Autor Wątek: Regis Loisel  (Przeczytany 66326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #195 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 11:21:08 »
Apaszowi ciężko będzie to zrozumieć, bo dla niego Rosiński nie potrafi rysować jak sam błyskotliwie pozwolił sobie swego czasu zauważyć.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #196 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:01:05 »
kwestia gustu. ja tylko odnoszę się do przerostu formy nad treścią - treść tych komiksów znam bardzo dobrze.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #197 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:03:42 »
Posługując się powyższą retoryką.
Tylko zapomniałeś dodać że w powyższej symulacji ten "Botoks" z dodatkami i steelbooku oglądamy potem w 4K na 65 calach. Zaś to budżetowe wydanie z  samym filmem w plastikowym pudełeczku przyjdzie nam oglądać na 32 calach i bez wysokiej rozdzielczości ;) Taka tam drobnostka.

Takie były moje odczucia gdy porównywałem szczegółowość kadrów  ekskluzywnego Thorgala do standardowego wydania Egmontu.
Niby nic nie znacząca różnica... wszak w obu przypadkach obrazki i fabuła ta sama. Co kto lubi.

Nie do końca zrozumiałeś o co mi chodzi ;) Botoks to gówno, którego nie warto oglądać. Gwiezdne Wojny to natomiast coś zupełnie innego i tu nie dyskutuję z przewagą obejrzenia takiego filmu w 4K na 65". Tak jak nie dyskutuję z przewagą zachwycania się Thorgalem w powiększonym rozmiarze. Ale Hans stwierdził, że kupuje wydania ekskluzywne głównie dlatego, że są ekskluzywne, dlatego delektowałby się zapewne również ekskluzywnym Botoksem. Stąd moje zdziwienie.

Apaszowi ciężko będzie to zrozumieć, bo dla niego Rosiński nie potrafi rysować jak sam błyskotliwie pozwolił sobie swego czasu zauważyć.

Znowu kłamiesz. Nigdy niczego takiego nie napisałem. Uważam natomiast, że Rosiński beznadziejnie maluje. Rozumiesz różnicę między malarstwem a rysunkiem, czy nie bardzo?

Offline Martin Eden

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #198 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:05:30 »
Kurczę, nie umniejszajmy wydaniom standardowym. Czy czasem nie większość komiksów w Europie jest tak wydawana? Od kiedy taki format zubaża odbiór? Rozumiem chęć obcowania na poziomie meta w formatach HD4K wydawanych przez Libertago, ale nie zgodzę się na deprecjonowanie standardowych wydań, które są całkowicie wystarczające dla czerpania pełnej satysfakcji z lektury.

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #199 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:21:33 »
Znowu kłamiesz. Nigdy niczego takiego nie napisałem. Uważam natomiast, że Rosiński beznadziejnie maluje. Rozumiesz różnicę między malarstwem a rysunkiem, czy nie bardzo?
Jakoś nie dziwi mnie twoja odpowiedź, ty najpierw twierdzisz, że ktoś kłamie, a jak nawet zarzuci ci cytat z którego jasno wynika, że nie nie kłamie, to w najlepszym razie zmieniasz temat, tak jak wielokrotnie ci wklejałem twoją wypowiedź z której jasno wynikało, że jak ktoś nie płaci abonamentu na telewizję publiczną to nie ma prawa krytykować jej ramówki, mimo, że jest dotowana z pieniędzy nas wszystkich. :)

To raz, dwa, nie znasz znaczenia słów których używasz, jak na przykład "kłamstwo". Najpierw zarzucasz mi kłamstwo, czyli intnencjonalne mijanie się z prawdą, a potem dopytujesz czy zdaje sobie sprawę z różnic, przy czym jakbym sobie nie zdawał, co sugerujesz, to wyklucza to kłamstwo które mi zarzuciłeś. Z logiki pała apaszu, standardowo. :D
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Listopad 2019, 12:27:32 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #200 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:24:23 »
wg mnie wydanie referencyjne albumu europejskiego to szyte a4 i hc. dla mnie wydanie egmontu to jednak wydanie klejone i sc czyli ekonomiczne, sorry. oczywiście komiks przeczytasz i treść poznasz.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #201 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:29:46 »
szekak to zacytuj moją wypowiedź, w której podałem, że Rosiński nie potrafi rysować, proszę bardzo. Jak zauważyłem post wcześniej, tak nie uważam, ale nie śledzę i nie zapamiętuję z wypiekami na twarzy każdej mojej wypowiedzi tak, jak robisz to ty, więc proszę bardzo - udowodnij, że nie kłamiesz. Bo robisz to notorycznie, a wynika to z twojej nieumiejętności czytania ze zrozumieniem i przeinaczania cudzych wypowiedzi. Tak jak było to z tym abonamentem.

