Autor Wątek: Regis Loisel  (Przeczytany 66274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #225 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 17:19:09 »
No ale trochę racji w tym jest. To jest dział o komiksie europejskim, temat o Loiselu. Tymczasem w całym wątku mowa jest wyłącznie o tej jednej edycji. Moim zdaniem miejsce takich rozmów jest w dziale ogólnym, w wątkach o konkretnych wydawnictwach.

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #226 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 17:25:17 »
Moim zdaniem tez, ale gdy mowilem o tym juz jakis czas temu to wiekszosc z tego co pamietam sie ze mna nie zgodzila i uznala, ze jest to odpowiedni dzial do rozmow o wydaniu. Tutaj zostalo wrzucone zdjecie wydania z numerem wiec i tutaj skomentowalem blad z numerem, niemniej nie o temat chodzilo, donowiT po prostu co jakis czas sie nudzi i sie czepia wlasnie moich wypowiedzi o edycjach, juz sie zdazylem przyzwyczaic. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline JusticarUsagi

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #227 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 08:29:28 »
Serwus,
z uwagi na gorący okres w pracy dopiero dziś mogę wrzucić fotki. Jakość nie powala ale może komus pomoże w podjęciu decyzji przy zakupie.
Okładka hula po sieci ale dla porządku podsyłam.

W zestawieniu z wydaniem Egmontu wygląda to tak.

Różnica jest spora i naprawdę fajnie to wygląda. Kto kupował wcześniejsze tytuły od Libertago ten wie czego można się spodziewać.
Tutaj porównanie kolorów. Oczywiście nie jestem psycho krytykiem więc trudno mi porównać kolory. Jak dla mnie podobne do tego co otrzymaliśmy we wznowionej serii Ptaka od Egmontu.


Kilka dodatków:



A na koniec wiadomo foteczka grafiki dołączanej do albumu z podpisem Loisela:

Mam nadzieje, że pomogłem. Nie gniewajcie się za jakość fotek. Pozdrawiam wszystkich!

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #228 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 08:32:05 »
Na grafice z podpisem również 28/550, a myślałem, że to może tylko błąd na naklejce...
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Grudzień 2019, 08:36:37 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #229 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 08:35:42 »
czyli nowe kolorowanie pierwszych dwóch albumów

Offline Martin Eden

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #230 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 08:50:16 »
JusticarUsagi, zrobiłeś dla promocji tego tytułu więcej niż wydawnictwo. Dla mnie wygląda to super. Te nowe kolory, choć jestem zazwyczaj zwolennikiem oryginalnych, nie wyglądają źle. Jest też jakiś minikomiks dodatkowy (?), widzę. Gratuluję tym, co się zdecydowali.

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #231 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 08:52:41 »
czyli nowe kolorowanie pierwszych dwóch albumów
Co myślisz o takim rozwiązaniu? Czemu akurat tylko w pierwszych dwóch?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline amsterdream

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #232 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 09:25:48 »
28/550? Miało być 500 + 50  nienumerowanego nakładu.

Miało być 500 + 50 nienumerowanego nakładu a jest 550 + 100 ;)

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #233 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 09:40:49 »
Limitowany dodruk, to lubie!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline radef

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #234 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 09:46:35 »
Co myślisz o takim rozwiązaniu? Czemu akurat tylko w pierwszych dwóch?
Ponieważ tylko te dostały nowe kolory w najnowszych francuskich edycjach. Pewnie Loisel uznał, że warto je poprawić, a w późniejszych są okej.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline Gazza

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #235 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 09:53:58 »
(...)
Mam nadzieje, że pomogłem. Nie gniewajcie się za jakość fotek. Pozdrawiam wszystkich!
Wielkie dzięki za wrzutkę! Dobra robota!
Pomogłeś - już kombinuję skąd monety na to wytrzasnąć! :))
Również pozdrawiam.

Online Teli

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #236 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 10:02:59 »
Pięknie...

Tylko ta litografia... dopłacił bym jeszcze gdyby dali taką grafię jak ta pierwsza z dodatków z autografem, zamiast tej nieszczęsnej pocztówki... Ale nic to. Sam komiks na tych fotach wygląda bosko. Sądzę że gdyby wydawnictwo zrobiło serie takich fot z odpowiednimi opisami to z pewnością sprzedaż była by lepsza. Myślę też że żeby opylić resztę nakładu Libertago powinno zacząć lobbować przyjazd Loisela do Polski, bo nie czarujmy się z takim albumem to można po autograf iść z dumą ;)

Żałuję tylko jednego... że z wzięciem go w łapki muszę czekać jeszcze do wigilii bo niestety organizacją mojego egzemplarza zajmuje się Mikołaj :)

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #237 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 10:29:52 »
Tylko śledziem nie upieprz. ;D


Co do litografii pełna zgoda.



Ponieważ tylko te dostały nowe kolory w najnowszych francuskich edycjach. Pewnie Loisel uznał, że warto je poprawić, a w późniejszych są okej.
Dzięki. Jest może gdzieś porównanie na necie? Pierwsze kolorowanie wydał Egmont, czy tylko w Fantastyce wyszło?
« Ostatnia zmiana: Śr, 18 Grudzień 2019, 10:59:16 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Araden

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #238 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 10:51:01 »
Egmont też wydał z pierwszym kolorowaniem.

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #239 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 11:35:10 »
akurat egmont wydał oba kolorowania:

muszla ramora (2003) - stare kolory
muszla ramora (2015) - nowe

nie ma co płakać po tych starych kolorach, bo jakość materiałów była na tyle słaba że te z komiksu fantastyka wyglądają lepiej.

jak dostanę moje wydanie libertago to mogę wrzucić porównanie egmont vs egmont vs libertago.