Autor Wątek: Pytania dotyczące komiksu europejskiego  (Przeczytany 23188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 01:38:35 »
"Parkera" nie wspominałem, bo to jednak nie jest komiks europejski :D Ale na pewno jest to jeden z najlepszych tytułów w ofercie Taurusa.

Dodałbym jeszcze komiks "Niczego nie dotykać", chyba rzadko wspominany na forum, a moim zdaniem świetnie narysowana i napisana opowieść.
,, - Eeeeech.''

Offline R~Q

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 19:39:51 »
Jak byście porównali Durango i Comanche? Comanche mam 10 tomów i fajne czytadło. Durango przeczytałem pierwszy tom. Jaka jest reszta?

Offline nocny

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 19:45:59 »
Pierwszych kilka albumów podobnie jak pierwszy dość sztampowe, potem jest coraz lepiej. Mimo tej wady ja wolę Durango, choćby dzięki rysunkom Swolfsa.

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 20:02:03 »
Lubię obie serie, Durango trochę na jedno kopyto, ale kto lubi spaghetti western, powinien czuć się jak w domu. W moich oczach seria dużo straciła, gdy przestał rysować ją Swolfs. Comanche choć fabularnie (zwłaszcza na początku) może jest bardziej naiwna, ale Hermann to jeden z moich ulubionych rysowników, i obserwowanie jak jego styl ewoluuje w trakcie tej serii, to była dla mnie czysta przyjemność. Ale i tak jeśli chodzi o westerny, to żaden nie dorównuje Blueberry'emu :)

Offline R~Q

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 17 Maj 2020, 13:55:08 »
Pytanie nie tylko o komiks europejski, ale ogólnie:

Czy są jakieś komiksy typu western, ale dziejące się na Syberii? Albo ogólnie o kolonizacji Syberii. Ostatecznie dziejące się na współczesnej Syberii.

Offline Lyricstof

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 17 Maj 2020, 14:43:09 »
Trzy pierwsze tomy cyklu Cygan Mariniego rozgrywają się na Syberii przyszłości. O ile dobrze pamiętam pierwszy tom serii Ian Kaledine pt. Biała Noc i drugi chyba też "Tajemnica Tajgi"
A z polskich komiksów to kojarzy mi się Pierwsza brygada. Warszawski pacjent. Tam część akcji dzieje się na Syberii.
Nie wiem czy też w serii "Polscy podróżnicy" czegoś nie było?
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline keram2

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 17 Maj 2020, 16:37:29 »
W serii "Polscy podróżnicy" było "Prosto w paszczę smoka - O Bronisławie Grąbczewskim" ( rys. Szyszko).

Dwa lata temu IPN wydał "Pochód Zimowy 1918-1920. Epopeja 5. Dywizji Syberyjskiej" autorstwa duetu Wyrzykowski - Zajączkowski.


Offline wilk

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 17 Maj 2020, 17:55:52 »
Nie można też pominąć Corto Maltese - Na Syberii. Bardziej awanturniczo-historyczny niż western. W każdym razie jeden z najlepszych albumów z serii/cyklu ;) o Corto Maltese.

Offline Kadet

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 17 Maj 2020, 18:49:27 »
Z syberyjskich rzeczy kojarzę to:

https://inducks.org/story.php?c=I+TL+2167-1
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Archelon

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 21:48:14 »
Krótki komiks "Ogień nad Tajgą" (M. Szyszko) o katastrofie tunguskiej.

Zapomniałem. Niesłychane losy Ivana Kotowicza można dodać :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Maj 2020, 22:04:55 wysłana przez Archelon »

Offline rzodkiew

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 19 Maj 2020, 17:37:48 »
Ostatnio czytam książki o I wojnie światowej, oglądam rewelacyjny kanał The Great War na YouTube i w związku z tym pytanie:
jakieś komiksy, gdzie ta I wojna światowa się przewija (mniej lub bardziej, ale wolę bardziej)?
na Tardiego nie marnujcie klawiatury, mam go na krótkiej liście ;)

Offline misiokles

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 19 Maj 2020, 17:39:40 »
Wartownicy.

Offline keram2

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 19 Maj 2020, 17:43:51 »
"Łabędzi śpiew" - dwa tomy z wydawnictwa Scream.

Natomiast "Wartownicy" to I WŚ, ale w ujęciu fantastycznym.


Jest jeszcze seria "Silas Corey", akcja toczy się tuż po wojnie, ale są nawiązania i retrospekcje.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Maj 2020, 18:22:44 wysłana przez keram2 »

Offline wilk

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 19 Maj 2020, 18:11:24 »
Ostatnio czytam książki o I wojnie światowej, oglądam rewelacyjny kanał The Great War na YouTube i w związku z tym pytanie:
jakieś komiksy, gdzie ta I wojna światowa się przewija (mniej lub bardziej, ale wolę bardziej)?
na Tardiego nie marnujcie klawiatury, mam go na krótkiej liście ;)
Znowu zaproponuję Corto Maltese. :) I Wojna Światowa nie odgrywa tam znaczącej roli ale daje się ją wyraźnie odczuć w tych albumach w których akcja toczy się podczas tej wojny ("Ballada o słonym morzu" i "Pod znakiem Koziorożca"). Nie jest to jednak komiks historyczny.

Z naszego podwórka można sięgnąć po antologię 100 na 100. To już są wybitnie historyczne komiksy z istoty tematu zahaczające też o końcówkę wojny.



« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Maj 2020, 18:14:30 wysłana przez wilk »

Offline MarcusSz

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 19 Maj 2020, 18:16:10 »
W mocno futurystyczny sposób zahacza "Niezwykła podróż", ale to na prawdę mocno futurystycznie i raczej jako tło fabularne.