Offline parsom

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #202 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:30:35 »
No, to w końcu chodzi o jakość doznań wizualnych czy o twardą okładkę i szycie?

Offline freshmaker

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #203 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:38:19 »
referencyjne czyli takie z którym porównuję inne wydania czy są lepsze czy gorsze. szycie i hc to standard np we francji.

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #204 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 12:48:45 »
szekak to zacytuj moją wypowiedź, w której podałem, że Rosiński nie potrafi rysować, proszę bardzo. Jak zauważyłem post wcześniej, tak nie uważam, ale nie śledzę i nie zapamiętuję z wypiekami na twarzy każdej mojej wypowiedzi tak, jak robisz to ty, więc proszę bardzo - udowodnij, że nie kłamiesz. Bo robisz to notorycznie, a wynika to z twojej nieumiejętności czytania ze zrozumieniem i przeinaczania cudzych wypowiedzi. Tak jak było to z tym abonamentem.
Jak myślisz, że znów bedę tracił czas na szukanie twoich cytatów już ze świadomością, że ty i tak nigdy się do błędu nie przyznasz, nawet jak ktoś ci czarno na białym wykazuje jak się sprawy mają, to jesteś w błędzie. Powyżej udowodniłem, że nie umiesz pisać ze zrozumieniem, a w twoich wypowiedziach brakuje logiki i przeczysz samemu sobie - bezpodstawnie zarzucane przez ciebie kłamstwo, gdyż jak wynika z twojej wypowiedzi ty sam nie wiesz, nawet zakładając, że minąłem się z prawdą, czy było to intencjonalne czy nie, co wynika z twoich pytań. I co robisz gdy wykazuje ci brak logiki? Zgodnie z moją wcześniejszą charakterystyką twojego zachowania - zmieniłeś temat i udajesz, że ten w którym dostałeś po łapkach nie istnieje. Przerabiałem to już przy temacie ramówki telewizji publicznej, której według ciebie nie można krytykować jeżeli się nie opłaca abonamentu. :)

Nie będę więcej śmiecił w tym temcie, więc i czytanie twoich dalszych wylewów sobie podaruję.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Listopad 2019, 13:11:03 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #205 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 13:21:40 »
No i świetnie, przestań śmiecić i przestań kłamać, bo nigdy nie napisałem, że Rosiński jest kiepskim rysownikiem. Rysownikiem jest świetnym, a malarzem beznadziejnym. Jesteś moim fanboiem, chłoniesz wszystko co na tym forum napiszę, więc zanotuj to sobie gdzieś wielkimi literami i przestań się wreszcie kompromitować. Najlepiej w ogóle nic nie pisz, bo poza pluciem jadem na lewo i prawo kompletnie nic do żadnej dyskusji nie wnosisz.

Offline Hans

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #206 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 19:28:25 »
No i w dalszym ciągu czuję się nieprzekonany, ale nieważne, w sumie nikt nikogo przekonywać nie musi. Zdziwiło mnie to, co napisałeś, że przerzuciłeś się na szeroko rozumiane wydania ekskluzywne, bo są ekskluzywne, czyli wybrałeś formę ponad treść. Jeśli to błędna interpretacja lub jeśli argumentacja sprowadza się do widzimisię, to nie ma sensu dalej dyskutować, bo wspólnej płaszczyzny nie znajdziemy. Odnoszę jedynie wrażenie, że w kolejnym już wpisie próbujesz się pochwalić swoją zamożnością, że cię na coś stać. To nie ma większego sensu, bo tu ludzi zamożnych nie brakuje, nie zdziwiłbym się nawet, gdybyś uplasował się raptem gdzieś pośrodku, gdyby nagle ludzie z forum zaczęli wrzucać tu swoje PITy ;) Dla mnie również finanse w przypadku hobby komiksowego, czy jakiegokolwiek innego, nie stanowią problemu - selekcja dokonywana jest przede wszystkim ze względu na ograniczenia czasowe. Natomiast przy tej okazji warto zwrócić uwagę na fakt, że zazwyczaj na tańszych produktach/usługach zarabia się więcej, niż na produktach/usługach premium i więcej też wydaje się na nie pieniędzy. Dlatego jestem przekonany, że wielu spośród tutejszych użytkowników wydaje miesięcznie znacznie więcej pieniędzy na kupowanie "wszystkiego jak leci", niż ty na wydania ekskluzywne. Dlatego e-peen proponuję odpuścić ;)

