Autor Wątek: LEO  (Przeczytany 7374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline keram2

LEO
« dnia: So, 07 Grudzień 2019, 10:37:46 »
Właśnie zorientowałem się, że nie ma wątku o tym autorze (chyba został na forum gildii).

Fanów Leo pragnę poinformować, że we Francji ukazał się niedawno "Survivants" - integral pięciotomowej serii z uniwersum Aldebarana, która nie jest jednak kontynuacją trzech znanych nam cykli, a serią poboczną z innymi bohaterami.
Mam nadzieję, że Egmont, który wziął się za twardo-okładkową reedycję "Światów Aldebarana"  nie każe nam zbyt długo czekać na premierę.

Offline Dracos

Odp: LEO
« Odpowiedź #1 dnia: So, 07 Grudzień 2019, 11:27:31 »
Niby poboczną ale w powrocie na Aldebaran wątki się połączą z główną serią. Co do cyklu wydawania to na integral Survivantów tak długo czekać chyba nie będzie trzeba, jedyne co może go trochę opóźnić to być może finał Amazonii, a to przecież żaden minus :)

Bender

  • Gość
Odp: LEO
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 10:38:09 »
Ale dymkoza w tym Aldebaranie. Czyta się to nadal nieźle, ale połowa tych dialogów jest całkowicie zbędna.

Offline misiokles

Odp: LEO
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 10:44:58 »
So say we all :)

Offline radef

Odp: LEO
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 10:49:13 »
To Leo, taki ma już styl.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Bender

  • Gość
Odp: LEO
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 17 Grudzień 2019, 11:23:55 »
No ale w Kenii nie było tak źle. W Namibii już trochę gorzej, a tu już masakra :D

Offline R~Q

Odp: LEO
« Odpowiedź #6 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 12:42:42 »
Kupujecie Centaurusa?

Ja tak w celu kompletacji, mimo że gdzieś tak od trzeciego tomu przestał mi się podobać. :P

Offline MarcusSz

Odp: LEO
« Odpowiedź #7 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 12:47:04 »
Tak, jest już całość, choć lekturę na razie przerwałem po 3 tomie - plan jest by w najbliższych dniach od początku całość na spokojnie przeczytać (do 3 czytało mi się przyjemnie).

Offline MarcusSz

Odp: LEO
« Odpowiedź #8 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 22:39:17 »
Sorry za Post pod postem.
Zmotywowany, przysiadłem dziś i przeczytałem całość. Po zakończonej lekturze stwierdzam że ogólnie miło się czytało - nie jest to żadne arcydzieło, ale naprawdę przyjemny komiks do luźnego poczytania. Dwa pierwsze zeszyty, dużo większy ładunek emocji - co się będzie działo - i tajemnicy. Trzeci zeszyt, na początku takie wrażenie że chyba coś jednak autor próbował przekombinować, ale w drugiej połowie znów trochę lepiej i wracamy na tory z dwóch pierwszych zeszytów. Tom czwarty i piąty to próba zaserwowania nam odpowiedzi, ale jak chyba często przy komiksach LEO widać że kilka wątków zostawionych otwartych na kolejny pięcioksiąg kontynuacji. Osobiście mam wrażenie że wyjaśnienie nam zaserwowane - głównego wątku - takie lekko "meh" ;)
Co do strony graficznej - poprawna. Mi nie przeszkadza wcale taka - nie wiem jak to nazwać - "sterylność rysunków. Bardzo przyjemnie się to ogląda. Jedyne zastrzeżenie, to nie zrozumiałe dla mnie zastosowanie przez rysownika w niektórych kardach z postaciami dziwnych "kresek na twarzach" bohaterów - brak w tym jakiejś konsekwencji. Razi to szczególnie w pierwszym zeszycie, a od trzeciego jak by całkowicie znika.
Ogólnie nie żałuje zakupu całości - teraz chętnie bym tylko zamienił na wydanie w Integralu  ;D

Offline keram2

Odp: LEO
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 10:40:24 »

Europa - nowa seria Leo od wydawnictwa Delcourt, ciekawe czy Timof po zakończeniu Centaurusa zechce w to wejść, komiksy Leo różnią się trochę od jego typowej oferty (tak mi się wydaje).

https://www.bdgest.com/preview-3147-BD-europa-la-lune-de-glace.html?_ga=2.113275015.1831969689.1612691183-332451603.1547934451

Offline Nawimar III

Odp: LEO
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 11 Luty 2021, 22:51:29 »
Przynajmniej pierwszy epizod "Centaurusa" miał okazać się hitem sprzedażowym. Z kolei pozostałe tomy tej serii dość szybko doczekiwały się swoich polskich edycji. Można byłoby zatem spodziewać się, że wspomniany wydawca pójdzie za ciosem. No chyba, że prawa nabył już np. Egmont

Offline burberry

Odp: LEO
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 12 Marzec 2021, 21:45:51 »
Mam 2 wydania zbiorcze w miękkich okładkach: Aldebaran, Betelgeza.

Czy to, co teraz jest dostepne w HC w wydaniach zbiorczych, to jest to samo, i żeby mieć komplet wystarczy, że dokupię Antares? Wybaczcie, trochę się w tym pogubiłem, przez parę lat nie czytałem komiksów.

Offline misiokles

Odp: LEO
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 12 Marzec 2021, 22:34:57 »
Tak, to samo. Różnica tylko w okładce (twarda/miękka) i formacie.

Offline Liarus

Odp: LEO
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 22:59:29 »
Strasznie mnie Aldebaran zaintrygował po przeczytaniu początku w samplerze fantasy od Egmontu. Chyba prócz Armady zrobił na mnie największe wrażenie. Jest sens zaczynać twórczość Leo od tej pozycji czy może na początek coś innego?

Offline misiokles

Odp: LEO
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 23:00:22 »
Wszystkie komiksy Leo są do siebie podobne. Możesz zacząć od Aldebarana.