Autor Wątek: Manara  (Przeczytany 11833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Manara
« Odpowiedź #30 dnia: So, 09 Maj 2020, 13:02:48 »
@Bender- ten pomysł lubię w każdej osłonie...a najlepiej, jak bohater komiksu wskoczy do obrazu...albo do filmu ;)
,, - Eeeeech.''

Offline parsom

Odp: Manara
« Odpowiedź #31 dnia: So, 09 Maj 2020, 13:31:26 »
Jeśli chodzi o dostępność pierwszego tomu to podpowiem, że Taurus na allegro sprzedaje go zarówno luzem jak i w komplecie z drugim:
https://allegro.pl/oferta/milo-manara-caravaggio-1-paleta-i-rapier-nowa-wars-9252761952
https://allegro.pl/oferta/milo-manara-caravaggio-1-2-nowa-warszawa-9173049919
Ceny co prawda bliskie okładkowym ale jak komuś zależy to chyba tragedii nie ma.

Podziękować!

Bender

  • Gość
Odp: Manara
« Odpowiedź #32 dnia: So, 09 Maj 2020, 16:46:41 »
@Bender- ten pomysł lubię w każdej osłonie...a najlepiej, jak bohater komiksu wskoczy do obrazu...albo do filmu ;)

A z filmu do filmu jak w Purpurowej Róży z Kairu ;)

Offline kosmoski

Odp: Manara
« Odpowiedź #33 dnia: So, 09 Maj 2020, 19:15:47 »
Nawet bym to zaakceptował gdyby był to komiks o Piranesim, ale jest o... Caravaggio. Więc coś tu się nie spina.

Spokojnie to raptem kilka kadrów na ponad sto stron. Caravaggia też jest tam sporo, chociażby poprzez samo tylko cieniowanie nawiązuje do twórczości malarza.

Offline bosssu

Odp: Manara
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 09:48:20 »
https://www.gildia.pl/komiksy/440327-borgia-wydanie-zbiorcze
Ładnie pojechali z ceną. A kiedy wydanie dla zwykłych mas? Może zrobią jak z Szninkiel, jak się rozejdzie kolekcjonerski to puszczą zwykły?
https://www.libristo.pl/ksiazka/los-borgia-integral.html?gclid=EAIaIQobChMIzJOQrqaB7AIVh5SyCh1nxAyhEAYYAiABEgLp7_D_BwE


Offline misiokles

Odp: Manara
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 09:51:33 »
Libertago na pewno nie puści zwykłego, tu trzeba patrzeć na innych wydawców.

ramirez82

  • Gość
Odp: Manara
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 10:04:44 »
Z tego co kolega Hans napisał w temacie Libertago:

Uważam, że to dzięki Libertago mamy nowe wydania Skargi, Westernu, Skarbka i Szninkla. Bo Egmont zobaczył nagle, że konkurencja nie śpi i poczuł nareszcie jej oddech na karku. Tyle lat gadania fanom bzdur o problemach z licencją, a nagle jak pojawił się ktoś kto zaczął wydawać Rosińskiego, to licencje załatwili raz dwa i do tego hurtem.

Można wywnioskować, że Borgia w integralu od Egmontu, to kwestia kilku, kilkunastu miesięcy. Ja tam cierpliwie czekam.

Offline Hans

Odp: Manara
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 10:47:57 »
To jest prosta dedukcja. Nie wiem czy weźmie się za nią Egmont czy ktokolwiek inny, ale uważam że fajnie byłoby jakby wyszła też normalna wersja. Tylko jedna rzecz mnie trapi, czy nasz rynek jest gotowy na kilka rodzajów wydań jednego komiksu, bo jednak Rosiński to Rosiński.

Offline Gazza

Odp: Manara
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 11:16:58 »
Nie liczę na Egmont w tej materii ("Indiańskie lato" czy "El Gaucho" to efekt zainteresowań wydawnictwa Hugo Prattem). Tak więc moim zdaniem - albo Taurus (wątpliwe), albo Scream - tak życzyłbym sobie (wydali ładnie większość Manary), ale oni ostatnio są opętani Alienami i Predatorami. ;)

Offline freshmaker

Odp: Manara
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 14:07:11 »
właśnie w delegacji kupiłem włoski integral za 24 eur - standard wydania jak integrale egmontu.

