Autor Wątek: Marini  (Przeczytany 31791 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mruk

Odp: Marini
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 12:41:14 »
I tak przeglądając te plansze rozmarzyłem się. Może by tak trzy integrale Scorpiona ktoś wydał, do tego jeden zbiorczy Drapieżców, i jeszcze dwa Cygana na deser. Nie wiem dlaczego Scream Comics przyszedł mi do głowy jako wydawca.

Zawsze mnie zastanawia dlaczego często piszecie o wznowieniach jakis komiksów, ale zawsze pod szyldem innego wydawcy, niż poprzednie wydania. Rozumiem, jak jakiś wydawca zrezygnuje i powie o tym, ale tutaj?

Nic nie wiem, żeby Taurus zrezygnował ze Skorpiona, więc czemu nie marzycie o integralu od Taurusa?

I Gwiazdę pustyni można wznowić.
Najlepiej od razu z kontynuacją.

Widziałem kontynuację (nie czytałem, bo nie znam francuskiego). Wizualnie wygląda strasznie słabo, o wiele gorzej od Mariniego. Więc nie wiem, czy warto...

Offline Castiglione

Odp: Marini
« Odpowiedź #46 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 01:22:51 »


W ostatnim czasie zabrałem się za pierwszy tom cyklu, na który wcześniej napotykałem się już wiele razy, ale jakoś nigdy do tej pory nie miałem okazji go przeczytać, a który teraz bardzo szybko nadrobiłem w całości. "Drapieżcy" Dufaux i Mariniego, czyli druga obok "Księcia nocy" wampiryczna seria, którą Egmont uraczył nas w okolicach 2001-2002 roku. Tytuł zamyka się w czterech zwięzłych albumach, tworzących razem zwartą, sensowną całość. Seria uniknęła przeciągania na siłę i nie daje poczuć sobą zmęczenia, za to pozostawia kilka tropów otwartych, co finalnie w żadnym razie nie szkodzi w odbiorze, za to sprawia, że do końca lekturze towarzyszy zainteresowanie i ciekawość, co będzie dalej. Od strony fabularnej to całkiem solidna i rozrywkowa pozycja, łącząca w sobie motywy horroru, akcji i erotyki - ale też nie do przesady, czego się trochę obawiałem po okładkach. Do tego całość jest bardzo fajnie narysowana. Lektura "Drapieżców" przywodzi na myśl klimat zbliżony do tego, który czuję podczas oglądania filmów z przełomu wieków, typu "Blade", "Resident Evil" czy "Matrix" i gdyby wtedy powstała filmowa adaptacja tej historii, wydaje mi się, że idealnie wpasowałaby się w kino tamtych lat. Tak więc na pewno jest to po trochu dziecko swoich czasów, ale 20 lat później dalej czyta się przyjemnie i przywodzi raczej pozytywne wspomnienia z tamtego okresu. Muszę przyznać, że cała historia spodobała mi się dużo bardziej, niż to zakładałem, przez co nawet zdublowałem u siebie pierwszy tom, bo wolałem wziąć najpierw jeden na próbę, a dopiero później skusiłem się na całość - no ale trudno, w moim odczuciu lektura mi to wynagrodziła.

Offline Grzes1206

Odp: Marini
« Odpowiedź #47 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 04:46:01 »
Komiks świetny. Aż się prosi aby EGMONT wydał go w integralu

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 105
  • Polubień: 121
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Marini
« Odpowiedź #48 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 11:07:11 »
Marini mógłby stworzyć spin-off Skorpiona w którym bohater okradałby żydowskie groby oraz wplątałby się w spisek który sięgałby najważniejszych rabinów i wstrząsnąłby judaizmem.
« Ostatnia zmiana: So, 10 Lipiec 2021, 11:09:01 wysłana przez gloriadeus »
Kto ratuje jednego palestyńczyka, ratuje cały świat.

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline freshmaker

Odp: Marini
« Odpowiedź #49 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 11:46:15 »
prawa do wydania drapieżców ma libertago

Offline Midar

Odp: Marini
« Odpowiedź #50 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 12:04:50 »
Marini mógłby stworzyć spin-off Skorpiona w którym bohater okradałby żydowskie groby oraz wplątałby się w spisek który sięgałby najważniejszych rabinów i wstrząsnąłby judaizmem.
Jak czytam twoją debilną stopkę, to nie dziwię się takim kretyńskim postom.

