Autor Wątek: Regis Loisel  (Przeczytany 66265 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #15 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 15:02:37 »
Dla mnie Ptak Czasu ma najlepsze zakończenie ze wszystkich komiksów jakie czytałem. A ten ostatni tom pierwszy raz poznałem dopiero rok może dwa temu. W latach 80. czy tam na początku 90., kiedy jeszcze nie było takiego rynku i tylu albumów zakończenie tego komiksu to musiał być kosmos nad kosmosy. Do dzisiaj lepszego nie poznałem. Wyskoczyłem z lakierek jak ofiara Kilera w pierwszej scenie filmu.
Znaczy pokazała w końcu ten biust w ostatnim tomie czy pozostał do końca kwestią wyobraźni czytelnika? Pytam, bo historia znużyła mnie po drugim tomie i nie wiem czy czytać dalej.  ;)
Batman returns
his books to the library

Offline Martin Eden

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #16 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 15:23:51 »
Dla mnie zakończenie nie tylko całości, ale też i poszczególnych części to była miazga. Tom drugi i ten spalony las... Ale nie tylko zakończenia tomów, ale też poszczególne epizody (pożegnanie z Bulrogiem). I jakość, która rośnie z tomu na tom. W erze wchodzącego video doceniało się uniwersalność historii i narracyjną jakość, o rysunkach nie wspominając.

Będzie to więc dla mnie duży zgryz, ale pewnie zwycięży rozsądek. Czy w tych wydaniach jest dużo materiału dodatkowego? Bo jedynie to mogłoby mnie skusić. W ogóle idealna byłaby monografia na wzór tej Rosińskiego.

Offline JanJ

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #17 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 15:32:08 »
Znaczy pokazała w końcu ten biust w ostatnim tomie czy pozostał do końca kwestią wyobraźni czytelnika? Pytam, bo historia znużyła mnie po drugim tomie i nie wiem czy czytać dalej.  ;)

No cóż, dla mnie to też jest taki średniak. Ale być może wynika to z tego, że czytałem go po raz pierwszy dość niedawno i w porównaniu do innych serii jakoś mi nie podszedł.

Offline bibliotekarz

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #18 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 15:57:45 »
Tak trochę jakbym o innym komiksie czytał te wypowiedzi. Rysunki Loisela są świetne, nie neguję. Scenariusz jest napisany wprawnie i poprawnie. Ale sama historia niezbyt wciąga, więc trochę nie rozumiem tych przeżyć. Taka szablonowa fantasy, gdzie istotną rolę odgrywa właśnie biust bohaterki, którego jednak nie zobaczymy, bo Loisel z jednej strony chciałby go pokazać a z drugiej trochę boi się...
Batman returns
his books to the library

Offline celtic

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #19 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 18:52:24 »
Loisel choć go uwielbiam, to jednak nie Rosiński. Myślę że jak dadzą Ptaka Czasu w cenie Thorgala, to będą mieć problem żeby zgarnąć tych 350 chętnych.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline 79ers

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #20 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 19:26:38 »
Tylko czekać kiedy przy sklepach komiksowych zaczną powstawać stoiska lichwiarzy  :( :(

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #21 dnia: So, 28 Wrzesień 2019, 20:39:47 »
Oczywiście, że ma - po zakupie takiego wydania ekskluzywnego potencjalnie odpada jakieś kilkaset osób zainteresowanych zakupem zwykłego integrala.

Nie sądzę. Limit będzie pewnie mały, bo jak słusznie zauważono, Loisel to nie kaliber Rosińskiego, a przynajmniej nie w Polsce. Część (myślę, że niemała, obstawiam 30-50%) zostanie i tak przeznaczona na inwestycje/spekulacje, więc odpadnie pewnie ze 200-250 osób zainteresowanych raptem. No i rozejdzie się na pniu, a za rok znów będzie duże zapotrzebowanie.

