Autor Wątek: Muminki  (Przeczytany 12209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #60 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 09:21:46 »
Bardziej dziwi mnie, że ktoś kto pisze takie rzeczy:

"Słów kilka jeszcze o warstwie graficznej, która na ten moment jest najsilniejszą barierą stojącą na drodze do dobrej zabawy. Wystarczyłoby prawdopodobnie, aby w albumie podkolorować odrobinę część elementów najprostszą paletą barw, dokładnie tak jak jest to zrobione na okładce. Okładka bowiem pomimo swojej prostoty posiada niezaprzeczalny urok. Tymczasem pozostawienie grafik w oryginale jest - owszem - zrozumiałym zabiegiem, ale o kiepskim skutku."

w ogóle zabiera sie za recenzowanie komiksów.  XD
Jeszcze gdyby to była gazetka szkola, albo jakiś fejsowy profil o tematyce "nie znam się to się wypowiem", to ok, ale to jednak Aleja Komiksu.

Offline Castiglione

Odp: Muminki
« Odpowiedź #61 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 10:16:31 »
To przecież podkolorowali mu na żółto...

Offline parsom

Odp: Muminki
« Odpowiedź #62 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 11:20:52 »
Ten tekst też dobry:

" To dość proste stworzonka, przeżywające mniej lub bardziej egzotyczne przygody. Mamy 2021 rok. Autorzy prześcigają się w próbie stworzenia coraz ładniejszych, coraz mądrzejszych, coraz bardziej dopracowanych propozycji dla młodszych czytelników. Księgarskie półki i internetowe witryny uginają się pod ciężarem nieprzebranych publikacji. Patrząc z obecnej perspektywy, trochę trudno zachwycić się omawianym wydawnictwem."

Co za typ....

To wiele wyjaśnia: "Jak większość ludzi w Polsce kojarzę Muminki głównie z kreskówki - której nie byłem fanem. "

To Paszczak, jak nic.

Offline starcek

Odp: Muminki
« Odpowiedź #63 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 13:45:28 »
Może Paszczak, ale ma dostep do niezłych badań rynkowych skoro pisze, że "[...] Jak większość ludzi w Polsce kojarzę Muminki głównie z kreskówki. [...]". Wiedza o doświadczeniach większości ludzi w Polsce to moc.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Muminki
« Odpowiedź #64 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 15:07:41 »
Na jego obronę w tej kwestii to wyciągnąłbym ten sam wniosek w kwestii z czego ludzie kojarzą Muminki najbardziej. Jednak to animacje wszyscy cytują, wrzucają w memy, nucą piosenkę, wspominają itd. Z wspominkami wobec książek i komiksów spotykam się rzadziej.

Choć oczywiście to wynik strzelania "na czuja" niż jakieś sensowne statystki... Po prostu by mnie nie zdziwiło że więcej osób kojarzy to z animacji nie książki czy komiksu.
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Lipiec 2021, 15:10:52 wysłana przez Kot Tip-Top »

Offline Pawel.M

Odp: Muminki
« Odpowiedź #65 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 15:47:52 »
Język tej - pożal się Boże - recenzji też osłabia, o np.:
Cytuj
zajmuje objętość 230 stron
Maśliste masło maślane...

Offline tuco

Odp: Muminki
« Odpowiedź #66 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 20:57:27 »
przeczytałem rzeczoną "rzeczową" "recenzję". nasuwa mi się tylko 1 pytanie:
czy Tomasz Kleszcz to nie aby forumowy K.Leszcz? (jeśli nie to
najmocniej przepraszam, jeśli tak - nie mam więcej pytań)
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Lipiec 2021, 22:33:00 wysłana przez tuco »

Offline Kot Tip-Top

Odp: Muminki
« Odpowiedź #67 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 21:30:19 »
Jestem prawie pewien że to dwóch różnych.

Offline Arne

Odp: Muminki
« Odpowiedź #68 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 07:00:14 »
A ja jestem pewien na 100 procent

Bender

  • Gość

Offline Murazor

Odp: Muminki
« Odpowiedź #70 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 09:19:15 »
Pierwsze dwa numery odebrane przed świętami, żona będzie składać :) bardzo dobra jakość elementów, ładnie pomalowane. Są też płócienne części jak namiot Włoczykija. Figurki mają taki troche gumowy plastik, przyjemne w dotyku.

I gdzieś na fb wydawnictwa wyczytaliśmy, że "na razie" nie planują wchodzić do sklepów/kiosków (mimo informacji na stronie) i jedyna opcja zakupu to prenumerata.

Bender

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #71 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 09:29:24 »
Ze zdjęć wyglada bardzo zachęcąjąco (ale wiadomo, zdjęcia)
Klimat ładnie zachowany, bardzo muminkowe. Aż żałuję, że nie mam miejsca na coś takiego.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #72 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 09:32:33 »
Tak, to wygląda super. Tylko całość tej kolekcji wychodzi absurdalnie drogo, dlatego zupełnie nie biorę jej pod uwagę.

Bender

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #73 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 09:34:53 »
Murazor wziął na klate za nas. Teraz musi nam obiecać foty. ;)

@Murazor w ogóle to mógłbyś wrzucać foty in progress. Byłoby super

Offline Murazor

Odp: Muminki
« Odpowiedź #74 dnia: Cz, 05 Styczeń 2023, 09:47:12 »
No cena zabójcza trochę, ale jak rozłoży się na ponad ~2 lata (110 numerów / 4 miesięcznie), a dodatkowo porówna z kwotami na komiksy to... nie jest tak źle :D

I rzeczywiście ma to być duże i to był jakiś tam bloker, ale cóż jakieś półki się opróżni.

Co do fotek postaram się pamiętać :)