Autor Wątek: Pytania dotyczące komiksu europejskiego  (Przeczytany 23169 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline HugoDumont

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #105 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 21:53:33 »
Wikingowie pojawiają się także w jednym z tomów "Lux in tenebris"-  Jellinge- Czajkowskiego i Zajączkowskiego

Offline bibliotekarz

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #106 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 21:55:05 »
Pierścień Nibelungów
Skaggy Zatracony (AQQ 18-20)
« Ostatnia zmiana: Nd, 08 Listopad 2020, 21:59:42 wysłana przez bibliotekarz »
Batman returns
his books to the library

Offline Eyeless

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #107 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 22:25:56 »
Plemię sów.

Offline Pawel.M

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #108 dnia: Cz, 12 Listopad 2020, 23:33:30 »
O resztę pytaj Pawla.M, jest w tym nieźle obcykany.
Niemal wszystko wymieniliście. Tak na szybko, kojarzę jeszcze tylko dopiero co wydane przez Amber "Wężowy bóg 1: Łzy Odyna", wikingowie są też w "Wojach Mieszka" Similaka i "Vei". Jakieś nawiązania są tez w "Klausie" Morrisona.

EDYCJA: jednak poza Similakiem znaleźliście wszystko :D
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Listopad 2020, 23:35:21 wysłana przez Pawel.M »

Offline Nemen

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #109 dnia: So, 14 Listopad 2020, 16:36:44 »
Czy ktoś się orientuje jak ma się sprawa z trzecim tomem serii Trzy Duchy Tesli? Zamierzają go wogóle wydać?

Offline JonasCrow

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #110 dnia: So, 14 Listopad 2020, 21:09:50 »
tom 3 nie ukazał się jeszcze we Francji

Offline Kielo

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #111 dnia: So, 16 Styczeń 2021, 11:45:31 »
Nie znalazlem tematu or Tintinie wiec wrzucam tutaj taka ciekawostke:

https://www.cnn.com/videos/arts/2021/01/15/tintin-herge-auction-record-jba-lon-orig.cnn

Yossarian

  • Gość
Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #112 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 19:57:45 »
Hejka. Mam parę pytań odnośnie kilku serii do forumowych ekspertów. Próbowałem się już tego wszystkiego co prawda dowiedzieć wertując forum, ale nie wszystko jest dla mnie do końca jasne.

O opinie najchętniej oczywiście prosiłbym osoby, które już przeczytały te komiksy :)

1. Seria XIII – czy jest sens pakować się w czytanie tomów od 19 w górę?
Znam (i lubię) pierwszych 13 albumów, kolejnych jak wiadomo nie da się od lat kupić w ludzkiej cenie.
Od 19 są kompletnie nowi autorzy. Czy to jest nowe rozdanie, do którego można podejść niezależnie, czy jednak znajomość tych niedostępnych albumów jest niezbędna do zrozumienia całości?

2. XIII Mystery – tu wiem, że są to niezależne albumy, każdy z zamkniętą historią i stworzony przez innych autorów. ALE czy wszystkie nawiązują do pierwszych 13 części? Bo nie chciałbym kupić czegoś, co jest powiązane z kolejnymi (14-18), których kompletnie nie znam.

3. Zabójca (Taurus Media) – po polsku wydanych zostało 5 albumów z 13 oryginalnych. Ale widzę, że pierwszy francuski intergal zbiera właśnie tych 5, tak jakby to był jakiś zamknięty cykl. Czy w istocie tak jest i nie zostanę po tych 5 częściach z akcją urwaną w połowie i uczuciem niedosytu?

4. Lady S. – ta sama sytuacja co  z Zabójcą. Mamy wydanych 9 z 14 albumów, za to wszystkie, które napisał Van Hamme. Zdążył pozamykać wątki i domknąć jakoś historię, czy zostajemy w połowie akcji?

5. I jeszcze dwa pojedyncze tomiki – Dublińczyk / Śladami Joyce’a – proszę o jakiekolwiek opinie nt. jakości, bo internecie jest tego dziwnie mało.

Wszystkich, którym będzie się chciało w wolnej chwili coś napisać, oczywiście wynagrodzę podziękowaniami i dobrym słowem :)

DOWN:
@JanT i @HaVoK - serdecznie dziękuję :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 20:13:33 wysłana przez Yossarian »

JanT

  • Gość
Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #113 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 20:03:54 »
3.To cały pierwszy cykl i wszystko pozamykane.

4.Pozamykane.