Offline Death

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 09:25:16 »
Znaczy pokazała w końcu ten biust w ostatnim tomie czy pozostał do końca kwestią wyobraźni czytelnika? Pytam, bo historia znużyła mnie po drugim tomie i nie wiem czy czytać dalej.  ;)
Czytaj dalej. Po ostatnim tomie wyskoczysz z lakierek. Jak nie masz lakierek, to sobie kup, żebyś miał z czego wyskoczyć. ;)

Offline parsom

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 10:00:41 »
Dalej jest lepiej, ale z tym szokiem w trampkach to bym nie przesadzał. Nic tak nie szkodzi jak wywindowane oczekiwania.

Offline Death

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 10:27:40 »
W sumie tak. Ja nie wiedziałem nic o ostatnim tomie. Dobra, nie jest aż takie zarąbiste, nie oczekujcie nie wiadomo czego. :D

Offline bibliotekarz

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 11:05:07 »
Czytaj dalej. Po ostatnim tomie wyskoczysz z lakierek. Jak nie masz lakierek, to sobie kup, żebyś miał z czego wyskoczyć. ;)
Ok, to zainwestuję w resztę, ale jak zakończenie okaże się w stylu Wszystko o Miriam to zwracasz pieniądze.  ;)
Batman returns
his books to the library

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 11:11:23 »
Ok, to zainwestuję w resztę, ale jak zakończenie okaże się w stylu Wszystko o Miriam to zwracasz pieniądze.  ;)

chicks with dicks ftw!

Itachi

  • Gość
Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 23:16:14 »
Pan Krzysztof pisze już o ambitnych planach do 2022 jakie ma jego galeria ze współpracy z Libertago... Jak ten integral wyjdzie w tym roku jak jest zapowiadany, to będzie już czwarta cegiełka w ciągu 8 miesięcy... Szalone tempo, nie wiem ile osób będzie mogło sobie pozwolić na takie zakupy co kilka tygodni... Chyba najwyższa pora powiedzieć pass wysiadam z tego autobusu. Jedyne co może mnie skusić to jakiś dobry bajer bezpośrednio sygnowany przez autora.

Offline Teli

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 07:44:10 »
Zgadzam się z Itachim tempo iście zabójcze dla portfela już Thorgal i Szninkiel zdewastowały budżet komiksowy na ten rok, a tu teraz jeszcze wyskakują z taką zagwozdką. Nie powiem mam dylemat. Bo serce by chciało ale głowa to już nie koniecznie. Nigdy nie maiłem nic przeciwko wydaniom ekskluzywnym, kolekcjonerskim i unikatowym w wysokich cenach ale jak to w Polsce bywa mamy tu jak zwykle wypaczenie tematu. Najzdrowszym rozwiązaniem którego bym się nie czepiał byłby jak w przypadku Thorgala dostęp do normalnej, taniej wersji żeby każdy mógł dostać dobry komiks tanim kosztem a kolekcjonerkę zastawić jako wybór dla największych hardkorowców. A tak to trochę brak alternatywy... Zresztą takie drogie cegły to aż strach czytać bo jeszcze kichniesz w trakcie lektury i Ci glut zniszczy wartość kolekcjonerską dzieła :D

Kupić czy nie ocenię w momencie kiedy podadzą więcej informacji. Na razie widzę że Galeria chce ze mnie zrobić patologię która przepuszcza całe 500+ na komiksy :D
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Wrzesień 2019, 07:52:26 wysłana przez Teli »

Offline Szekak

Odp: Regis Loisel
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 30 Wrzesień 2019, 08:09:45 »
No i rozejdzie się na pniu
Szczerze wątpię, no chyba, że będzie nakład 150-200 sztuk. Jednak Rosińki i jego Thorgal/Szninkiel to całkowicie inna półka, te komiksy kupowali ludzie którzy od lat nie przeczytali żadnego innego komiksu i o takim ptaku czasu nigdy nie słyszeli. Jestem mega ciekaw tego jaki będzie nakład i jak się sprzeda, ale osobiście obstawiam, że będzie to zawód dla Libertago i po świetnym starcie i teraz wielkich planach będzie zwolnienie tempa i skupienie się na pewniakach, czyli przede wszystkim dokończeniu Thorgala.
Piękno jest w oczach patrzącego.