zauważyłem zapowiedzi. Przegapiłem?

Offline R~Q

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #323 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 14:13:55 »
Tak myślałem, że wcześniejsza seria może być lepsza, ale dopiero po kupnie 2 tomów prequelowej się skapnąłem, jak to zostało wydane ("seria pierwsza", "seria druga", eheeeee...). Znacie coś jeszcze, co u nas zostało tak dziwnie wydane? Ja wiem o Księciu Nocy (też zamierzam go kupić, ale tym razem najpierw tomy powstałe wcześniej).

Offline Arne

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #324 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 14:48:03 »
Na szybko przychodzi mi na mysl "Skarga Zaginionych Ziem" i "Sambre". Aha, i jeszcze "Trzeci Testament"' ale "Juliusza" jeszcze nie przeczytalem, wiec nie wiem na ile kolejnosc czytania zakloca obior komiksu.

Offline JanJ

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #325 dnia: Wt, 12 Maj 2020, 15:21:33 »
Ja osobiście nie miałem jakiegoś sentymentu do Ptaka czasu. Przeczytałem tę serią dopiero jakiś czas temu i szczerze to nie zrobiła na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Ot biegali z punktu A do B, z B do C itd. Mowa o tej pierwotnej serii, prequela nie czytałem.

Offline Lyricstof

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #326 dnia: Pt, 15 Maj 2020, 16:40:29 »
Fanarty z postaciami Loisela, zamieszczone na jego FB.


Pierwszy autor to Enrico Marini - widać, że to jego Pelissa, całkiem fajna.  8)


A drugi autorstwa Nicolasa Keramidasa. Tu już by mi było ciężko rozpoznać autora.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Lyricstof

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #327 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 14:21:09 »
Ciekawe czy ten projekt ma jakąś szansę na powstanie. Ostatnio Loisel o nim przypomniał. Zapowiadało się całkiem dobrze.


Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline tuco

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #328 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 19:29:35 »
nie śledzę na bieżąco zapowiedzi Egmontu. wie ktoś może, czy zapowiedzieli już zeszłorocznego Ptaka?
https://regisloisel.com/quete-de-l-oiseau-du-temps/10-kyrill
(z cyklu śmiesznostki: na okładce tytuł Kryll, a w tytule i adresie strony: Kyrill - coś dla tropiących każdego brakującego przecinka w polskich wydaniach)

Z poważniejszych rzeczy, to dopiero teraz uświadomiłem sobie, że podobno Loisel już dawno zapowiedział trzeci cykl "Apres la quete", w którym ma ponownie zająć się rysunkami, natomiast obecnie wydawany cykl to "Avant la quete". Tym bardziej nie mam pojęcia, dlaczego Egmont namiętnie lansuję tę swoją odwróconą numerację serii, skoro mógł od początku operować nazwami cykli - i nie byłoby żadnych problemów z identyfikacją.

Widzę też, że jakiś czas temu ukazał się na oryginalnym rynku pierwszy tom integrala Trupka:
https://www.glenat.com/24x32-vents-douest/le-grand-mort-integrale-tomes-01-04-9782749309545#block-views-liseuse-block


Offline Death

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #329 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 19:46:49 »
Tak, najnowszy Ptak był zdaje się nawet w katalogu. A już na pewno został zapowiedziany.