Autor Wątek: Muminki  (Przeczytany 12031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GoNzO

Odp: Muminki
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 14:46:03 »
Tak rozbudziliście zainteresowanie, że z Gildii Muminki zniknęły.

Już są.

Offline starcek

Odp: Muminki
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 15:28:44 »
Już są.
Tak. Siła forum ujadaczy? :-D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

brvk

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 16:32:16 »
Obejrzałem w księgarni pierwszy tom i na razie mówię pas. Rzeczywiście żółte, ciut za bardzo.

Offline parsom

Odp: Muminki
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 17:30:51 »
Już mi się ta żółć ulewa. Żółte, no i co? Zmienia to coś w treści? Pół życia czytałem żółte "Szranki i konkury" i żyję.

Offline tuco

Odp: Muminki
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 17:36:13 »
Obejrzałem w księgarni pierwszy tom i na razie mówię pas. Rzeczywiście żółte, ciut za bardzo.
więc dobrze, że zamówiłem w preorderze, bo teraz się cieszę fajnym wydaniem, zamiast mieć zagwozdkę: zbyt żółte czy może za mało białe.....

Offline xanar

Odp: Muminki
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 17:51:45 »
Już mi się ta żółć ulewa. Żółte, no i co? Zmienia to coś w treści? Pół życia czytałem żółte "Szranki i konkury" i żyję.
Dobrze, dobrze trzeba "przełamywać konwencje", ja czekam na film gdzie na plantacji w USA panem będzie czarny a biali niewolnikami.

więc dobrze, że zamówiłem w preorderze, bo teraz się cieszę fajnym wydaniem, zamiast mieć zagwozdkę: zbyt żółte czy może za mało białe.....
Też zamówiłem preorderze, nie wiedziałem, że będą nie-białe tak to bym nie brał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline MarcusSz

Odp: Muminki
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 17:56:53 »
Też zamówiłem preorderze, nie wiedziałem, że będą nie-białe tak to bym nie brał.
To akurat, było wiadome od samego początku - jak padła zapowiedź na cyber festiwalu, to TK od razu mówił, że będą wydane na żółtym papierze.

Offline xanar

Odp: Muminki
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 18:04:36 »
Wybacz, aż tak tego nie śledzę, ale już wiem żeby na przyszłość sprawdzać czy przypadkiem nie wydrukują czegoś na różowo. Nie wiem czemu Batmana Black and White dali na biało, przecież spokojnie mogli na błękicie, biały ostatnio strasznie niemodny.
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Marzec 2021, 18:08:02 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Bender

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 18:13:11 »
Dlatego, że Batman w licencji jest na białym. A Muminki na żółtym. Ot cała tajemnica dlaczego.

brvk

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #24 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 18:15:11 »
Już mi się ta żółć ulewa. Żółte, no i co? Zmienia to coś w treści? Pół życia czytałem żółte "Szranki i konkury" i żyję.
Treści nie zmienia, ale przy przeglądaniu komiksów przy zakupie, dysponując ograniczoną gotówką, zdecydowałem się kupić co innego, bo choć planowałem wziąć Muminki, to po ich otwarciu pomyślałem sobie "O kurde, rzeczywiście żółte, aż za bardzo. Łech..." A gdyby nie ten niestandardowy kolor to nawet bym nie zaglądał do środka.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #25 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 18:23:56 »
Ale celowy (nie z braku środków za PRL-u) druk na żółtym papierze nie jest, nawet w Polsce, całkowitym novum. Pierwszy z brzegu na mojej półce "Komiksy znalezione na strychu" Skutnika zostały tak wydrukowane i ma to swój urok.

Offline R~Q

Odp: Muminki
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 09:06:00 »
Dla samego waszego bólu d*py warto to było wydać na żółtym papierze. ;)

brvk

  • Gość
Odp: Muminki
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 10:36:19 »
Z tego samego powodu warto było napisać, że żółty nie był najlepszym rozwiązaniem.

Offline xanar

Odp: Muminki
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 10:41:24 »
Należałoby zadać pytanie czy Egmont sprzedałby więcej jakby było na biało czy też nie. Mnie to to osobiście grzeje, mogą sobie wydawać na czarnym papierze, najwyżej nie kupie.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Death

Odp: Muminki
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 10:58:02 »
Gdyby to był byle jaki komiks to wywalone po całości. Ale to prawdziwa perełka komiksu prasowego. Moje top 3 obok Calvina i Fistaszków. I byłoby niefajnie gdyby coś w wydaniu było niedopracowane lub spieprzone.
Niestety ciągle czekam aż Gildia mi w końcu wyśle jakąkolwiek paczkę. Jak nie przełożony Lemire z Kboom to kolejny raz opóźniony Raport Brodecka. Ciągle coś. Chcę w końcu doświadczyć tej żółci. :)