Offline death_bird

Odp: Manara
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 15:10:36 »
Ok. Zobaczyłem wreszcie okładkę i już wiem o czym mowa.
Widać wg Wydawcy im więcej narąbane literek tym bardziej ekskluzywnie.
W takim razie wolę poczekać na "masówkę".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline bosssu

Odp: Manara
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 24 Wrzesień 2020, 22:30:20 »
Może wydadzą w takiej formie Tajfuna - Raczkowskiego?... ;)

Offline Mruk

Odp: Manara
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 10:03:08 »
Tylko jedna rzecz mnie trapi, czy nasz rynek jest gotowy na kilka rodzajów wydań jednego komiksu, bo jednak Rosiński to Rosiński.

Z tego co wiem to licencje frankofońskie zazwyczaj są na wyłączność i zazwyczaj trwają około trzech lat... Przy serii lub wznowieniach oczywiście są przedłużane.

Myślę, że wydanie kilku rodzajów wydań jednego komiksu na raz nie byłoby rozsądne, ale już w kilkuletnich odstępach - jak najbardziej, tym bardziej, że nakład Libertago nie jest zbyt duży. Więc może nie w tym i nie w przyszłym roku, ale za parę lat ktoś powinien wydać Borgię w "normalnym" wydaniu, i ja właśnie na takie wydanie liczę i na takie czekam.

I wcale mi się nie spieszy, i tak w ciągu trzech lat nie przeczytam całej swojej kupki wstydu, poza tym niecierpliwym pozostaje wydanie Taurusa albo Libertago.
« Ostatnia zmiana: Wt, 29 Wrzesień 2020, 10:05:19 wysłana przez Mruk »

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Manara
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 14 Luty 2022, 21:17:49 »
Mam od niego cykl o Giuseppie Bergmanie oraz Indiańskie lato i El Gaucho. Nawet nie spodziewałem się, że te komiksy historyczne tak mi się spodobają. Indiańskie lato wchodzi jednym tchem - co jest zasługą opowiadania głównie obrazem. Mam do teraz jakieś komiksy o Cortezie, które zasypywały plansze tekstem tak, że można by pomylić z książką. Odechciewało się czytać. Na Indiańskie lato się skusiłem bo to jeden z tytułów Kanonu komiksu, miałem ochotę pozbierać choć część tego cyklu lecz na historię pamiętając tegoż Corteza czy co to tam było nie miałem chęci pamiętając za dzieciaka te ściany tekstu.

Okazało się, że tu jest to zrobione zupełnie inaczej, było na tyle dobrze, że wziąłem też El Gaucho i on też był dobry. Teraz nawet szkoda, że Pratt z Manarą nie zrobili jeszcze jedną część.

Cykl o Bergmanie też był interesujący - od Emmanuelle w wersji komiksowej - Orientalne przygody po totalny odjazd w Afrykańskich, które można by porównać do Garażu hemetycznego Moebiusa. Weneckie okazały się być tylko przedsmakiem do Afrykańskich. 

Online nori

Odp: Manara
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 01 Listopad 2022, 10:33:09 »
Mam pytanko o wydania serii Giuseppe Bergman

Egmont kiedyś wydał dwa tomy:
Giuseppe Bergman - 1 - HP i Giuseppe Bergman.
Giuseppe Bergman - 2 - Dzień gniewu. Afrykańskie przygody Giuseppe Bergmana

Scream natomiast cztery:
Giuseppe Bergman - 1 - Weneckie przygody
Giuseppe Bergman - 2 - Afrykańskie przygody
Giuseppe Bergman - 3 - Orientalne przygody
Giuseppe Bergman - 4 - Mitologiczne przygody

Jak się mają te wydania do siebie? Czy pierwszy tom Egmontu to Weneckie przygody? Drugi, patrząc na tytuły, w obu edycjach powinien być identyczny? Co w Screamie jest materiałem premierowym?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.