Autor Wątek: Manara  (Przeczytany 11815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Manara
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 08:13:21 »
Czytanie Manary juz dawno odpuściłem, bo to strata czasu. 😏 Komiksy mam wyłącznie dla obrazków.

Offline pokia

Odp: Manara
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 19:35:10 »
Z Manarą jest tak, że jak się widziało dwa komiksy (czarno-biały i kolorowy), to się w zasadzie widziało wszystko. Sam mam większość u nas wydaną i oczywiście w każdym komiksie jest na czym oko zawiesić, ale przy kolejnych tytułach niczego nowego się nie odkryje.

Offline kosmoski

Odp: Manara
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 19:47:53 »
Jest mały wyjątek w postaci Caravaggio, znajdziecie tam dużo więcej niż tylko "klasyczny" Manara ;)

Bender

  • Gość
Odp: Manara
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 20:07:49 »
Nie wiem czy tak dużo, bo były klimaty wcześniej w Borgias i kilku innych, ale trochę inne jest.

brvk

  • Gość
Odp: Manara
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 20:34:33 »
Caravaggio rzeczywiście trochę inny, ale gdzieś czytałem, że Milo w dużym stopniu posiłkował się zdjęciami architektury i cudzymi obrazami. Ktoś może pamięta, gdzie to było?

Ja, prócz komiksów, chętnie przyjąłbym pod strzechę jakieś artbooki Manara. Mam jeden włoski zbiór - trochę komiksów, trochę rozproszonych rysunków oraz screamowe Kobiety, ale to mało. W zasadzie jeśli i tak scenariusze są bez znaczenia, mogliby nas zacząć zaspokajać (nomen omen) albumami z malarstwem i grafiką mistrza.

Zdaje się, że najnowsza publikacja - Malarz i modelka - to same arty (będę miał w domu dopiero w przyszłym tygodniu), ale już chcę więcej.

Offline MarcusSz

Odp: Manara
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 21:09:51 »
Zdaje się, że najnowsza publikacja - Malarz i modelka - to same arty (będę miał w domu dopiero w przyszłym tygodniu), ale już chcę więcej.

Rozczaruję Cię, nie są to same arty ;)
Natomiast bynajmniej nie jest to komiks  ;D
Każda ilustracja w tym albumie jest opatrzona - często na prawdę sporą ilością tekstu - notką która opisuje w jakiś sposób przyczynę powstania, bądź na czym się autor wzorował gdy rysował, itp.
Jak dla mnie, pozycja dużo lepsza do "Kobiet".

Offline kosmoski

Odp: Manara
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 00:32:18 »
Caravaggio rzeczywiście trochę inny, ale gdzieś czytałem, że Milo w dużym stopniu posiłkował się zdjęciami architektury i cudzymi obrazami.

nawet w bardzo dużym ;)



Offline LordDisneyland

Odp: Manara
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 14:46:24 »
Dużo Piranesiego jest w tym komiksie? Rewelka, zawsze podobał mi się pomysł z ożywianiem obrazów ;)
Jestem z tych myślących jak pokia , więc nie kupuję już Manary, a tu taka niespodzianka :D
,, - Eeeeech.''

Offline parsom

Odp: Manara
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 15:00:31 »
Kurde, tego Caravaggia bym przygarną, mam sentyment do tego malarza. Ale nie ma jak...

Póki co - Małpi król nie straszy scenariuszem? Nie będzie żenady przy czytaniu?

Offline pawlis

Odp: Manara
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 23:23:07 »
Ja osobiście nie czułem. Nawet sympatyczne i niemal zero "maranizmów". Stylistycznie to przypomina - dość kuriozalnie zabrzmi - disneyowskiego Herkulesa z tą całą postmodernistyczną zabawą i zgrywą z niektórych z antycznych tropów.

Offline kosmoski

Odp: Manara
« Odpowiedź #25 dnia: So, 09 Maj 2020, 00:22:31 »
Moi drodzy to jeszcze nawiązując do Caravaggia, dwa przydatne linki:
https://www.bdgest.com/news-992-BD-Le-Piranese-dans-le-Caravage.html
https://www.bdgest.com/news-994-BD-Giuseppe-Vasi-dans-le-Caravage.html

a poniżej mała zajawka, co można tam znaleźć ;)




Offline LordDisneyland

Odp: Manara
« Odpowiedź #26 dnia: So, 09 Maj 2020, 02:24:04 »
Dzięki serdeczne za linki!

Jeszcze chwila i zacznę żałować, że tego komiksu nie mam.
,, - Eeeeech.''

Offline Dracos

Odp: Manara
« Odpowiedź #27 dnia: So, 09 Maj 2020, 08:08:07 »
Jeszcze chwila i zacznę żałować, że tego komiksu nie mam.

Ja już żałuję....

Bender

  • Gość
Odp: Manara
« Odpowiedź #28 dnia: So, 09 Maj 2020, 08:56:14 »
Dużo Piranesiego jest w tym komiksie? Rewelka, zawsze podobał mi się pomysł z ożywianiem obrazów ;)

Ale czy w taki sposób? Rozumiem swego swego rodzaju homage, ale tu i w takich ilościach to... ksero bez dodania niczego od siebie. Nawet bym to zaakceptował gdyby był to komiks o Piranesim, ale jest o... Caravaggio. Więc coś tu się nie spina.

Offline slaw

Odp: Manara
« Odpowiedź #29 dnia: So, 09 Maj 2020, 12:52:43 »
Kurde, tego Caravaggia bym przygarną, mam sentyment do tego malarza. Ale nie ma jak...

Jeśli chodzi o dostępność pierwszego tomu to podpowiem, że Taurus na allegro sprzedaje go zarówno luzem jak i w komplecie z drugim:
https://allegro.pl/oferta/milo-manara-caravaggio-1-paleta-i-rapier-nowa-wars-9252761952
https://allegro.pl/oferta/milo-manara-caravaggio-1-2-nowa-warszawa-9173049919
Ceny co prawda bliskie okładkowym ale jak komuś zależy to chyba tragedii nie ma.