Autor Wątek: Pytania dotyczące komiksu europejskiego  (Przeczytany 23178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 13:38:54 »
wątek do zadawania pytań dotyczących komiksu europejskiego.

na początek - czy ktoś z Was wie może czy na poniższej stronie można posortować tytuły wg najwyższych ocen ?

https://www.bdgest.com/?_ga=2.141545906.1610372884.1585139593-103357351.1526370269

z góry dziękuję za pomoc :)

Offline pokia

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 13:47:28 »
Możesz spróbować tutaj: https://online.bdgest.com/

Offline wujekmaciej

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 25 Marzec 2020, 14:11:22 »
a coś w języku znanym człowiekowi z Polski, np. po angielsku ? :)

Offline R~Q

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 21:20:56 »
Czy Szklane Miecze są fajne?
Czy Konungowie są fajni?
Czy Krucjaty są fajne?
Czy Krucjata jest fajna?
Czy Urban (nie Jerzy, bo ten to wiadomo) jest fajny?

Offline Archelon

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 21:49:24 »
Urban, moim skromnym zdaniem, najlepszy. Futurystyczne miasto rozrywki z nieustannym show. Interesujący bohater. Bardzo dobre rysunki. Sporo nawiązań do popkultury. Seria nie jest zakończona.
Szklane miecze , to przyjemna rozrywka na poziomie magazynu "Fantasy komiks". Całkiem fajny rysunek z ciekawą fauną.
Krucjaty też całkiem niezłe. Taka przygodówka z elementami nadprzyrodzonymi. Fajnie narysowana.
Krucjata najmniej mi przypadła do gustu. Jeśli mam wybierać to z Dufauxa najlepsza jest Murena. Seria w Polsce jest niepełna. Wydawnictwo Komiksowe wydało 4 tomy.
Konungowie - nie posiadam.
Polecam w pierwszej kolejności "Urban", następnie "Krucjaty" i ewentualnie "Szklane Miecze".

Offline kenji

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #5 dnia: So, 02 Maj 2020, 00:14:46 »
Czy Szklane Miecze są fajne?
Czy Konungowie są fajni?
Czy Krucjaty są fajne?
Czy Krucjata jest fajna?
Czy Urban (nie Jerzy, bo ten to wiadomo) jest fajny?

Urban świetny. Bardzo lubię ten komiks. Szkoda ze czeka czekać na kolejne tomy. Reszta ... chyba lepiej 2 razy Urbana przeczytać :)

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #6 dnia: So, 02 Maj 2020, 00:27:41 »
"Urban"- warto przeczytać, choćby dla porozsiewanych po komiksie popkulturowych smaczków.  "Konungów" darowałem sobie po pierwszej części, są tysiące podobnych opowieści.  Po pozostałe jak dotąd nie sięgnąłem.

,, - Eeeeech.''

Offline Pawel.M

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #7 dnia: So, 02 Maj 2020, 01:39:21 »
Czy Szklane Miecze są fajne?
Standardowe fantasy z gimbazą-wybrańcem (tym razem płci żeńskiej). Fajnie narysowane, sam kupiłem po obejrzeniu plansz z ciekawą fauną.

Cytuj
Czy Konungowie są fajni?
Kolejne standardowe fantasy - tym razem zły władca vs dobry pretendent. Świat w klimatach skandynawskich z domieszkami z innych bajek (np. greckimi centaurami). Przeczytałem z przyjemnością, choć im dalej w las, tym więcej drzew - najbardziej podobał mi się pierwszy tom. Rysunkowo bardzo dobrze, może za wyjątkiem ludzkich twarzy - strasznie kamienne, nawet mówią bez otwierania ust :D

Cytuj
Czy Krucjaty są fajne?
Nie. Bardzo przeciętne czytadło w stylu survival horror z akcją umieszczoną w średniowieczu. Nie wiem po co to SC wydał w powiększonym formacie, sam nie doczytałem do końca, ale może jeszcze kiedyś wrócę.

Offline kosmoski

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #8 dnia: So, 02 Maj 2020, 13:47:21 »
Czy Konungowie są fajni?
Czy Krucjaty są fajne?

kupiłem, przeczytałem i sprzedałem
średniaki, przy dzisiejszym rynku lepiej skupić się na lepszych seriach

Offline R~Q

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 08:19:02 »
Dziękuję szanownym za odpowiedzi. Rozważę w dalszej przyszłości kupienie Szklanych Mieczy i Urbana.

Offline JanJ

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 11:25:41 »
To ja też mam pytanie. Wychodzi obecnie trochę mniej komiksów i zastanawiam się co tu nadrobić z przeszłości.

Jakie serie od Taurusa polecacie? Ważne, żeby seria była wydana w całości albo potencjalnie miała szanse zostać wydana do końca w niedługiej przyszłości (tak, wiem, że w przypadku Taurusa ciężko tu cokolwiek deklarować). Pomińmy na razie Okko, Katangę, Long John Silver i Valeriana, bo te mam na półce. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Offline Nawimar III

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:28:21 »
Proponowałbym Luca Orienta. Co prawda ostatni tom wciąż się tłumaczy, ale sprawa jest już mocno zaawansowana. Świetne czytadło i klasyka zarazem.

Offline nocny

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:41:19 »
Undertaker - bardzo fajny i ładny western ;)
Barakuda - bardzo fajni i ładni piraci ;)

Offline Archelon

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 17:34:48 »
Urban - wydali 4 tomy. Tom 5 jeszcze nie powstał.
Całkiem nieźle się prezentuje Orbital - wydali 7 tomów. Brakuje tomu 8. Nie orientuje się jak długa to będzie seria.
Silas Corey ciekawy szpiegowski komiks. Wydali 4 tomy. Do tej pory 4 istnieją (dwie opowieści).
Undertaker - wydali 4 tomy (2 zamknięte opowieści). Seria ciągle powstaje. W sumie historia zawarta w pierwszych 2 tomach bardziej mi się podoba niż w kolejnych.

Offline nocny

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 17:46:38 »
Silas Corey - dołączam się do polecajki.