Autor Wątek: Pytania dotyczące komiksu europejskiego  (Przeczytany 23174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Castiglione

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #60 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 13:13:00 »
Czy poszczególne tomy "Torpedo" trzeba koniecznie czytać po kolei czy są to osobne historie?

Offline Arne

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #61 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 13:16:40 »
Mozna czytac w dowolnej kolejnosci. Bo jesli dobrze rozumiem chodzi ci o 5 tomowe wydanie Taurusa?

Online Castiglione

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #62 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 15:27:28 »
Tak, dokładnie. Mogę za grosze kupić tom trzeci i czwarty, chciałem wziąć na próbę, ale nie wiedziałem, czy jest sens wchodzić w serię od środka, a z kolei trochę mi szkoda od razu inwestować w integral, jak nie wiem, czy się nie przejadę.

Dzięki

Offline kenji

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #63 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 19:19:23 »
Szkoda ze pomijacie najlepszy wg mnie komiks Kurca. Aamę. Może dlatego tak rzadko wydają bo chyba nikt tego nie kupuje ...:(

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #64 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 19:39:19 »
Pewnie masz rację, że Aama słabo schodzi. A wydawałoby się, że przed laty wszyscy zachwycali się Lupusem, to i podobna w klimatach Aama Peetersa, też powinna spotkać się z przychylnością czytelników...

Offline Death

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #65 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 18:28:50 »
Mam oba tomy, ale czytał będę dopiero jak wyjdzie całość, więc specjalnie mi się nie spieszy. Wydawcy pootwierali za dużo serii i takie są skutki.

Offline tuco

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #66 dnia: Nd, 05 Lipiec 2020, 18:33:31 »
Mam oba tomy, ale czytał będę dopiero jak wyjdzie całość, więc specjalnie mi się nie spieszy. Wydawcy pootwierali za dużo serii i takie są skutki.
oj, zazdroszczę Ci! tyle fajnego przed Tobą!!

Offline kenji

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 14:01:35 »
od dłuższego czasu robię podobnie jak Death. ( zresztą chyba od którego ten pomysł zacząłem stosować).
ale przynajmniej ten pierwszy tom staram się przeczytać - aby mieć przynajmniej wiedzę na co czekam.
i wiem że w tym komiksie WARTO czekać na kolejne tomy

Offline KubciO

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #68 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 18:30:05 »
Mam oba tomy, ale czytał będę dopiero jak wyjdzie całość, więc specjalnie mi się nie spieszy. Wydawcy pootwierali za dużo serii i takie są skutki.
Postepuję identycznie. Zachęcony opiniami i szatą graficzną postanowiłem zakupić komiks. Przeczytam jak będę miał u siebie komplet tomów. Ze wszystkimi seriami czekam do zamknięcia u nas. Nie mam pamięci dobrej i musiałbym powtarzać za każdym razem poprzednie tomy przed lekturą nowego. ;D

Offline Death

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 10 Lipiec 2020, 21:33:53 »
To jest dobrze tak robić, ale najważniejsze w tym jest, żeby kupować kolejne tomy jak wychodzą. :) Bo niektórzy czekają też z zakupem. :D A tak to końca nigdy nie doczekamy. Piję tu do tych, którzy jeszcze nie kupili Burmy, a czekają na dwójkę. ;)

Offline R~Q

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 15:28:37 »
Ta Wielka Literatura w Komiksie jest fajna?

Offline NuoLab

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #71 dnia: Śr, 22 Lipiec 2020, 22:27:49 »
Ta Wielka Literatura w Komiksie jest fajna?

Dla mnie słabizna. Skusiłem się na te allegrowe po 10zł i się rozczarowałem. Rysunkowo zaledwie poprawnie, nudne kadrowanie, przygaszone kolory, dużo gadających głów, sztampa. Myślałem, że to będzie coś w stylu egmontowskich adaptacji Agathy Christie - podobali  mi się zwłaszcza Beresfordowie i Noc w bibliotece (Morderstwo w Orient Expressie już mniej)

Offline Klint

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 01 Wrzesień 2020, 12:53:10 »
Szanowni
Mam kilka pytań dotyczących europejskich komiksów :

1. Czy WILLIAM ADAMS SAMURAJ jest fajny ?

2. Czy OSTATNI LOT Hugaulta przypomina inne jego komiksy wydane przez SC ?

3. Czy LEGION. KRONIKI można czytać bez znajomości wcześniejszych tomów? I czy jest to komiks w stylu "Książe nocy " Swolfsa ?

4. Z jakim innym komiksem będzie miał najwięcej wspólnego KRYSZTAŁOWY MIECZ ? Hugo ? W poszukiwaniu ptaka czasu?

5. Czy warto kupić OPOWIEŚCI Z CZASÓW KOBRY ? Czy można porównać ten tytuł do INDYJSKIEJ WŁÓCZĘGI ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Offline Arne

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 01 Wrzesień 2020, 13:33:24 »
William Adams - fajny, acz nie rewelacyjny. Na pewno powyzej sredniej . ciekawie napisany, dobrze przedstawia realia Japonii tamtego okresu. Polecam!

Podniebny lot - czytalem dawno, zaraz gdy sie ukazal, wiec za dobrze nie pamietam. Chyba 4 samodzielne historyjki ( niektore chyba minimalnie ze soba powiazane) o samolotach i pilotach roznych drugowojennych armii. Atmosfera bardzo podobna do pozostalych dziel Hugaulta. Trzeba jednak wziac pod uwage, ze sa to krotkue formy i fabula nie moze sie tak dobrze rozwinac jak w dluzszych seriach. Sa samoloty, ladne babki i ladne rysunki.Polecam!

Krysztalowy miecz - trudno mi powiedziec do czego to podobne. Chyba najbardziej do Ptaka Czasu ( jest sexy bohaterka, zauroczony nia towarzysz, troche nieudacznik, jest to komiks o podrozy przez roznorodne krainy, tez chyba czegos tam szukali). Niestety, mi niespecjalnie podszedl- do pierwszego cyklu Ptaka Czasu sie nie umywa ( wg mnie). Polecam najmniej z tych trzech.

Na reszte pytan, niestety, nie odpowiem, jeszcze tych komiksow nie czytalem ( czekaja grzecznie na kupce wstydu)  ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 01 Wrzesień 2020, 13:39:52 »
Dla mnie William Adams to najgorsze tytuł z całej oferty Elemental. I w sumie jedyny jak na razie (Alixa jeszcze nie czytałem) zawód od tego wydawcy.