Offline Kandor

Odp: Marini
« Odpowiedź #51 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 12:27:09 »
Jak czytam twoją debilną stopkę, to nie dziwię się takim kretyńskim postom.
Dziękuję  :)

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 105
  • Polubień: 121
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Marini
« Odpowiedź #52 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 12:31:48 »
Jak czytam twoją debilną stopkę, to nie dziwię się takim kretyńskim postom.

Motyw okradania katolickich grobów odpowiada ci co ?
Kto ratuje jednego palestyńczyka, ratuje cały świat.

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline Castiglione

Odp: Marini
« Odpowiedź #53 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 12:35:50 »
Heh, ledwo się temat odkopał i już jest zalany głupotami.

Weźcie to już zbanujcie...

Offline freshmaker

Odp: Marini
« Odpowiedź #54 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 13:04:47 »
trollo po całości, łącznie z podpisem

Offline Motyl

Odp: Marini
« Odpowiedź #55 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 13:31:58 »
Muszę przyznać, że cała historia spodobała mi się dużo bardziej, niż to zakładałem, przez co nawet zdublowałem u siebie pierwszy tom, bo wolałem wziąć najpierw jeden na próbę, a dopiero później skusiłem się na całość - no ale trudno, w moim odczuciu lektura mi to wynagrodziła.

Bardzo fajna seria, pamiętam jak się czekało na kolejne tomy, gdy Egmont to wydawał. Wielka szkoda, że do tej pory nikt się nie pokusił o zbiorcze wydanie, bo Drapieżcy na takie zasługują. W tamtym okresie Egmont wydawał kilka przyjemnych czytadeł, niektórych nie dokończył, Drapieżcom się poszczęściło właśnie z uwagi na krótką serię.

prawa do wydania drapieżców ma libertago

Nie jest to najlepsza wiadomość :(

Offline Dracos

Odp: Marini
« Odpowiedź #56 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 13:47:23 »
Marini generalnie zasługuje na wydania zbiorcze niekoniecznie w ekskluzywnym wydaniu od LIbertago. Ja bym z miejsca kupił Drapieżców, Cygana i Gwiazdę Pustyni. Skorpion to chyba jednak Taurus będzie kontynuował pojedynczo i tutaj nie ma co liczyć na inne wydanie.

A tak swoją drogą jak to jest Libertago jest wydawcą np Borgii być może Drapieżców czy ich licencja na ekskluzywne wydanie to taka sama jak na zwykły Integral ? Chodzi mi o to czy to w ogóle na naszym rynku jest możliwe żeby dwa podmioty miały licencje na ten sam tytuł ale w znacznie różniącej się jakości wydania skierowanej do różnego targetu? (I wiem Thorgal niby tak funkcjonuje ale to chyba nie jest najlepszy przykład)

Online JanJ

Odp: Marini
« Odpowiedź #57 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 18:20:23 »
Ja tez bym wolał zwykły integral z kilkoma dodatkami, a nie super hiper wydanie za 5 stówek. Wolałbym, żeby wydał to ktoś inny niż libertago.

Online Pan M

Odp: Marini
« Odpowiedź #58 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 18:32:13 »
"Drapieżcy" najbardziej przypadli mi do gustu samym początkiem, pierwszym tomem. Konwencja historii kryminalnej z wątkiem nadnaturalnym wypada tutaj najlepiej.  Im dalej w las z coraz większą rozbudową lore w  wątku fantasy to co raz mniej ciekawie w moim odczuciu. Graficznie to solidny poziom, ale to raczej standard u Mariniego.


Jak czytam twoją debilną stopkę, to nie dziwię się takim kretyńskim postom.


W ogóle stopki tego typu na tym forum to jakiś nieśmieszny żart. Nie wiem czemu ludzie na tym forum mają taką potrzebę świecenia tym, że "idą po prąd". Nie ma "niezależnych" kanałów na yt od tego?

Offline Murazor

Odp: Marini
« Odpowiedź #59 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 20:46:09 »
Offtop, ale w ustawieniach wyswietlania mozna wylaczyc widocznosc stopek, polecam.