Jak ja nie lubię bezsensownych dyskusji i jak ktoś głupio nadinterpretowuje, aby tylko zgadzało się to z jego wizją.

Napisałem następujące zdania:

Cytuj
Od jakiegoś czasu zacząłem kupować Absoluty, wydania specjalne USA oraz europejskie wydania specjalne i ekskluzywne. Komiksy te bardzo mi się spodobały nie tylko pod względem samych historii, ale także przepięknej oprawy graficznej.

Cytuj
W związku z tym rozważam obecnie zakup i zatrzymanie tylko serii które bardzo chcę mieć, oraz wszelkiej maści różnych wyjątkowych wydań komiksów.
Zauważyłem , że nawet wolę sobie kupić coś ekstra zzagranicy niż skupować oferty naszych wydawców.

Cytuj
Fantastycznie w tych formatach ogląda się kadry i plansze, podziwia umiejętności artysty, pzeżywa historie na nowo i na nowo odkrywa się poszczególne obrazy.

Cytuj
Problemem jest zasypanie rynku masą komiksów które po prostu nie trafiają w moje gusta i nie odczuwam potrzeby Ich posiadania.

Cytuj
Kupuję teraz to co mi odpowiada, a nie wszystko jak leci.

Odpowiedź  na pierwszą cześć twojego wpisu masz w przytoczonych moich cytatach. Więc nie wiem do czego ma prowadzić twoja nadinterpretacja.
 Raz tylko zaznaczyłem, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, że moja decyzja zakupowa nie jest spowodowana względami finansowymi. A ty odnosisz bardzo błędne wrażenie i nie widzę potrzeby wypisywania przez ciebie eseju o pitach,  zamożności innych czy jakichkolwiek porównań ludzi pod względem portfela. Nie wiem zatem z czego wynika ta część twojej wypowiedzi i odpuść te swoje wycieczki, bo z rozdmuchanymi ego to ty masz problem będąc „e-peen” tego forum, wymądrzając się we wszystkim i starając się narzucić własną wizję. A bezczelność twoich wypowiedzi widać w zacytowanym fragmencie oraz w prostackich określeniach „e- pennie”.

« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Listopad 2019, 21:11:21 wysłana przez Hans »

Offline JanJ

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #207 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 13:19:19 »
Kiedy uruchomili sprzedaż Ptaka czasu? Bo licznik od jakiegoś czasu niepokojąco stoi w miejscu... Wszyscy kupują na gildii?

Offline Arne

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #208 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 13:34:37 »
A czy ktokolwiek chce dodatkowo placic za kuriera? Dlatego malo kto zamawia w Planecie. (Chyba, ze odbiera osobiscie w Warszawie).

Offline Teli

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #209 dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 13:48:51 »
Już nie wspomnę praktykowanym przez Planetę stresogennym sposobie wysyłki. Czyli - kurierem Inpostu bez poinformowania kupującego o fakcie oraz o braku jakiejkolwiek informacji na temat monitorowania paczek (przynajmniej takie doświadczenia miałem z Thorgalami). W okresie przedświątecznym może się to zakończyć dla takiej paczki wycieczką do Abu Zabi, a kupujący nawet nie będzie o tym wiedział ;) Co przy jedynej słusznej płatności z góry dodatkowo działa na minus Planety... także dopóki jest w ofercie polecam kupować na Gildii i zaoszczędzić na późniejszych wizytach u psychologa :)