Offline HaVoK

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #114 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 20:10:47 »
Diblinczyka polecam. Świetnie narysowana i opowiedziana historia. Zapico ma dar swobodnego opowiadania bez względu na wagę poruszanych tematów. Mnie ten komiks pochłonął.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 20:12:50 wysłana przez HaVoK »

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #115 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 20:32:55 »
3. Zabójca (Taurus Media) – po polsku wydanych zostało 5 albumów z 13 oryginalnych. Ale widzę, że pierwszy francuski intergal zbiera właśnie tych 5, tak jakby to był jakiś zamknięty cykl. Czy w istocie tak jest i nie zostanę po tych 5 częściach z akcją urwaną w połowie i uczuciem niedosytu?

Nie wypowiem się o urwaniu akcji, bo odpadłem chyba po 4 tomach, jakoś nie trafił do mnie ten tytuł, a w teorii wydaje się być stworzony dla mnie, bo lubię takie kryminały jak Samuraj Melville'a, Dzień Szakala Zinnemanna, czy Leon Zawodowiec. Zdaje się, że we Francji cieszy się sporym uznaniem, nawet wydali go w USA, ale dla mnie zbyt lajtowy, trochę nijaki. Choć pewnie gdyby dalej u nas wydawali, to dałbym mu drugą szansę.

A skoro szukasz takiego frankofona do poczytania... znasz W.E.S.T.?  :)

5. I jeszcze dwa pojedyncze tomiki – Dublińczyk / Śladami Joyce’a – proszę o jakiekolwiek opinie nt. jakości, bo internecie jest tego dziwnie mało.

Wszystkie wydane u nas komiksy Zapico dobrze wspominam, ale chyba najbardziej pierwszy - Cafe Budapeszt.

Yossarian

  • Gość
Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #116 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 21:17:35 »
Dzięki wszystkim za pomoc!

znasz W.E.S.T.?  :)

Znam. Nury’ego i Dorisona to prawie wszystko czytałem. Z współczesnych Taurusowych frankofońskich serii to poza Zabójcą i XIII, z tych dostępnych to nie znam w zasadzie tylko Pożogi i Rycerzy Heliopolis (ale nie za bardzo mnie interesują). Resztę albo mam, albo jest totalnie nie do kupienia, więc sobie nie zawracam tym głowy.

Zdziwiłeś mnie trochę tym Zabójcą, bo na bedetheque wszystkie 5 albumów ma bardzo dobre oceny. Ale jeśli to w stylu tych wymienionych tytułów, to chyba spróbuję. Samuraj to mój ulubiony film z Delonem :)
Łap „lajka”, bo widzę, że ci się lekko od rana zresetowały ;)

Zapico cały trafia na listę zakupową, skoro we dwóch tak mocno polecacie. Niby to wszystko wyprzedane, a jednak na allegro można za naprawdę niewielkie pieniądze znaleźć. Dzięki.

A XIII nikt nie czytał? To nic dziwnego, że Taurus to tak opieszale wydaje :)


DOWN:
@Martin Eden
O tym to ja wiem. Ale challenge dotyczy pierwszych 13 tomów, a te to znam od lat.
A teraz pytam o te albumy post-Van Hamme'owe, które pisał Sente :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 21:30:51 wysłana przez Yossarian »

Offline Martin Eden

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #117 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 21:23:55 »
Na czytanie XIII to jest teraz challenge do końca stycznia, przy udziale nowego-starego Ramireza, więc spodziewaj się opinii na początku lutego 😉

ramirez82

  • Gość
Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #118 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 21:36:36 »
Samuraj to mój ulubiony film z Delonem :)

Piąteczka! Uwielbiam Melville'a, choć wyżej stawiam jego W kręgu zła.

Na czytanie XIII to jest teraz challenge do końca stycznia, przy udziale nowego-starego Ramireza, więc spodziewaj się opinii na początku lutego 😉

A to ja nic nie wiem, tamten mi nie przekazał ;)

A serio, to czytałem pierwsze 6 tomów zaraz po tamtej rozmowie, zrobiłem sobie przerwę na coś innego, i dopiero wczoraj mi się przypomniało, że za chwilę kończy się styczeń, więc wziąłem się za pozostałe  8)

Offline Death

Odp: Pytania dotyczące komiksu europejskiego
« Odpowiedź #119 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 21:50:18 »
Kuźwa, a ja zacząłem grać w Kingdom Come Deliverance i zapomniałem o bożym świecie, bo to poziom nieosiągalny dla większości gier, a więc i o XIII też zapomniałem. Tylko na Corto zrobiłem przerwę.
Ale serio, to jest poziom Wież Bois-Maury, Towarzyszy Zmierzchu i filmów Małgorzata córka Łazarza i Siódma pieczęć. Tylko że tam jesteś. Niemal zapomniałem o istnieniu komiksów.