Autor Wątek: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)  (Przeczytany 4233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HugoL3

Odp: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 14:05:54 »
Pobrałem i odpaliłem 5-6 filmików z tej stronki. Wszystko wygląda znakomicie na chińczyku, na Oledzie nawet nie sprawdzam :)

Offline plast

Odp: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 16:04:20 »
Ja bym na oledzie sprawdził dla pewności :) Ale ogólnie jak widzisz jak jest dobry bitrate to jest raczej ok, czyli nie wina telewizora/panelu co do zasady (co do zasady, bo można ustawienianiami sporo popsuć i poprawić, no ale to osobna kwestia). Serio polecam sprawdzenie na innym necie te streamingi jeśli masz taką możliwość. Ja mam trzy internety w domu, kabel od operatora lokalnego, komórkowe 4G puszczane po wifi i wifi od sąsiada (jako rezerwa) - i czasem - rzadko, ale 3-4 razy w roku się zdarza - doświadczam problemów tego typu, że niby net śmiga, ale jednak streaming zamula, obniża jakość, dzieją się rzeczy takie jak opisujesz. Wtedy przełączenie na inne łącze zazwyczaj doraźnie pomaga. Raz sprawdzałem o co może chodzić, tzn. co się dzieje z moim łączem gdy są te problemy i były duże straty pakietów rzędu 20% - telewizory różnie buforują, jeden więcej, drugi mniej, no i jak apka wykrywa, że łącze ci świruje i gubi pakiety to może bufor nie starczać i byś nie miał pauz i doczytywania po prostu płynnie zmniejsza się bitrate. W niektórych apkach można ustawić by nigdy nie zmieniał bitrate/jakości na gorszą, wtedy w przypadku problemu będą właśnie pauzy i doczytywania, coś za coś.

Co do wklejonych zdjęć to niestety ich rozdzielczość/jakość nie pozwala mi wyłapać w czym problem :|

Online Leyek

Odp: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 16:15:48 »
Zdjęcia takie sobie, ale na drugim (kosmos) widać wyraźnie mocną kompresję, a na 4 (z droidami) z lewej strony słabe przejścia tonalne na ścianie. Więc problem musi tkwić w materiale wyjściowym (czyli najprawdopodobniej w łączu internetowym).

Dolby Atmos ciemny, jasny to dziwne bo od HDR-u jest Dolby Vision ewentualnie. No chyba, że znów coś w nazwach standardów pozmieniali.

Offline plast

Odp: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 16:23:18 »
Na drugim faktycznie dramat widać :) Która to minuta? Bo nie oglądałem jeszcze Kenobiego, nie chcę całego odcinka na fast forwardzie robić ;)

Dolby Vision to odmiana HDR - w zasadzie od niego lepsza pod wieloma względami. W zasadzie ten standard wygrał z HDR10, chociaż HDR10+ też jest bardzo dobry. A telewizja HDR robi w standardzie HLG. Każdy ma swoje plusy i minusy, no ale jedno jest pewne - każdy daje obraz jak żyleta, więc nie w tym problem :)

Dolby Atmos poza ew. zwiększeniem problemów z bitratem nie powinien mieć absolutnie żadnego wpływu na obraz, bo to tylko standard dźwięku.

Offline HugoL3

Odp: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 10 Styczeń 2023, 21:31:06 »
Zdjęcia takie sobie, ale na drugim (kosmos) widać wyraźnie mocną kompresję, a na 4 (z droidami) z lewej strony słabe przejścia tonalne na ścianie. Więc problem musi tkwić w materiale wyjściowym (czyli najprawdopodobniej w łączu internetowym).

Dolby Atmos ciemny, jasny to dziwne bo od HDR-u jest Dolby Vision ewentualnie. No chyba, że znów coś w nazwach standardów pozmieniali.

Oczywiście DOLBY VISION, sorry wybaczcie że zamieszałem, masz racje :)

Co do Internetu to cóż mogę tylko puścić hotspota z komórki...

Online volker

Odp: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 09:32:26 »
Szukam domowego radia z funkcją wifi i możliwością ustawienia i odsłuchu radiostacji typowo internetowych takich jak np. Radio 357, Radio Nowy Świat, Newonce Radio.... Nie interesuje mnie funkcja odsłuchu przez Bluetooth ze smartfona lub za pośrednictwem innych urządzeń.
Czy takie cuda istnieją na rynku, ktoś coś może ew. polecić?

Online Leyek

Odp: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 10:53:34 »
Jest tego sporo. Ale żeby wybrać coś ciekawego to już gorzej (nie każde pozwala dodać nowe stacje oprócz wstępnie wgranych np.). Ja sobie kupiłem z rok temu Denver IR-140 (patrzyłem wyższe modele ale tam był właśnie problem z dodawaniem stacji jakby się zmienił adres streamu). Było na allegro bezpośrednio od "producenta" (w cudzysłowiu bo to jakiś chińczyk tylko z europejskim brandem). I używam właśnie tak, że przez Wifi słucham TokFm. I dodałem sobie też pod przyciski szybkiego dostępu (są 4) Nowy świat i 357. Nie pamiętam już ale stacje się dodaje chyba przez adres streamu jeśli nie ma danej w pamięci radia. Raz dodałem i do tej pory śmiga bez problemu.
Ale jak patrzyłem to na allegro już nie ma tego modelu, tylko na amazonie za 380 (a ja brałem za jakieś 260-270).

To będzie chyba nowy model (135B) tego co mam, bo w opisie stoi jeszcze 140 :) Guziki widzę te same, tylko buda inna: https://allegro.pl/oferta/radio-internetowe-hi-fi-denver-wifi-alarm-ir-135b-12225739643

Jakby co zawsze możesz w 14 dni zwrócić :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Styczeń 2023, 10:55:17 wysłana przez Leyek »

Online volker

Odp: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 17 Styczeń 2023, 11:14:59 »
Dziękuję  Leyek za propozycję, ale nie napisałem tego wcześniej szukam radia stereo, a ten ma chyba jeden głośnik. Najlepiej też nie chinczyka ew. jakąś sprawdzoną markę, bo dając dostęp do domowej sieci wifi zależy mi na bezpieczeństwie, a te ustrojstwa mają różne cuda wbudowane i nie wiadomo co ślą do "bazy". Wiem że zichnimi kamerami monitoringu są duże problemy.

FikoFaryzmWsteczny_DC

  • Gość
Odp: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)
« Odpowiedź #38 dnia: Pt, 14 Kwiecień 2023, 20:00:48 »
Podobno to najlepsze słuchawki nauszne na świecie, przeznaczone do użytku ,,w warunkach domowych". Za taką cenę (tanio to nie jest), a ponoć warto i to jak, dostajemy wrażenia dźwiękowe, jakich tylko można doświadczyć w studiu nagraniowym... Podobno. Ale czy tak jest naprawdę? Ktoś bardziej technicznie zaznajomiony ze sprzętem tego typu coś doradzi, podpowie? ,,A więc", czy warto kupić:

Słuchawki bezprzewodowe Bowers & Wilkins PX7???


Przykładowy link do oferty tych słuchawek.
https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bowers-wilkins-px7-space-grey-13420363105


Jak już mam wydawać na coś, przez co chciałbym doświadczyć muzyki inaczej niż dotychczas, dość sporą część odłożonej kasy, to chciałbym, aby to spełniło moje oczekiwania.

Offline HugoL3

Odp: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 00:26:24 »
Korzystacie z soundbarów? Wyłączacie wtedy głośniki tv?

Offline Voitas

Odp: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 12:46:13 »
Korzystam z soundbara, automatycznie wyłącza mi wtedy głośniki w tv, dźwięk idzie tylko przez soundbar.

Offline Deg

Odp: Dział techniczny (pytania, porady, sprzęt TV, nagrywarki, odbiorniki, soundbary)
« Odpowiedź #41 dnia: So, 29 Kwiecień 2023, 00:15:33 »
Ja nie wyciszam, mam soundbar i głośniki (trochę ciszej) razem. Wydaje mi się, że to tworzy fajny efekt.
This is my truth, tell me yours.